CCC Team rozpoczyna rywalizację w słynnej Wielkiej Pętli

PP/PAP | Utworzono: 2019-07-06 08:25

Polska ekipa dostała szansę debiutu w Tour de France dzięki licencji World Tour, którą przejęła w tym sezonie po amerykańskiej grupie BMC. Głównym atutem CCC będzie mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Greg Van Avermaet. 34-letni Belg chce wygrać jeden z etapów i być może powtórzyć sukces z ubiegłego roku, gdy założył koszulkę lidera Tour de France.

Trasa jest oceniana jako jedna z najtrudniejszych od wielu lat. Zaplanowano rekordową liczbę 30 podjazdów i pięć etapów z metami na szczytach. Trzy z nich będą na wysokości powyżej 2000 metrów nad poziomem morza. "Dachem wyścigu" będzie położona na wysokości 2770 m Col d'Iseran - najwyższa przełęcz w Europie posiadająca asfaltowaną jezdnię.

O końcowym wyniku wyścigu może zdecydować przedostatni etap ze wspinaczką na odcinku aż 33,4 km na Val Thorens (2365 m). Nazajutrz kolarze tradycyjnie zakończą rywalizację na słynnej alei Champs-Elysees w Paryżu.

Skład CCC Team na Tour de France (6-28 lipca):

Greg van Avermaet, Serge Pauwels, Michael Schär, Simon Geschke, Patrick Bevin, Alessandro de Marchi, Joey Rosskopf i Łukasz Wiśniowski.

Dyrektorzy sportowi: Fabio Baldato, Piotr Wadecki i Valerio Piva.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.