Bez niespodzianki w starciu z faworytem. Porażka szczypiornistów Zagłębia Lubin

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-02-05 21:18
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

W Lubinie przed spotkaniem nikt nie miał złudzeń - zwycięstwo z kielczanami zakrawało na cud. Jednak nie takie cuda w sporcie się przecież zdarzały.

Tym razem niespodzianki jednak zabrakło. To nie oznacza jednak, że lubinianie w meczu z mistrzem Polski zupełnie nie walczyli. wręcz przeciwnie. Szczególnie dobrze sytuacja wyglądała na początku spotkania. Przez większość pierwszej połowy Miedziowi dotrzymywali kroku rywalom. Ci uciekli jednak w końcówce i na przerwę Zagłębie schodziło z czterobramkową stratą (11:15).

W drugiej odsłonie Vive mocno zaatakowało i gospodarze powiększyli przewagę do siedmiu trafień. Nie pomagała również słaba skuteczność lubinian w grze ofensywnej. Ostatecznie kielczanie odskoczyli Zagłębiu na dziesięć bramek i taką różnicę doprowadzili do końca meczu.

W tabeli prowadzą szczypiorniści Vive Kielce, którzy jeszcze w tym sezonie nie przegrali. Zagłębie jest na miejscu 9 z dorobkiem 20. punktów.

 

17. kolejka Superligi piłkarzy ręcznych

PGE Vive Kielce - Zagłębie Lubin 31:21 (15:11, 16:10).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama