Sztuka w RWK: witryna BWA Awangarda, MD_S, mia ART GALLERY i Galeria za Szafą [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-04-04 11:56 | Zmodyfikowano: 2019-04-04 12:27


"100 FLAG na stulecie uzyskania praw wyborczych przez Polki" to wystawa przygotowywana przez studentów Katedry Mediacji Sztuki ASP, którą oglądać będzie można w witrynach galerii Awangarda BWA Awangarda. Opowiedzieli o niej Tomasz Opania oraz Ida Sielska i Joanna Kozłowska.

Posłuchaj całej rozmowy:


Przy okazji wizyty w studiu Joanna Kozłowska, jedna z koordynatorek galerii MD_S w roku akademickim 2018/2019, zapowiedziała wystawę "Impression // Koło Naukowe Katedry Grafiki Artystycznej".W nowym miejscu, na placu Solnym, mia ART GALLERY kontynuuje cykl prezentacji wrocławskich klasyków. W sobotę zaczyna się tan "Pośród / Amidst" wystawa obrazów Konrada Jarodzkiego - malarza, architekta, wieloletniego rektora ASP i członka "Grupy Wrocławskiej". A w starej lokalizacji, przy Mikołaja, ruszy na dniach ekspozycja prac Anny Szpakowskiej-Kujawskiej. W temat wprowadziły nas Magdalena Mielnicka i Joanna Kaźmierczak.

Posłuchaj całej rozmowy:W należącej do Okręgu Dolnośląskiego ZPAF Galerii za Szafą trwa ekspozycja zdjęć Wojciecha Potockiego. "Cykle 6-7" to właściwie dwie wystawy. Jedna odwołuje się do wspomnień i przemijania, na drugiej autor wzbogaca swoje prace innym medium, farbą, nadając nowe interpretacje niewidzianym po zamknięciu oczu obiektom.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.