Drab, Przybyłowicz, Cloud Theater, Klasyka żywa (Radio Wrocław Kultura - WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-04-17 14:04 | Zmodyfikowano: 2019-04-17 16:07
A|A|A

Nasz pierwszy gość to Jacek Przybyłowicz, choreograf, były tancerz Teatru Wielkiego w Warszawie, potem zagranicznych kompanii, specjalizujący się w tańcu współczesnym. W Operze Wrocławskiej przygotowuje 'Grę w karty' - balet skomponowany przez mistrza Strawińskiego. W drugiej części kolejnej premiery baletowej we Wrocławiu zostanie zaprezentowane 'Święto wiosny'.

Magda Drab - aktorka, dramatopisarka, jedna z najwszechstronniejszych artystek nie tylko dolnośląskiego teatru. Laureatka ostatniej nagrody Warto oraz Wrocławskiego Konkursu Dramaturgicznego, zdobywczyni Nagrody Literackiej Gdynia, na co dzień związana z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy. Co u autorki znakomitych 'Wyzwoleń' (reż. Piotr Cieplak), czyli najnowszego spektaklu legnickiej sceny, inspirowanego tekstem Wyspiańskiego?

Rozmawiamy o zakończonych w niedzielę 44. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Żywa”. Wygrał 'Beniowski - ballada bez bohatera' Teatru Nowego w Poznaniu (to werdykt jury głównego), ale też 'Śmierć białej pończochy' Teatru Wybrzeże z Gdańska (zdaniem dziennikarzy). A największą zwyciężczynią (bo zauważoną przez oba jury) nasza dobra znajoma, absolwentka wrocławskiej AST, świetna Magdalena Gorzelańczyk. Podsumujemy tegoroczny konkurs wraz z Agnieszką Zientarską i Henrykiem Mazurkiewiczem - krytykami teatralnymi i członkami Jury Dziennikarzy 44. OKT.

TUTAJ recenzja.

Wieczór z Kulturą. Patrycja Obara z grupy SHE-la i Teo Dumski z Cloud Theater, który powraca po pewnej przerwie także do swojego oryginalnego, znakomitego flagowego spektaklu 'Technologia jest istotą', nominowanego do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej. Jest to też okazja do rozmowy o teatrze i w ogóle sztuce tworzonej pozainstytucjonalnie.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama