Mistrzynie Polski o 40 punktów lepsze od Widzewa

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-10-07 21:35

Drużyna Pomarańczowych była zdecydowanym faworytem inauguracyjnej potyczki. Jedynym problemem przed startem nowego sezonu był fakt, że słowacki trener CCC Maros Kovacik dopiero kilka dni wcześniej mógł rozpocząć treningi w pełnym składzie. W sparingach przed rozgrywkami polkowiczanki grały praktycznie tylko siódemką zawodniczek.

Brak zgrania dał o sobie znać w dwóch pierwszych kwartach. Przez ponad kwadrans oba zespoły toczyły dość wyrównaną walkę, a mistrzynie Polski dopiero w końcówce drugiej odsłony zdołały wypracować sobie 6-punktową przewagę.

Przełomowy dla losów meczu okazał się początek trzeciej kwarty. Świetny okres gry i skuteczność Temi Fagbenle dały miejscowym 13 punktów z rzędu. Łodzianki pierwszy celny rzut w tej części meczu oddały po blisko 5 minutach, gdy było już 50:31 dla CCC. Polkowiczanki wygrały tę odsłonę aż 31:6 i w ostatniej kwarcie w pełni już kontrolowały przebieg spotkania.

CCC Polkowice – Widzew Łódź 90:50 (16:12, 21:19, 31:6, 22:13)

CCC Polkowice: Temitope Fagbenle 28, Johannah Leedham 18, Weronika Gajda 10, Karolina Puss 9, Styliani Kaltsidou 7, Jasmine Thomas 7, Sofija Aleksandravicius 6, Julia Tyszkiewicz 5.

Widzew Łódź: Aleksandra Pawlak 21, Klaudia Gertchen 14, Katarina Vuckovic 5, Raigyne Moncrief 4, Amina Markovic 3, Klaudia Perisa 2, Anna Kudelska 1, Elżbieta Paździerska 0, Natalia Gzinka 0.