Pogoń się postawiła, ale trzy punkty zostają w Lubinie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-05-08 19:10

Pierwsze akcje to popis dwóch zawodniczek, które wyróżniały się w ostatnim meczu w Koszalinie. Najpierw znakomitą obroną popisała się Monika Maliczkiewicz, a chwilę później wynik otworzyła Klaudia Pielesz. Lubinianki przed upływem dziesiątej minuty wyszły na 3:1, ale przyjezdne po skuteczne wykonanym karnym przez Agatę Cebulę doprowadziły do remisu. Zawodniczki Metraco Zagłębia szybko dorzuciły trzy bramki i zaczęły budować swoją przewagę. Na skrzydle szalała Kinga Grzyb i po kwadransie było 8:3. Kilkubramkowa przewaga Miedziowych utrzymywała się do końca pierwszej połowy, w czym duża zasługa Moniki Maliczkiewicz. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej prowadziły 15:12.

Na bramkę Pogoni po przerwie szybko odpowiedziały Adrianna Górna i Jovana Milojević. Później to jednak miały lepszy okres i szybko zmniejszały dystans do Miedziowych. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron Metraco Zagłębie prowadziło już 18:17. Lubinianki w porę się obudziły i znów odskoczyły rywalkom. Kwadrans przed końcem lubinianki wygrywały 22:19. Szczecinianki nie zamierzały się poddawać, jednak w decydujących momentach to Miedziowe zachowywały więcej zimnej krwi.

MVP meczu: Klaudia Pielesz (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Szczecin 28:24 (15:12)

Zagłębie: Wąż, Kuźmicka, Maliczkiewicz – Grzyb 8, Hartman 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz , Wasiak , Górna 3, Piechnik 1, Matieli 1, Belmas 2, Pielesz 6, Milojević 4.

Pogoń: Pruenster, Wawrzynkowska, Krupa – Płomińska 3, Bozović 3, Noga, Cebula 4, Urbańska , Janas 2, Wołoszyk 1, Szynkaruk 2, Dezić 2, Kochaniak 2, Zawistowska, Agbaba 1, Blazević 3.

Sędziowie: Weronika Bijak, Paulina Ryczek, Delegat ZPRP: Mariusz Szynklarz