Sztuka w RW Kultura: nowe wystawy w BWA Awangarda, Galerii Miejskiej, Mieszkaniu Gepperta i Galerii Vivid oraz wspomnienie Krzesławy Maliszewskiej-Mazurkiewicz [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-11-13 21:52 | Zmodyfikowano: 2018-11-13 22:35


W piątek 16 listopada w galerii BWA Awangarda rozpoczyna się wystawa "Fotografowałem polskiego króla", na której zaprezentowane zostaną fotografie zrobione na przestrzeni dwóch dekad zawodowej działalności Michała Szlagi. Nasze studio odwiedzili autor zdjęć oraz kuratorka Anna Mituś.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Trwająca w Galerii Miejskiej "WODA. Żywioł - Symbol- Materia" jest opowieścią o niezwykłości tej materii, jej bogatej symbolice, właściwościach, a przede wszystkim jej obecności w życiu. Opowiedziała nam o niej artystka Weronika Lucińska.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Wystawą "15 % abstrakcji", którą od soboty 17 listopada oglądać będzie można w Mieszkaniu Gepperta, rozpocznie się cykl prezentujący sztukę młodych wrocławskich artystów odnoszącą się do twórczości nestorów lokalnej sceny artystycznej. W temat wprowadzili nas rzeźbiarka Karolina Szymanowska i kurator Michał Bieniek.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Z dyrektorem Muzeum Współczesnego Wrocław Andrzejem Jaroszem wspominaliśmy zmarłą 4 listopada malarkę Krzesławę Maliszewską-Mazurkiewicz, członkinię Grupy X i Grupy Wrocławskiej.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


"Dotknij mnie" to wystawa zbiorowa artystów, którzy w swojej twórczości poruszają zagadnienie zmysłowości i seksualności. O rozpoczynającej się w piątek 16 listopada, nowej wystawie w Galerii Vivid, rozmawiałem z Moniką Idzikowską i Anną Janusz-Strzyż.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

 

Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.