Czołowy polski tenisista żegna się kortem

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-06-25 19:30
A|A|A

35-letni tenisista, który zawodową karierę rozpoczął w 2001 roku, wziął udział we wszystkich wielkoszlemowych turniejach. Dotarł do drugiej rundy Australian Open, Roland Garros oraz Wimbledonu (dwa razy), natomiast swoją przygodę z US Open kończył w pierwszej. Najwyżej w rankingu ATP Przysiężny plasował się w styczniu 2014 roku – był 57. Z kolei w grze podwójnej dotarł do 119. miejsca.

W swej karierze wygrał osiem challengerów oraz turniej debla rangi ATP World Tour 500 w Tokio w parze z Francuzem Pierre'em-Huguesem Herbertem. Wielokrotnie reprezentował Polskę w rozgrywkach Pucharu Davisa

Tenisista tłumaczył, że zdecydował się zakończyć karierę ze względu na operację ścięgna Achillesa, po której nie udało mu się wrócić do formy sprzed zabiegu.

- Przez wiele miesięcy próbowałem różnego rodzaju rehabilitacji, ale nie byłem już w stanie grać na poziomie Top 100. Jeżdżenie po mniejszych turniejach przestało dawać mi tyle przyjemności, ile bym chciał. Nie jest to na pewno łatwa dla mnie decyzja, ale każdy tenisista będzie musiał kiedyś ją podjąć – powiedział Michał Przysiężny.

Turniej w Sopocie rozpocznie się w 29 lipca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama