Zwycięstwo Natalii Kaczmarek, jej klub wygrywa klasyfikację punktową

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-07-01 07:55
A|A|A

Nie zawiodła największa faworytka biegu na 400 metrów, którą była Natalia Kaczmarek z KS AZS AWF Wrocław. Biegaczka z ekipy „Aniołków Matusińskiego” to w tym sezonie najszybsza zawodniczka na dystansie 400 metrów w Europie. Kaczmarek w Lublinie zwyciężyła na swym koronnym dystansie, chociaż była niezadowolona ze swojego czasu (53.60).

– Rzeczywiście, byłam faworytką i cieszę się, że pewnie wygrałam, ale żałuję, iż tak mocno wiało. Chciałam pobiec dzisiaj bardzo mocno, taki był plan, ale gdy zobaczyłam, jak mocny jest wiatr stało się jasne, że to nie będzie możliwe – mówiła Kaczmarek, która na początku lipca wystąpi w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Trzecie miejsce w biegu na 400 metrów pań zajęła inna z wrocławskich akademiczek - Natalia Widawska (54.69).

Pasjonujący był finisz rywalizacji na 400 metrów mężczyzn, gdzie kibice bardzo liczyli na zawodnika miejscowego AZS UMCS - Macieja Hołuba. Ostatecznie jednak faworyt gospodarzy musiał zadowolić się srebrem, bo zwyciężył Tymoteusz Zimny ze Śląska Wrocław.

– Cała długa prosta była pod wiatr, ale udało mi się to dobrze wykorzystać. Ruszyłem spokojnie, dogoniłem chłopaków, a później biegałem już swoje. Jestem zadowolony – mówił Zimny.

Trzeci złoty medal dla Wrocławia zdobył Oskar Stachnik. Zawodnik KS AZS AWF Wrocław z wynikiem 53.34 wygrał w konkursie rzutu dyskiem.

W klasyfikacji medalowej 36. PZLA Mistrzostw Polski U23 w lekkiej atletyce zwyciężył OŚ AZS Poznań. Klub ze stolicy Wielkopolski zdobył cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal. W klasyfikacji punktowej triumfował KS AZS AWF Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama