Nie Było Grane: Ron Gallo, Richard Swift, David Nance Group, Kurt Vile

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-10-24 11:22 | Zmodyfikowano: 2018-10-24 11:22
A|A|A

Artysty co prawda wciąż na dorobku, ale już udanie łączącego naturalną charyzmę z rzadko spotykanym scenicznym luzem – to w wydaniu koncertowym – w studio zaś jego zgrabne piosenki, co prawda stworzone wg doskonale znanego rockowego przepisu, wciąż zaskakują surowością.

Gdzie i dlaczego na „Stardust Birthday Party” spotkamy wspomnianych wykonawców? Czy na swoim 2. albumie Gallo poszedł do przodu?


Następnie Richard Swift. Jako muzyk (multiinstrumentalista) nie był osobą powszechnie kojarzoną. Jako producent – zdecydowanie tak. W końcu to on firmował albumy dzisiejszej gwiazdy Stax - Nathaniela Rateliffa czy też ostatnią płytę Kevina Morby.
Swift, który niespodziewanie zmarł w lipcu tego roku, pracował nad piosenkami, które właśnie ukazały się w postaci pośmiertnego albumu. Zawartość „The Hex” zdecydowanie warta jest naszej uwagi.


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


Gallo i Swift nie zagrają jednak głównych ról podczas dzisiejszego spotkania. Ze 120 minut najwięcej postaramy się wykroić dla płyty mocno odwołującej się do najlepszych tradycji Neila Younga – co to za album i kto za nim stoi? Szczegóły wieczorem.
I jeszcze didaskalia: a tutaj płyty powstałe w oparciu o muzyków klasycznych (Paul Weller, Suede), wróci Kurt Vile, będą też bilety na pewien wrocławski koncert.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama