Narodowcy mogą przejść przez Wrocław. Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie magistratu [WIDEO Z MARSZU]

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-11-10 12:00 | Zmodyfikowano: 2018-11-10 13:02
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

AKTUALIZACJA 10.11

14:00

Arkadiusz Filipowski, rzecznik magistratu, podkreśla, że zgodę na przemarsz podjął sąd, a nie władze miasta.

Nie udało nam się w sobotę skontaktować z organizatorami pochodu. W marszu ma wziąć udział 10 tysięcy osób. Swoje zgromadzenia będą mieli także przeciwnicy Narodowego Marszu Niepodległości.

12:00

Można maszerować. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił zażalenie władz Wrocławia w sprawie Narodowego Marszu Niepodległości. - Organ gminy nie przedstawił takich okoliczności, które uzasadniają istnienie wysokiego prawdopodobieństwa ryzyka, że podczas przedmiotowego zgromadzenia lub w bezpośrednim związku z nim zaistnieją okoliczności mogące doprowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia ludzi uczestniczących w tym zgromadzeniu - wyjaśnia Małgorzata Lamparska, rzeczniczka Sądu Apelacyjnego.

Oznacza to, że w niedzielę manifestacja przejdzie ulicami Wrocławia. Pochód ruszy o godzinie 16.30 sprzed Dworca Głównego i dalej przejdzie ulicą Kołłątaja, placem Dominikańskim, Kazimierza Wielkiego na wrocławski rynek. Na miejscu będą obserwatorzy z ratusza. - Rozwiążą pochód przy pierwszym naruszeniu prawa - komentował dwa dni temu Rafał Dutkiewicz. Prezydent Wrocławia namawia mieszkańców, aby wzięli udział w przedpołudniowych obchodach Święta Niepodległości, a od szefa MSWiA domaga się zapewnienia odpowiednich sił policji na wieczornej pikiecie.

AKTUALIZACJA 9.11

12:00

Będzie apelacja. Miasto złożyło zażalenie na decyzję sądu ws. Narodowego Marszu Niepodległości. Wczoraj Sąd Okręgowy uchylił decyzję prezydenta Wrocławia, zakazującą marszu planowanego na 11 listopada. Zdaniem Rafała Dutkiewicza i jego służb zagrożone jest bezpieczeństwo publiczne. Sąd nie uznał tych racji uzasadniając, że nadrzędnym prawem jest wolność do zgromadzeń. Pochód organizuje Piotr Rybak, który m.in. spalił na wrocławskim rynku kukłę symbolizującą Żyda i został prawomocnie skazany za mowę nienawiści. Teraz sąd apelacyjny ma 24 godziny na wydanie postanowienia. Będzie prawomocne.

- Konstytucja oprócz prawa do manifestowania mówi także o tym, ze zdrowie i życie obywateli podlega chronione, a z opinii miejskiego komendanta policji wynika jednoznacznej, że organizacja tego marszu niesie ze sobą ryzyko wystąpienia zakłócenia porządku publicznego - tłumaczy rzecznik prezydenta Arkadiusz Filipowski. Dokumentacja miasta została uzupełniona o kilkudziesięciostronicowy materiał zdjęciowy z poprzednich manifestacji

AKTUALIZACJA 8.11

godz. 14:20

Narodowcy cieszą się z wyroku sądu we Wrocławiu, który uchylił zakaz organizacji Marszu Polski Niepodległej 11 listopada. Nie chcieli do niego dopuścić ustępujący prezydent miasta Rafał Dutkiewicz wraz z prezydentem elektem Jackiem Sutrykiem, argumentując, że marsz nie jest manifestacją pokojową między innymi ze względu na niektóre skandowane tam rok rocznie hasła.

Jak mówi jeden z organizatorów - były ksiądz Jacek Międlar, uczestnicy nie zrezygnują w tym roku z ani jednego okrzyku:

- Dziś wrocławski sąd zdecydował, że zakaz organizacji tej manifestacji przez prezydenta Rafała Dutkiewicza był wydany niezgodnie z prawem i konstytucją - komentuje wyrok Piotr Rybak, przedsiębiorca z Wrocławia, skazany za spalenie kukły symbolizującej Żyda na wrocławskim Rynku w listopadzie 2015 roku:

- tym hasłem, kojarzonym między innymi z takimi organizacjami jak ONR czy nacjonalistyczny Obóz Wielkiej Polski, zakończył swoją wypowiedź Piotr Rybak. Wrocławski magistrat podtrzymuje swoja argumentację, w której wskazał między innymi wydarzenia do jakich doszło na podobnych marszach w ubiegłych latach. Do sądu ma trafić wkrótce apelacja urzędu miejskiego. Jej treść jest obecnie konsultowana z prawnikami magistratu.

godz. 13:05

- Złożymy zażalenie do Sądu Apelacyjnego - zapowiada Barbara Zielińska-Mordarska, szefowa wydziału komunikacji społecznej we wrocławskim magistracie. Sąd Apelacyjny ma 24 godziny na wydanie decyzji, która będzie już prawomocna.

Wojewoda Paweł Hreniak zapewnia, że służby, w tym policja, są w pełni gotowe do zabezpieczenia marszu nacjonalistów - jeśli nastąpi taka konieczność. - Sytuacja nie jest komfortowa, ale policja jest gotowa na różne scenariusze - podkreśla wojewoda:

Oprócz wieczornego marszu narodowców, 11 listopada organizowany jest, podobnie jak w latach ubiegłych, oficjalny miejski marsz pod nazwą Radosna Parada Niepodległości, w którym uczestniczą między innymi wrocławskie szkoły, władze miejskie oraz wojewódzkie.

godz. 13:00

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uchylił postanowienie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, zakazujące organizacji Narodowego Marszu Niepodległości 11 listopada.

- Prawo do zgromadzeń jest wartością chronią konstytucyjnie - wyjaśnia rzecznik sądu Marek Poteralski:

Taki scenariusz przewidział dziś w Radiu Wrocław konsytucjonalista Ryszard Balicki. Według niego zakaz byłby ingerencją w prawo do wolności zgromadzeń, a decyzja nie może być uzasadniana potencjalnymi zagrożeniami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wolność do zgromadzeń a bezpieczeństwo. Co ważniejsze? [POSŁUCHAJ]

godz. 10:15

Trwa niejawne posiedzenie sądu. Za kilkadziesiąt minut poznamy decyzję ws. odwołania od decyzji Rafała Dutkiewicza zakazującej organizacji Narodowego Marszu Niepodległości.

AKTUALIZACJA 7.11

Do Sądu Okręgowego we Wrocławiu wpłynęło już odwołanie organizatorów od decyzji prezydenta. Na rozpatrzenie odwołania wrocławski sąd ma 24 godziny. Joanna Podwin, z biura rzecznika sądu poinformowała nas:

"Z chwilą wyznaczenia posiedzenia, niezwłocznie poinformujemy o terminie, przy czym z pewnością decyzja nie zapadnie w dniu dzisiejszym".

A oto komentarz w tej sprawie - wraz z apelem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego o zabezpieczenie sił i środków, które zapewnią bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia, prezydenta Rafała Dutkiewicza:

Z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę marszu niepodległości i jego zakazania przez władze Wrocławia. W jego ocenie uzasadnienie decyzji prezydenta Wrocławia nie wyjaśnia wszystkich kwestii istotnych z punktu widzenia wydanego zakazu. Rzecznik zwrócił się do policji o pilne przekazanie materiałów, które stanowiły dla władz Wrocławia podstawę do wydania decyzji w sprawie marszu

- Nie można zakazywać zgromadzenia publicznego tylko dlatego, że istnieją obawy co do tego, jak przebiegnie. Wolność organizowania pokojowych zgromadzeń pełni fundamentalną rolę w społeczeństwach demokratycznych, musi być więc chroniona – podkreśla zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk.


6.11

Decyzję o zakazie wydał prezydent Rafał Dutkiewicz po konsultacji z policją i prezydentem elektem Jackiem Sutrykiem. Jak mówi rzecznik Urzędu Miejskiego Arkadiusz Filipowski w uzasadnieniu zamieszczonym na stronie internetowej urzędu jest między innymi opinia o jednym z organizatorów.

O decyzji prezydenta został już powiadomiony Sąd Okręgowy. Organizatorzy mieli 24 godziny na odwołanie. Rzeczniczka sądu potwierdziła już, że odwołanie od organizatorów już wpłynęło. Wcześniej, w rozmowie z nami, Jacek Międlar zapowiedział, że odwołanie od decyzji magistratu będzie niezwłoczne.

W niedzielnym marszu miało według zapowiedzi wziąć udział 10 tysięcy osób, w tym dniu w centrum miasta planowane są jeszcze dwa inne marsze.

Jak mówi rzecznik Urzędu Miejskiego Arkadiusz Filipowski o decyzji przeważyły względy bezpieczeństwa:

Jacek Międlar przekonywał, że ma to być familijny marsz. Były ksiądz apelował o niezakłócanie marszu:

O decyzji prezydenta Rafała Dutkiewicza, poinformował prezydent elekt Jacek Sutryk: 

 

Prezydent @dutkiewiczrafal po zasięgnięciu opinii policji i w porozumieniu ze mną, podjął decyzję o wydaniu zakazu organizacji marszu narodowców 11 listopada.
Świętujmy pięknie, świętujmy mądrze! #Wrocław

— Jacek Sutryk (@SutrykJacek) 6 listopada 2018

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~//// Prezydent w błędzie
2018-11-10 23:16:05
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 5
"Arkadiusz Filipowski, rzecznik magistratu, podkreśla, że zgodę na przemarsz podjął sąd, a nie władze miasta." Za bezpieczeństwo odpowiada Rafał Dutkiewicz i jego zadaniem jest, by manifestacja przebiegła pokojowo, a nie sąd. Nie bardzo rozumiem "Swoje zgromadzenia będą mieli także przeciwnicy Narodowego Marszu Niepodległości." Kto na to wydał zgodę? Przecież to jawne zachęcanie prezydenta do rozróby i próba storpedowania konstytucyjnego prawa obywateli. W tym czasie nic się nie stanie, jak straż gminna nie będzie zakładała blokad na koła, tylko zajmie się bezpieczeństwem w mieście.
~Komentarz został usunięty
2018-11-10 17:45:31
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Major
2018-11-10 15:03:22
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -10
Głupszego sądu jak ten to jeszcze nie widzialem! Żałosne!
~Wrocław czy Breslau ???
2018-11-10 11:42:44
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 27
Cała ta wywołana przez władze miejskie awantura to także element szerszej POlityki wypłukiwania Wrocławia z elementów polskości, tak jakby miasto nie miało tysiącletniej historii, jakby dynastia Piastów nie rządziła nim w latach (około 990 - 1335), jakby kościół wrocławski nie należał do Archidiecezji Gnieźnieńskiej aż do 1821 r. Szerzej na ten temat po wpisaniu w google hasła - pełzająca germanizacja Wrocławia (artykuły ze strony Radia Maryja). Można oczywiście się podśmiechiwać z miejsca publikacji tych tekstów, no ale fakty (w tym wiele można naocznie sprawdzić) mówią same za siebie! Wrocław to miasto, w którym w Ratuszu znajduje się popiersie wynalazcy strasznego gazu bojowego iperytu Fritza Habera, ale na założyciela we Wrocławiu biskupstwa - Bolesława Chrobrego miejsca nie ma! Tablicy o tym, że we Wrocławiu 3 lata mieszkał Józef Wybicki, także nie uświadczysz!
~solo
2018-11-09 08:54:04
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -9
onet pl Prezydent Wrocławia: żaden przyzwoity wrocławianin nie ma prawa wziąć udziału w tym marszu Prezydent Wrocławia podejmie jeszcze jedną próbę zablokowania wrocławskiego marszu narodowców, który planowany jest na 11 listopada. Do południa Rafał Dutkiewicz ma złożyć zażalenie na decyzję Sądu Okręgowego do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Przypomnijmy, wczoraj SO uchylił decyzję prezydenta, który zakazał marszu.
~KONSTYTUCJA
2018-11-09 07:39:12
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 22
Zwycięstwo demokracji. POlszewicki totalitaryzm pokonany. Vivat wolna i suwerenna Polska. PS. Dutkiewicz z Sutrykiem zhańbili Wrocław, zrobili POśmiewisko na cały kraj razem ze skórokopami, którzy olali mecz z Wisłą Płock.
~Wrocławianin
2018-11-09 06:52:32
z adresu IP: (87.26.xxx.xxx)
Ocena: 26
Dutkiewicz, który spowodował poważny wypadek (łamiąc obowiązujące prawo) ma czelność straszyć Rybakiem, który popełnił wykroczenie.
~jąkała
2018-11-09 02:25:48
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 14
ze Szwecji na wieść - chyba się powiesi ...
~////
2018-11-08 21:49:18
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -20
Moje dzieciaki dostały przykaz by nie uczestniczyć w żadnych manifestacjach, ani nie znajdować się w ich pobliżu. Niech sobie dorośli wyjaśnią co mają do pana Sutryka, bez mieszania w to nieletnich.
~100
2018-11-08 20:48:30
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
komentarzy na 100 lecie! brawo Polska! wiwat król i liberum veto! wiwat Nam podzielonym!
~Andre
2018-11-08 20:35:31
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 10
W Warszawie tez decyzją sądu można iść w marszu,pajace skaczą
~tutejszy
2018-11-08 18:51:00
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 35
czyli idziemy dumnym podniosłym marszem ku pamięci twórców niepodległości orląt lwowskich orląt przemyskich legionistów powstańców wielkopolskich powstańców sląskich halerczyków obrońców lwowa pogromców bolszewickiej zarazy - wspólnie dumnie rodzinnie wbrew ojkofobom i zaprzańcom i razem z policjom dbajmy o spokój i godny przebieg marszu
~////
2018-11-08 18:42:08
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 25
Brednie trzeba uchylać. Oczywiście Sutryk z Dutkiewiczem, mają gdzieś orzeczenia sądów.
~Tomek
2018-11-08 17:24:04
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 36
Prw bezstronna chłopie to mnie ubawiles. Nawet tych ludzie nie zaprosili do debaty. Nigdy ruch narodowy nie był w radiu aby przedstawić swoje zdanie.
~Tęczowy JaCuś
2018-11-08 17:18:43
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 41
Dutkiewicz z Sutrykiem zrobili z siebie dwóch przygłupów potwornie nienawidzący Polski. Nienawiść u tych panów jest tak wielka, że wypowiedzieli osobistą wojnę z Narodowym Marszem Niepodległości. Dwójka smutasów złamała Konstytucję RP i podstawowe wolności czyli prawa do swobodnej demonstracji. Oszczerstwa kierowane do uczestników marszu, nazywanie ich faszystami świadczy dobitnie, że ta dwójka ma problemy psychiczne. Nienawiść i kłamstwo dopadnie tych małych ludzików. Dutkiewicz i Sutryk na trwale zapiszą się w historii, zakaz marszu z okazji 100 lecie niepodległości Polski będzie się za nimi ciągnęła smrodem do ostatnich dni. Pogarda do Niepodległej to zdrada biało-czerwonej Ojczyzny.
~18 Listopada 2018r.??????
2018-11-08 17:15:31
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 19
"Ponadto w dniu 18 listopada 2018r." Na jakiej planecie oni żyją, POpaprańcy oderwani do reszty od rzeczywistości!
~Ada
2018-11-08 15:55:38
z adresu IP: (109.40.xxx.xxx)
Ocena: -17
Żenada na tym Forum, sami rasiści...wstyd!
~PRW
2018-11-08 15:46:54
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 36
Taka mała prośba dla PRW, bądźcie jako media bardziej bezstronni.Lewactwo wylewa się litrami w waszych wiadomościach , audycjach , gości, itp. żyd zaproszony do radia wypowiada się na temat marszu - tragedia. Niech będzie zaproszony , wasza sprawa, ale poruszanie z Izraelem takich tematów jak marsz w setną rocznice to już przegięcie. Prośba pewnie mało realna, ponieważ sponsoring na następne 5 lat ponownie macie zapewniony przez odpowiednich ludzi.
~Andre
2018-11-08 14:49:10
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 22
I co k.... Kodziarskie na nasze święto lepiej się pochowajcie
~JaCuś Capi
2018-11-08 08:34:54
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 16
Ale tumany i matoły pracują u Dutkiewicza. Oni już wiedzą, źe 18 listopada 2018 roku zostanie spalona kukła ŻYDA. Na tej podstawie został rozwiązany NARODOWY MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI. PS. Zastanawiam się, czy przypadkiem pismo nie zostało napisane w Breslauer Zeitung?
~////
2018-11-08 00:04:29
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
A gdzie bojówki Dutkiewicza/Sutryka czyli Straż Gminna? Niech się wykażą, że potrafią coś pożytecznego robić.
~sdc
2018-11-07 21:07:28
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jestem gejem - homo siem . Czy nasz marsz tez jest odwołany?
~Andre
2018-11-07 20:01:22
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Do IP 188146 jak ja chodziłem wzdłuż odry to ty chodziłeś w pampersach
~bolo
2018-11-07 18:16:09
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 76
Prezydent RR Andrzej Duda wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim ustalił, że 11 listopada odbędzie się wspólny biało-czerwony marsz o charakterze uroczystości państwowych. Marsz będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta RP. Organizacją marszu zajmie się rząd. – Zapraszamy wszystkich Polaków do udziału w marszu. Pokażmy że jesteśmy jedną biało-czerwoną drużyną – poinformował na konferencji prasowej Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta. Marsz przejdzie tą samą trasą, którą przejść miał Marsz Niepodległości. Złóż życzenia Polsce! Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere. Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!
~Realista
2018-11-07 16:52:51
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 13
We Wrocławiu już środowiska lewicowe zakazywały marszów w latach 80 tych. Ale czy one się nie odbyły??? Policja z uwagi na pobyt na L4 nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa prowokatorom, więc prowokacji nie będzie i impreza odbędzie się w sposób pokojowy.
~Andre
2018-11-07 14:38:15
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 18
To scierwo w Warszawie tez zakazała marszu niepodległości je... Ku....
~ferd
2018-11-07 12:13:42
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 16
Znacie gdzie 11 zbierze się marsz tęczowych kodziarzyi cyklistów . Są chętni?
~red
2018-11-07 12:11:17
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -6
Propozycja by Policja na L4 przyłączyła się do marszu, wojsko też. Co zrobią wtedy PiSoPOlitycy?
~////
2018-11-07 09:15:51
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 18
Który pan "spalił" kukłę 18 listopada 2018 roku, jak mamy dziś 7 listopada 2018 roku? Co oni tam w magistracie zażywają, i z jakich wróżbiarzy i czarowników usług korzystają?
~Policjant
2018-11-07 08:24:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -8
A kto tego zakazu będzie pilnował, skoro nie ma policji na ulicach? A na 11 listopada, zostaje tylko kadra oficerska i łamistrajki?
~Bono
2018-11-07 08:24:28
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 19
W decyzji tej jest napisane że w dniu 18 listopada 2018 pan ....... spalił kukłę. Pan Kosiarczyk jest jasnowidzem? Sąd wydał wyrok w kwietniu 2017.
~zyn
2018-11-07 07:49:40
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 12
Zyd ma decydowac czy Polak może isc w marszu.Czy Polak decyduje o marszach w Izraelu?
~Grzegorz
2018-11-07 06:20:47
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jakkolwiek jestem niechętny środowiskom narodowym, nie podoba mi się to posunięcie. Miasto ma wiele możliwości zapewnienia bezpieczeństwa obchodów bez odbierania obywatelom ich praw. W ten sposób nie pokazuje swej otwartości, a informację.
~Skellen
2018-11-07 06:07:54
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: -215
Jakaś totalna aberracja. Żeby w tzw. wolnym kraju, suwerennym i niepodległym, nie można było zorganizować MN! Ostatnie wybory i te decyzje jasno pokazują, że w dużych miastach rządzi postkomuna, a w przypadku Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem 5 kolumna rzeszy. Zawsze mówiłem, że Jelenia Góra i Wrocek to niemieckie miasta. Niestety. Mam nadzieję, że ludzie nie dadzą się stłamsić, bo przecież wolność mamy we krwi i żaden niemiecki kacyk na stolcu prezydenckim, nie może wolnym ludziom zabronić organizować marsz. Tyle w temacie.
~asd
2018-11-06 22:10:47
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dutkiewicz to może wydawać sobie zakaz swoim gaciom.Moze go posłuchają.
~Mak
2018-11-06 21:25:07
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 9
Możecie nas cmoknąć i tak pójdziemy.Was olać!!
~wolny Polak
2018-11-06 21:22:21
z adresu IP: (83.18.xxx.xxx)
Ocena: 5
wy możecie to zakazywać marszów tęczowych chłoptasiów ale nie patriotom!! ja i tysiące Wrocławian i tak pójdziemy w tym marszu nikt nam nie będzie tego zabraniał i nie jestem żadnym faszystą ani narodowcem!!
~Jan Sadowski
2018-11-06 21:06:35
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -10
Jak to dobrze że prawdziwi tolerancyjni patrioci będą świętować a lyse trepy będą oglądać tv
~ASFD
2018-11-06 21:03:25
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 20
sbeckie czerwone ryje pseudo demokraci...pedałek słabo rozpoczyna rządzenie, jest gorszy niż adrianek...
~JaCuś
2018-11-06 20:39:01
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 21
Ciekawe czy Dutkiewicz z Sutrykiem zrobili zapas pampersów. Zablokować Narodowy Marsz Niepodległości z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości mógł zrobić tylko zaciekły wróg suwerennej, niepodległej, biało-czerwonej Ojczyzny. PS. Wrocław na drodze do miana tęczowej stolicy POlszewickiego faszyzmu.
~siiiw
2018-11-06 20:31:09
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 23
Ale że co ?? że są źli ???A niech manifestują. Wolny kraj w końcu. Policji nie ma bo strajkuje. A tak ogólnie , w przeciwieństwie do części rowerowych i tych z "wodą w piwnicy" to akurat ta grupa społeczna pierwsza pójdzie bronić Ojczyzny. A że chcą białej Polski to źle ??? Wole ich i takie manifestacje niż , żebyśmy mieli tutaj drugi Paryż albo Brukselę. Nie jestem rasistą , nie są mi bliskie te organizacje , które chcą manifestować . Chce po prostu żyć spokojnie , wśród rdzennych rodaków a nie habibów i mohamedow czy jakichś abduli.
~ROT
2018-11-06 20:25:32
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 12
JAKIM PRAWEM JAK ŚMIESZ ZAKAZYWAĆ MARSZU NORMALNYM PATRIOTĄ
~Michal
2018-11-06 19:57:42
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -2
Bardzo dobra decyzja.
~Kasia
2018-11-06 19:27:16
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 7
Prezio bardziej wolałby marsz części rowerowych. Polaków nienawidzi. Marsz żydów byłby OK!
~Andre
2018-11-06 19:24:45
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 32
Moje zdanie jest takie należy od takich ludzi jak Sutryk czy Dutkiewicz odbić Wrocław siłą jedyne rozsądne wyjscie
~tomek
2018-11-06 18:55:58
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: -9
Widać, że trole przyszyły
~Ubywatel
2018-11-06 17:46:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 16
No to teraz obywatele rp będą skakać i krzyczeć konstytucja...
~Chory
2018-11-06 17:44:10
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -24
Przeckez i tak pójdą. Kto ich bedzie pilnowal jak policjnci palcem nie ruszą!! Beda świętować wraz ze swoimi rodzinami. Nie na brudnych ulicach z rozwrzeszczana hołotą.
~Jan z Kolna
2018-11-06 17:33:00
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -13
Bardzo dobrze zrobił Prezydent Dutkiewicz. Jechać z tą brunatną hołotą.
~harnej
2018-11-06 17:22:36
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 13
I tak pojdziemy kmioty !!! , won z wrocka teczowe sloiki , lewactwo i inne robactwo
~Popeye
2018-11-06 17:14:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 27
Sąd Apelacyjny w Lublinie uchyli identycznie motywowane decyzje tamtejszego prezydenta zakazujące Marszu Równości i kontrmanifestacji uznając, że wolność manifestowania jest wartością nadrzędną a zapewnienie porządku jest obowiązkiem władz.
~Stachu
2018-11-06 17:06:56
z adresu IP: (185.122.xxx.xxx)
Ocena: -24
Super. Brunatne misie hailować do lasu.
~tutejszy
2018-11-06 16:22:19
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 43
to jest ta "propolskośc" dutkiewicza dla którego niepodlegość polski to faszyzm itp a marsz i tak sie odbedzie odwoanie poszło do sądu i jego bezprawna decyzja zostanie uchylona
~Dante
2018-11-06 16:18:49
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 36
No to Sutryk już się popisał, szkoda słów. Buractwo, zróbcie sobie tęczowy marsz i stańcie na jego przodzie.
~Fiś
2018-11-06 16:09:45
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: -20
Bardzo dobrze - faszyści i kibole won z Wrocławia!!! Zróbcie sobie burdę w jakimś lesie i tam lejcie się po głupich ryjach!!!
~pamada
2018-11-06 16:07:08
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 49
Super, brawo za odwagę. Gratuluję decyzji. To jest święto wszystkich, a nie wybranych oszołomów. Były ksiądz "pracował" w mojej parafii i do dziś wstyd mi z tego powodu.
~brawo!
2018-11-06 15:51:08
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -18
wreszcie!
~piotr
2018-11-06 15:35:58
z adresu IP: (73.62.xxx.xxx)
Ocena: -28
Brawo! Patriotyzm TAK, naziolstwo NIE!
~kmicic
2018-11-06 15:30:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 17
Żenada.