ATP Monte Carlo: Hubert Hurkacz przegrał w pierwszej rundzie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-04-15 06:48
A|A|A

fot. Hubert Hurkacz Twitter

22-latek plasuje się na najwyższej w karierze 52. pozycji w światowym rankingu i dzięki temu znalazł się od razu w głównej drabince prestiżowej imprezy w Monte Carlo. Trzy miesiące młodszy Chorwat jest 13. w zestawieniu. W cyklu ATP zawodnicy rywalizowali po raz pierwszy.

Spotkanie trwało 2 godziny i 45 minut. Najkrótszy, bo zaledwie 39-minutowy był pierwszy set, którego Hubert Hurkacz przegrał 4:6. Decydujący był piąty gem w którym Polak został przełamany do 30. W drugiej i trzeciej partii, które trwały nieco ponad godzinę zwrotów akcji było więcej. Hurkacz prowadził już 4:2, potem było 6:5, ale w kolejnym gemie raz jeszcze przełamał Corica do 30. Nasz tenisista źle wszedł w decydującego seta. Przegrał własne podanie do 30 i musiał gonić Chorwata. Udało mu się to w 10 gemie (5:5), tyle, że dwa kolejne przegrał i odpadł z turnieju.

W Monako w grze podwójnej wystąpi Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo. Polsko-brazylijski duet rozstawiony jest z numerem drugim i dziś zagra w pierwszej rundzie z Hiszpanami Marcelem Granollersem i Markiem Lopezem. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama