Rozmowa Dnia: Cezary Przybylski: Co dalej ze Wschodnią Obwodnicą Wrocławia?

Dariusz Wieczorkowski, d | Utworzono: 2019-06-27 09:03 | Zmodyfikowano: 2019-06-27 09:04
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Cezary Przybylski podkreśla, że porozumienie z pierwszym wykonawcą będzie bardzo trudne, dlatego szybko ruszy procedura wyboru drugiego.

Czy nastąpi to jeszcze w czasie wakacji?

Władze województwa umowę na zaprojektowanie i wybudowanie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia za 105 milionów złotych, podpisały z firmą Strabag w lutym ubiegłego roku. Ówczesny plan zakładał "wbicie pierwszej łopaty" jesienią. Nie udało się, bo dopiero na wiosnę 2019 wojewoda wydał pozwolenie na budowę. Prace jednak dotąd, poza działaniami porządkowymi, nie ruszyły.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Zumba
2019-07-15 10:02:49
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wiedziałem,wiedziałem że tak będzie.Juz 5 lat temu mówiłem że do 2025( oby) nie zobaczymy wschodniej obwodnicy z Polskim tempem budowy.Tak dawajcie miliony i więcej takim panom jak dyr.Opery W.bo jak powiedział min.Glinski jest ,,wybitny".a my do pracy dalej w korkach.
~Zak
2019-06-28 22:58:12
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mnie intersuje po co komu tramwaj na popowice skoro jezdzi pelno autobusow. A pieniadze przeznaczyc na pilna obwodnice do Dlugoleko.
~wrocławianin
2019-06-28 07:44:48
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Kłopoty z obwodnicą to pokłosie polityki inwestycyjnej miasta Wrocławia. Zamiast dbać o komunikację buduje się stadiony, marnuje pieniędzy na kopaczy, forum muzyki, stolicę kultury i inne bzdety. Tak działał Dutkiewicz. Taką politykę prowadzi Sutryk. Nadal marnuje pieniądze podatnika na stadion, kopaczy i inne bzdety. Stadion należy sprzedać, nawet za 1 zł lub rozebrać. Od razu co roku o kilkadziesiąt milionów złotych więcej. Podobnie z kopaczami. To dla kiboli rok w rok kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt milionów złotych z kieszeni podatnika idzie w błoto.
~gryf
2019-06-27 16:47:18
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 14
Warszawa, Kraków i Łódź budują i będą posiadały pełne zamknięte obwodnice o standardzie drogi ekspresowej i autostrady. Dlaczego w olbrzymiej i całkowicie zakorkowanej aglomeracji Wrocławskiej planuje się obwodnicę o tak niskim standardzie i przepustowości? Brak wyobraźni i ambicji?
~Skibidibi
2019-06-27 15:28:30
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Przybylski to ten "bezpartyjny" z PiS? Hahaha.. Kręgosłup z kisielu.
~Oleśniczanin
2019-06-27 14:39:56
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 11
Panu Marszałkowi najlepiej decyduje się w sprawie najgłupszych i bezsensownych decyzji, jak choćby pseudo-"obwodnica" Oleśnicy, której jedynym efektem jest likwidacja powojskowego lotniska OLEŚNICA. Ostatniego w rejonie tak dużej aglomeracji lotniska z prawdziwego zdarzenia, które mogło być efektywnie i innowacyjnie zagospodarowane przez Politechnikę Wrocławską, której PROJEKT pięknie popierał właśnie Pan Przybylski, ale wtedy jako członek PO. Mam nadzieję, że za takie decyzje pachnące polityką kieszonkową, przyjdzie kiedyś niszczycielom tak atrakcyjnego lotniska i zablokowania możliwości nowoczesnego rozwoju Politechniki na tym terenie, odpowiedzieć karnie. Kiedyś to szaleństwo zacofanej Oleśnicy minie!
~anka
2019-06-27 14:24:43
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tu Wrocław .Bunkrowce i betony do Domena Wrocławia a PO co komu droga.Won z magistratem i deweloperami.Jak ich wybudowane budy siegna do ŁANOW wtedy zrobia sciezke rowerowa za POtezna kase Oczywista.Dosc juz tych Układow i KŁAMSTW
~Osobliwy obserwator
2019-06-27 13:17:50
z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
Ocena: 22
Panie Przybylski, proszę mi wytłumaczyć, jak to jest możliwe, że jakoś poprzednicy potrafili wybudować odcinki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, a teraz się nie da. Dolnośląska Służba ogłasza przetarg w trybie zaprojektuj wybuduj - czyli nawet dokumentacji sama nie przygotowuje. Przecież teraz dyrektorem jest Leszek Loch powołany za Pana kadencji. I ten sam Leszek Loch twierdził, że obwodnicę ukończy do 2018 r.
~rei
2019-06-27 13:15:13
z adresu IP: (89.25.xxx.xxx)
Ocena: 6
W\Ja bym poczekał na krach w budownictwie i brak zleceń, wtedy coś taniego się wynegocjuje. Tak za 10 lat... Ludzie poczekają, wystarczą im nowe biurowce, drogi są niepotrzebne.
~Grzegorz
2019-06-27 12:48:50
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 8
Rozpoczęcie robót budowlanych jesienią? Osobliwy plan. I to nie mając jeszcze pozwoleń. Brawo!
~bez... partyjni
2019-06-27 10:40:33
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 5
No co za goście... Na zabawę w kolejkę pieniędzy mają aż nadto i jakoś potrafią prawidłowo wyliczyć potrzebne kwoty.