Misja Wrocław: Artem Zozulia, prezes Fundacji Ukraina we Wrocławiu. Przyjechał z Winnicy

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-05-17 12:12 | Zmodyfikowano: 2018-05-17 12:12
Misja Wrocław: Artem Zozulia, prezes Fundacji Ukraina we Wrocławiu. Przyjechał z Winnicy - arch. RW
arch. RW

Artem przyjechał do Wrocławia 6 lat temu na studia. W swoim kraju najpierw skończył ekonomię, później prowadził własną firmę, a zaraz po obronie pracy magisterskiej przyjechał do Wrocławia. Imał się różnych zajęć, aż udało mu się dostać na staż do Honorowego Konsulatu Ukrainy. Po kilku latach pracy został prezesem Fundacji Ukraina, którą założył Grzegorz Dzik w 2013 roku. Dziś pomaga 500 rodakom i innym migrantom miesięcznie, w załatwianiu najróżniejszych spraw.

Zozulia opowiada o tym jaki jego zdaniem jest fenomen Wrocławia, że nie tylko goście zza wschodniej granicy wybierają nasze miasto, ale też ci, którzy już od dawna mieszkają w Polsce, a dowiadują się o Wrocławiu od znajomych. - Atmosfera w mieście to najważniejsza rzecz. Ludzie się o tym dowiadują. Słyszą, że jest bezpiecznie, że ludzie są otwarci i pomocni. Dużo się tu dzieje, więc to miasto nie tylko bezpieczne, ale też motywujące do nowych działań.

Posłuchajmy:

W Misji Wrocław co tydzień poznajemy kogoś innego. Ludzi z różnych stron świata, którzy Wrocław pokochali na tyle, by się tu osiedlić, żyć, mieszkać i działać. Dodajmy, że działać aktywnie.

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław [LISTA]

oraz posłuchaj muzyki tego odcinka:

 KARNA - Party на Прикарпатті


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.