Tak wyglądają wałbrzyskie Mieszkania PLUS [ZOBACZ]

Bartosz Szarafin, jk | Utworzono: 2018-12-18 12:45 | Zmodyfikowano: 2018-12-18 14:02
Tak wyglądają wałbrzyskie Mieszkania PLUS [ZOBACZ] - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Warunkiem jest m.in potwierdzona zdolność do opłaty czynszu. Mieszkania będą droższe od tych wybudowanych przez Gminę Wałbrzych, ale można liczyć na rządowe dopłaty - odpowiada Piotr Mechecki, dyrektor inwestycyjny PFR Nieruchomości:

Mieszkania mają od 32 do 72 metrów kwadratowych. Najwięcej, bo blisko 120 lokali, to mieszkania dwupokojowe. Około 50 ma po trzy pokoje. Jeśli wszystko przebiegnie bez przeszkód, pierwsi lokatorzy wprowadzą się na przełomie lutego i marca.

ZOBACZ TEŻ: Roman Szełemej o wałbrzyskich mieszkaniach Plus

By ubiegać się o Mieszkanie Plus w Wałbrzychu, należy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Na stronie internetowej www.mieszkaniepluswalbrzych.pl znajduje się opis inwestycji, rodzaje zawieranych umów, wysokość stawek czynszu, a także kalkulatory, dzięki którym można sprawdzić swoją zdolność czynszową. Do pobrania jest również komplet niezbędnych w procesie rekrutacji dokumentów. Nabór potrwa do 31 stycznia 2019 roku.

Preferencje będą dotyczyć również osób mieszkających w budynkach, które z powodu szkód górniczych poddane zostaną rozbiórce, a także seniorów, którzy będą chcieli oddać na rzecz gminy swoje mieszkania za duże na ich potrzeby.

Wałbrzych jest kolejną po Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie i Gdyni lokalizacją, w której rusza rekrutacja przyszłych najemców. Mieszkania są wykończone pod klucz. Wykonano także instalacje telewizji i internetu. Każdy budynek posiada windy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.