Wrocław: Kierowcy miejskich autobusów i tramwajów w krótkich spodniach

Joanna Jaros, GN | Utworzono: 2019-06-11 06:37 | Zmodyfikowano: 2019-06-11 06:38
A|A|A

Wrocławscy motorniczowie i kierowcy autobusów miejskich chcieli jeździć w krótkich spodniach podczas upałów. Otrzymali już formalną zgodę i podczas bardzo gorącej aury będą mogli zrezygnować z długich spodni.

Czy tak wypada? Zapytaliśmy Dawida Tymińskiego, doradcę wizerunku:

A co na to wrocławianie ?

Zgodnie z wytycznymi prowadzący miejskie pojazdy mogą zakładać krótkie spodnie, gdy zostanie wydany oficjalny komunikat, że temperatura wyniesie 26 stopni. W tym roku będą nosić własne, na kolejne lato MPK zakupi już służbowe.

Miejscy kierowcy od lat walczyli, aby krótkie spodnie były częścią ich "munduru". Nie wszystkie pojazdy MPK są klimatyzowane, a w nagrzanej przez słońce kabinie temperatura sięga nawet 50 stopni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~+++++
2019-06-13 00:44:23
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 5
Brawo za tę decyzję
~Crx
2019-06-12 17:42:48
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 4
to musi mieć zgodę żeby się ubrać adekwatnie do własnej wygody i woli?
~ola
2019-06-12 16:52:51
z adresu IP: (91.231.xxx.xxx)
Ocena: 2
czyli jak kierowca zaczyna pracę np. o godz 8.00 i jest 24 st C. to musi by7c w długich spodniach a kiedy za godzinę czy dwie zrobi się 26 st. C. i wydadzą komunikat to będzie się przebierał w krótkie - co za debil to wymyslił
~Kris
2019-06-11 23:58:58
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 6
Spodnie bermudy i koszulka polo to nie wstyd. Wystarczy dobrać odpowiedni styl i materiał.
~Kierowca 9
2019-06-11 21:15:49
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ostatnio w Volvo jaja mi sie ścięły na twardo
~Mat
2019-06-11 14:22:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Oby wszyscy kierowcy we wrocku mieli tak samo
~wrocławianin
2019-06-11 13:56:35
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 19
Sutryk nie pomyślał o ubraniach pracowników MPK na lato, bo stale myśli jak utrzymać stadion i kopaczy.
~Wrocławianin.
2019-06-11 12:24:55
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 39
Wstyd to kraść itd... O pieski, kotki dbamy, żeby w autach nie zostawiać, miseczki z wodą już prawie pod każdym kioskiem, a kierowca autobusu to jest CZŁOWIEK, który ciężko pracuje, wożąc nas pasażerów, jakiś komfort mu się należy! Osobiście jest mi wszystko jedno, jak on jest ubrany, dobry pracownik to zadowolony pracownik.
~OOO
2019-06-11 11:30:26
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wolał bym mieć sprawną klimatyzację, bo przy 40 "C A tyle jest w kabinie to nawet krótkie spodenki nie pomogą
~******
2019-06-11 10:20:23
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 16
Wolałbym żeby włączyli klimatyzację.
~rei
2019-06-11 08:37:17
z adresu IP: (89.25.xxx.xxx)
Ocena: 19
Może i na tory założyć krótkie spodnie? Może by się tramwaje nie wykolejały tak często? To była by wiadomość!
~Pasażer
2019-06-11 08:17:37
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 24
Jak dla mnie, to mogą jeździć nawet w spódniczkach, byle bezpiecznie.