MP w tenisie stołowym - trzy wrocławianki w ćwierćfinale

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-02 10:00 | Zmodyfikowano: 2019-03-02 10:00

Broniąca mistrzowskiego tytułu sprzed roku Bajor pewnie wygrała dwa pierwsze pojedynki. Rozstawiona z „dwójką” wrocławianka najpierw pokonała Kamilę Gryko 4:0, a następnie wygrała 4:2 z Sandrą Wabik. W walce o półfinał zawodniczka AZS UE zmierzy się z Klaudią Kusińską.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w innej parze ćwierćfinałowej z udziałem turniejowej "jedynki" Natalii Partyki i "ósemki" Anny Węgrzyn. Partyka, aktualna wicemistrzyni kraju, wyeliminowała w 3. rundzie Magdalenę Sikorską 4:1, a wrocławska akademiczka, która rok temu w MP seniorek zdobyła brązowy medal, wygrała w 3. rundzie z Aleksandrą Michalak 4:0.

W 1/4 finału wystąpi także druga z sióstr Węgrzyn - Katarzyna, która po zwycięstwie nad Dominiką Wołowiec 4:1, powalczy o czołową czwórkę powalczy z rozstawioną z numerem 6. Pauliną Krzysiek z GLKS Nadarzyn.

Ostatnią parę ćwierćfinałową tworzą: Kinga Stefańska i Roksana Załomska.

W najciekawszym spotkaniu 3. rundy turnieju singlistów, Patryk Chojnowski wyeliminował mistrza Polski Jakuba Dyjasa 4:3.

87. mistrzostwa Polski w tenisie stołowym potrwają do niedzieli. W turnieju w Gliwicach brakuje kilku medalistów z ostatnich lat: Daniela Góraka, Wang Zeng Yi i Bartosza Sucha, a w zawodach kobiet Li Qian i Katarzyny Grzybowska-Franc.