Pozytywny terror kulturalny: pełne gości Radio Wrocław Kultura (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-06-04 20:00 | Zmodyfikowano: 2019-06-04 20:00
A|A|A

RWK Dab+wtorki od 16:00

Agnieszka Charkot - aktorka, reżyserka, dramatopisarka. I właśnie w tej trzeciej roli u nas. Agnieszka jest tegoroczną finalistką Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i zwyciężczynią Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej. Laur wręczono jej kilka dni temu za sztukę 'Nasza pani' (niedopowiedzianą historię o Halinie, nauczycielce podobnej do nikogo, ofierze wprowadzonej na Śląsku ustawy celibatowej, odbierającej nauczycielkom prawo do wykonywania zawodu w przypadku wyjścia za mąż i/lub urodzenia dziecka.

Paweł Świątek - reżyser 'Czego nie widać', najnowszej propozycji wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. Nie ma co ukrywać: to duża niespodzianka. Farsa Michaela Frayna na tej scenie, w tym teatrze? Toż to rewolucja.

Maciej Masztalski. W swoim Teatrze Ad Spectatores reżyseruje premierowy 'Terror'. Zaginione dzieło znanego artysty, znalezione w zabytkowym kościele, sprawia, że do miasta przyjeżdżają eksperci, turyści z całego świata, a oprócz nich także grupa przestępców.

W Instytucie Grotowskiego czerwiec zapowiada się bardzo aktywnie. Sporo spektakli, konferencja, no i maraton. Noc teatru na faktach 22 czerwca, warto się do tego czasu wyspać. Rozmawiamy z Moniką Blige.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, FM, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama