Zadanie wykonane. Pewne zwycięstwo Metraco Zagłebia

BT, materiały prasowe | Utworzono: 2019-02-24 18:41

Po bramce Klaudii Pielesz dwie kolejne zdobyły Piotrkowianki, wychodząc na prowadzenie. Było to pierwsze i ostatnie prowadzenie przyjezdnych w tym meczu. W dziesiątej minucie Miedziowe prowadziły 6:5, a wynik po stronie Piotrcovii trzymał duet Despodovska-Senderkiewicz. Od tego momentu lubinianki zaczęły budować swoją przewagę, choć zespół z Piotrkowa wałczył dzielnie, to wynik po stronie Metraco Zagłębia się powiększał. Przed dwudziestą minutą podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej miały na swoim koncie 14 bramek, rywalki połowę mniej. Do przerwy lubinianki wygrywały wyraźnie, co zwiastowało spokojną drugą połowę w Lubinie.

Tak też było, a początek drugiej połowy to prawdziwy nokaut. Metraco Zagłębie w niespełna trzy minuty trafiło czterokrotnie i zrobiło się 21:10. Lubinianki nie pozwalały rywalkom na wiele, a dobra obrona i zabójcze kontry sprawiały, że przewaga jeszcze rosła. Bożena Karkut przy wysokim wyniku dała pograć zmienniczkom, ale jakość gry wciąż była ta sama. Na listę strzelców wpisały się niemal wszystkie zawodniczki z pola, a mecz zakończył się wynikiem

MVP meczu: Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 38:25 (17:10)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 1, Hartman 2, Trawczyńska 2, Buklarewicz 5, Wasiak 4, Górna 6, Rosińska 2, Piechnik , Ważna 4, Matieli 2, Jochymek 1, Belmas 3, Pielesz 4, Milojević 2.

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt, Kolasińska – Belmas 2, Ivanović 1, Ciura 2, Klonowska 3, Senderkiewicz 4, Cygan 1, Despodovska 4, Wasilewska 2, Zaleśny 3, Gajewska, Małecka, Gutkowska 2, Gajewska 1.