"Polak, Artysta, Ceramik" - wyjątkowa wystawa w Bolesławcu

Andrzej Andrzejewski, MK | Utworzono: 2018-11-18 11:43 | Zmodyfikowano: 2018-11-18 11:45
"Polak, Artysta, Ceramik" - wyjątkowa wystawa w Bolesławcu - fot. Andrzej Andrzejewski
fot. Andrzej Andrzejewski

Ewa Lijewska-Małachowska dyrektor Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu podkreśla, że skompletowanie eksponatów trwało wiele miesięcy.

 - Prezentujemy sto dzieł aż w sześciu miejscach, bo nie ma takiej galerii tutaj u nas, która mogłaby pomieścić, aż sto dzieł. I to pokazanie ceramików, to są Polacy, stu artystów na stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj.- Każda rzeźba opowiada inną historię związaną z niepodległością naszego kraju - wyjaśnia Barbara Glinkowska z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu:

- Taki nietypowy sposób, ciekawe podejście do tematu. Nie pokazywanie przedmiotów z epoki, związanych z rokiem 1918, ale - jako, że Bolesławiec słynie z ceramiki - postanowiliśmy pokazać ceramikę. Prac jest bardzo dużo, wystawa prezentowana jest w kilku miejscach.

Na tej ekspozycji każdy z artystów mógł przedstawić tylko jedną swoją pracę. Niektóre rzeźby trzeba było sprowadzić do Polski nawet z antypodów.

Wszystko można oglądać w obu galeriach ośrodka kultury, w Ratuszu, Muzeum Ceramiki, Centrum Wiedzy i Punkcie Obsługi Turystycznej. Wystawy czynne będą jedynie do 12 grudnia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.