French Open: Łukasz Kubot odpadł w trzeciej rundzie debla

BT, PAP | Utworzono: 2019-06-02 08:01

Spotkanie trwało dwie godziny i minutę. Pierwszy set był najdłuższy i po 45-minutowym boju wygrali go Kubot i Melo - 7:5. Polsko-brazylijski duet choć przegrywał już 0:3 zdołał wrócić do gry przełamując rywali w 7 i 11 gemie. Potem zaczęła się dominacja Francuzów. W drugiej partii dwukrotnie przełamali Łukasza Kubota i Marcelo Melo, a w trzeciej zrobili to raz i wystarczyło to do zwycięstwa.

Dla dolnośląskiego tenisisty była to rywalizacja ze starym znajomym. Razem z Jeremym Chardym grali wygrali dwa turnieje ATP. W Wielkim Szlemie nie odnieśli jednak sukcesu. We French Open w 2013 roku przegrali mecz otwarcia, a dwa lata później zatrzymali się na 1/8 finału.

37-letni Kubot ma w dorobku dwa deblowe tytuły wielkoszlemowe, ale jeszcze nigdy nie triumfował na kortach im. Rolanda Garrosa. Najlepiej poszło mu trzy lata temu, kiedy w parze z Austriakiem Alexandrem Peyą zatrzymali się na półfinale.

Z młodszym o dwa lata od siebie Melo w 2017 roku odpadli w drugiej rundzie, a przed rokiem - również w 1/8 finału. Brazylijczyk z kolei, razem z Chorwatem Ivanem Dodigiem, zwyciężył w stolicy Francji w edycji 2015.

Wynik meczu 1/8 finału gry podwójnej:

Jeremy Chardy, Fabrice Martin (Francja) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) 5:7, 6:2, 6:3.