Zadanie wykonane. Pewne zwycięstwo Metraco Zagłebia

BT, materiały prasowe | Utworzono: 2019-02-24 18:41

Po bramce Klaudii Pielesz dwie kolejne zdobyły Piotrkowianki, wychodząc na prowadzenie. Było to pierwsze i ostatnie prowadzenie przyjezdnych w tym meczu. W dziesiątej minucie Miedziowe prowadziły 6:5, a wynik po stronie Piotrcovii trzymał duet Despodovska-Senderkiewicz. Od tego momentu lubinianki zaczęły budować swoją przewagę, choć zespół z Piotrkowa wałczył dzielnie, to wynik po stronie Metraco Zagłębia się powiększał. Przed dwudziestą minutą podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej miały na swoim koncie 14 bramek, rywalki połowę mniej. Do przerwy lubinianki wygrywały wyraźnie, co zwiastowało spokojną drugą połowę w Lubinie.

Tak też było, a początek drugiej połowy to prawdziwy nokaut. Metraco Zagłębie w niespełna trzy minuty trafiło czterokrotnie i zrobiło się 21:10. Lubinianki nie pozwalały rywalkom na wiele, a dobra obrona i zabójcze kontry sprawiały, że przewaga jeszcze rosła. Bożena Karkut przy wysokim wyniku dała pograć zmienniczkom, ale jakość gry wciąż była ta sama. Na listę strzelców wpisały się niemal wszystkie zawodniczki z pola, a mecz zakończył się wynikiem

MVP meczu: Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 38:25 (17:10)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 1, Hartman 2, Trawczyńska 2, Buklarewicz 5, Wasiak 4, Górna 6, Rosińska 2, Piechnik , Ważna 4, Matieli 2, Jochymek 1, Belmas 3, Pielesz 4, Milojević 2.

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt, Kolasińska – Belmas 2, Ivanović 1, Ciura 2, Klonowska 3, Senderkiewicz 4, Cygan 1, Despodovska 4, Wasilewska 2, Zaleśny 3, Gajewska, Małecka, Gutkowska 2, Gajewska 1.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.