TEDxWSB Healthy & Smart

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2019-06-11 10:56 | Zmodyfikowano: 2019-06-11 11:00
A|A|A

fot. mat. prasowe

Zbliża się 6. edycja konferencji TEDxWSB, odbędzie się 18 czerwca br. w godz. 9:00-20:00 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W gronie prelegentów są podróżnicy, wynalazcy, psycholodzy, wizjonerzy, przedstawiciele świata mediów i biznesu. Wystąpią m.in.: Piotr Łój, Wojciech Majeran, Sylwia Majcher, Kamila Tokarska, Magdalena Filcek, Agnieszka Franków-Żelazny i Kamil Chmiel. Każdy mówca w ciągu 18-minutowego wystąpienia podzieli się swoimi odkryciami, pasją i ideami mogącymi zmienić świat na lepsze.

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji – odbędzie się koncert mis i gongów tybetańskich, pokaz mody afrykańskiej przygotowany przez markę KOKOword oraz afterparty na zakończenie konferencji. Uczestnicy będą mogli zagrać w grę Zero Waste firmy GrywIT i otrzymają nietuzinkowe gadżety - ekologiczne pendrive’y oraz torby wykonane z papieru, który można prać.

TEDxWSB ma swoich stałych fanów, ich liczba z roku na rok rośnie i chociaż w konferencji może wziąć udział blisko 300 osób, ilość chętnych jest znacznie większa. Zapisy odbywają się przez formularz online na stronie: https://tedxwsb.pl/.

Technologia, potęga umysłu i zdrowe życie

- W tym roku motyw przewodni konferencji to „Healthy & smart”. Będzie eko, fit i smart. Chcemy by każdy nasz widz miał nie tylko poczucie, że usłyszy coś inspirującego i pozna ciekawych ludzi, ale przede wszystkim by poczuł, że robi coś dobrego dla siebie i innych. Chcemy pokazać, jak małe inicjatywy potrafią zmieniać planetę. W tym roku czekają na naszych gości torby z papieru, które można prać w pralce, eko długopisy i pokaz mody afrykańskiej przygotowany przez markę KOKOworld, która działa w oparciu o zasady fair trade - mówi dr Danuta Studencka-Derkacz, koordynatorka TEDxWSB.

Temat „Healthy & smart” odnosi się do wyzwań, z którymi mierzy się współczesny człowiek, mogący korzystać z niewyobrażalnych dotąd możliwości rozwoju ale poddawany też całkowicie nowym z perspektywy historii ludzkości presjom i zagrożeniom. Z jednej strony ludzkość udoskonala technologie i rozwija naukę, z drugiej uzależnia się od nich niszcząc przy tym środowisko naturalne.

Prelegenci TEDxWSB zaprezentują rozwiązania, technologie i idee, które mogą pomóc odnaleźć się w pędzącym świecie zarówno dzieciom i dorosłym, zachować zdrowie fizyczne i psychiczne a także sięgnąć wyobraźnią w przyszłość i zaplanować ją tak, by służyła nam i przyszłym pokoleniom.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie https://tedxwsb.pl/. Dodatkowe informacje zamieszczane są również w social media na Facebooku www.facebook.com/TEDxWSB oraz na profilu Linkedin konferencji.

Co to jest TEDx

Konferencja TEDxWSB realizowana jest na podstawie licencji międzynarodowej konferencji TED (skrót od ang. Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design). Jest to marka konferencji organizowanych przez fundację non-profit Sapling Foundation. Każdego roku w siedzibie fundacji w Vancouver odbywa się główna konferencja TED, lokalnie zaś organizowane są niezależne konferencje TEDx. Bazują one na formule TED, która zakłada 18-minutowy czas wystąpień, nagranie ich a następnie udostępnienie w Internecie na licencji Creative Commons.

Konferencje TED i TEDx wyróżniają się na tle podobnych przedsięwzięć swoim mottem „ideas worth spreading” zachęcającym do głoszenia „idei wartych upowszechniania”. Wszystkie wystąpienia są publicznie dostępne i tłumaczone na wiele języków, co przyczynia się do popularyzacji nauki i pozwala dotrzeć z przekazem do odbiorców na całym świecie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama