GP w tenisie stołowym - wygrana Natalii Bajor w Wałbrzychu

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-09-23 07:05

W meczach finałowych Bajor wygrała z koleżanką klubową, mistrzynią Europy juniorek Anną Węgrzyn 4:1 (11:8, 7:11, 11:5, 11:8, 11:7), zaś Chodorski pokonał Konrada Kelpę (Energa KTS Manekin Toruń) 4:2 (5:11, 7:11, 11:3, 11:9, 11:7, 13:11).

W półfinałach odpadli: trzecia z zawodniczek wrocławskiego klubu Katarzyna Węgrzyn (mistrzyni kontynentu juniorek w mikście z Samuelem Kulczyckim) oraz Roksana Załomska (KU AZS UJD Częstochowa), a także Adrian Więcek (niestowarzyszony) i Szymon Malicki (Olimpia-Unia Grudziądz).

Podczas tegorocznych mistrzostw kraju w Gliwicach Bajor zdobyła złoty medal, a Chodorski wywalczył brązowy.

Jedynej porażki w wałbrzyskim turnieju Chodorski doznał w fazie grupowej - 1:3 z Kamilem Nalepą (ZKS Zielona Góra). Brązowa medalistka niedawnych drużynowych ME Bajor natomiast triumfowała we wszystkich ośmiu spotkaniach, a najtrudniejszy okazał się ćwierćfinał z Julią Ślązak (GLKS Scania Nadarzyn) - wygrany 4:3.