Nie Było Grane: The Comet is Coming, Theon Cross, Ezra Collective, Keyon Harrold

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-06-12 18:20 | Zmodyfikowano: 2019-06-12 18:20
A|A|A

Nie Było Grane 12/06


Kamasi Washington i Shabaka Hutchings to muzycy mający wiele wspólnego. Obaj głęboko sięgają do korzeni, wyciągając najjaskrawsze afrojazzowe wątki, które przerabiają na własną modłę tak by 'jazz' wyszedł z klubu na areny największych muzycznych festiwali. I rzeczywiście, w tym roku zobaczymy tę dwójkę na gdyńskim Open'erze czy katowickim OFF-ie (a całkiem niedawno, kiedy towarzyszyło im jeszcze nieco mniejsze zainteresowanie, mogliśmy ich oglądać we Wrocławiu).

Ze wspomnianych wyżej, to Shabaka wydaje się płodniejszym artystą. Nie dość, że działa w 3 równolegle prowadzonych przez siebie składach, to jeszcze regularnie dzieli się nową muzyką. Ta najnowsza, której posłuchamy nie tylko w Katowicach (w listopadzie muzyk zagości w line-upie Jazztopadu), wydana została pod szyldem The Comet is Coming. Sprawdzimy jak prezentuje się ta najmniej 'jazzowa' odsłona Shabaki. Sięgniemy też po tegoroczne płyty sygnowane przez jego muzycznych partnerów.

Poza tym wrócimy do 55. Jazzu nad Odrą. Keyon Harrold, który przyjechał do Wrocławia, to muzyk mogący się pochwalić współpracą z Gregory Porterem czy Gary Clarkiem Jr. O tym ostatnim będzie nam opowiadał, podobnie jak i o postaci Milesa Davisa, z którym jak się przekonamy związany jest nie tylko ze względu na ścieżkę dźwiękową do filmu „Miles Ahead”.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama