Rozmowa Dnia: Jacek Sutryk: Nie wypowiadam kierowcom wojny, myślę o przyszłości Wrocławia

Dariusz Wieczorkowski, d | Utworzono: 2019-08-23 08:55 | Zmodyfikowano: 2019-08-23 08:59
A|A|A

- Pojawiające się kolejne buspasy we Wrocławiu to myślenie o nas wszystkich i o przyszłości Wrocławia - mówił dziś w Rozmowie dnia Radia Wrocław Jacek Sutryk. Prezydent Wrocławia dodał, że trudno mówić o tym, że transport publiczny jest przyjazny, ale musimy robić te kroki, bo zakorkujemy się na amen:

- Dlatego moim priorytetem jest transport publiczny, poprawa jego parametrów - dodał prezydent Wrocławia

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA RADIA WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wrocławianie 55+
2019-09-01 10:40:08
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
My w innym temacie, Panie Sutryk, w swej pazerności odebrałeś możliwość korzystania z Aquaparku Wrocławianom 55+ za 15 zł 3 godziny, dodatkowo podniesione zostały ceny nauki pływania dla dzieci itd. ! Ale można dotować stadion i Śląsk Wrocław, to można i inne przedsięwzięcia. Byle politycznie się zgadzało. Intencją naszą jest zademonstrowanie sprzeciwu wobec społecznie istotnego problemu, więc nawet szokujące wypowiedzi i działania podlegają ochronie europejskiej konwencji praw człowieka. Celem jest zwrócenie uwagi na problem, zagadnienie społecznie ważkie. Panie Sutryk błyskawicznie stałeś sie pan pyszałkowaty i nadęty buc, za pośrednictwem korytka które daje moc sprawczą ! Dla nas 55+ , ta zmiana wieku na 60+ pozostaje absolutnie enigmatyczna ! Postulujemy o zmianę decyzji i przywrócenie korzystania z Aquaparku przez osoby 55+ , 15zł/3h ! Pan się totalnie nie kwalifikujesz na tak ważne , odpowiedzialne stanowisko ! Ta sytuacja to jaskrawy przykład, jak potrzebna jest tzw. społeczna kontrola każdej władzy, nawet tej najmniejszej - w miejskiej spółce zarządzającej basenem. Zwracanie uwagi na patologie jest nie tyle prawem, co obowiązkiem każdego obywatela. A piętnowanie takich faktów jest nie tyle prawem wynikającym z wolności słowa, ile obowiązkiem . P.S. Co do bezpłatnych szczepień na grypę dla seniorów ZALECAMY - zaszczep się pan sam na głupotę w pierwszej kolejności ! Seniorzy potrzebują zdrowego trybu życia , a takim niewątpliwie jest korzystanie z Aquaparku ! W 2018 r. Aquapark Wrocław odwiedziło prawie 1,76 mln osób. ( w tym seniorów około 60 tysięcy ) Na swojej działalności spółka wypracowała 13,7 mln zł zysku. W zasadzie jest jedynym Aquaparkiem w Polsce i jedyną miejską spółką we Wrocławiu, do której utrzymywania nie trzeba dokładać - ciekawe jak długo, z nowym prezesem ? „ Grzegorz Kaliszczak, były dyrektor finansowy wrocławskiego ZOO, został nowym prezesem wrocławskiego aquaparku.Zmianę na stanowisko prezesa prezydent Jacek Sutryk tłumaczy ,,koniecznością opracowania nowej strategii działania spółki, łączącej w sobie obecnie funkcjonujący kompleks przy ul. Borowskiej oraz nowy projekt budowy basenu przy ul. Polnej na Brochowie we Wrocławiu”. To, co może jednak budzi wątpliwości, to fakt, że nowy prezes objęty jest prokuratorskimi zarzutami za udział w aferze z nielegalnym finansowaniem kampanii wyborczej komitetu Rafała Dutkiewicza. Kaliszczak konsekwentnie nie przyznaje się do winy. ,, I tyle w temacie ! W przypadku ignorowania przez władzę miasta naszych oczekiwań , nie wykluczamy ze skorzystania, z obywatelskiego prawa jakie daje nam art. 170 Konstytucji RP do wyrażenia swojej woli, w drodze referendum, będącego formą demokracji bezpośredniej, o odwołanie prezydenta Wrocławia.
~Sutryk ma kota
2019-08-31 00:56:37
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sutryka z jego wadą wymowy nie będę słuchał. Nie da się zapisać protokołu? Zjadliwego dla wszystkich.
~wrocławianin
2019-08-28 09:12:17
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
$utryk traktuje Radio Wrocław jak tablice ogłoszeń a nie jak miejsce dyskusji z mieszkańcami Wrocławia. Dlaczego przy rozmowie na bardzo konkretny i znany wcześniej temat nie było żadnego kierowcy samochodu.
~a może fotka
2019-08-28 02:59:55
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 13
z kochankiem P0może ? drut wepchnięty w Sęk lużny od innych pantografów...
~psycholog
2019-08-27 08:13:10
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Normalny człowiek robi to co mówi, mówi to co myśli, a myśli racjonalnie. Jeżeli to co mówił $utryk protokolant nie zanotował, a dziennik nie opracował i nie dał do autoryzacji $utrykowi to to źle świadczy o przynajmniej jednym z nich.
~////
2019-08-26 20:42:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Gdzie jest pełny zapis wywiadu? Rozumiem, że to wydawał z siebie Sutryk ciężko zapisać językiem polskim.
~wrocławianin
2019-08-26 18:47:46
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
Minęło już tyle dni, a redaktorzy jeszcze nie opublikowali pisemnego zapisu rozmowy. To jest dziennikarski obowiązek. Płacę podatki i żądam opublikowania pisemnego zapisu rozmowy.
~Sutryk ma kota
2019-08-26 00:00:21
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dlaczego nie ma pisanej wypowiedzi Sutryka? Przecież on nie mówi wyraźnie. Wnoszę o zapis nie tylko fonetyczny.
~Stan
2019-08-25 20:45:03
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ciekawe kto i jak robi pomiary i badania dotyczące kursowania autobusów, „ co dwie minuty jedzie autobus ul. Grabiszyńską, jak można opowiadać takie bzdury, kto widział autobus na ulicy Grabiszyńskiej co dwie minuty, chyba we śnie i to XXII wieku! Wystarczy spojrzeć na rozkład jazdy wymienionych.
~Gonzo
2019-08-25 09:17:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wrocław się kończy dla normalnych ludzi, czas wynosić się na obrzeża. W mieście zostaną obcokrajowcy i Ci, których nie stać na domek na wsi
~Do PREZESA
2019-08-25 08:49:00
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 23
Naszej Nadzieji ! Zlikwiduj Pan Dział cenzury w tym medium !!!
~Mieszkaniec
2019-08-25 01:29:45
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 12
Gdyby ilość buspasów poprawiła jakość komunikacji miejskiej i zmniejszyła korki to jeszcze uwierzyłbym w te brednie. Wystarczy wyjechać na ulice Wrocławia i zauważyć, żę po buspasach to w większości jeżdzą taksówki a jakość komunikacji miejskiej nie uległa poprawie, najlepsze przykłady to bezsensowne buspasy na Trugutta, Grabiszyńskiej i Opolskiej/Krakowskiej. Szanowni urzędnicy z magistratu, ruszcie cztery litery za biurka i zacznijcie myśleć. Darmozjady.
~nick
2019-08-25 00:24:33
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 20
I jeszcze buspasy dla kotów!
~Cyuii
2019-08-24 20:00:05
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wiatru nie ma we Wroclawou poniewaz Dutkiewicz zabudowal miasto bardzo szczelnie i wbrew zasadzie architektonicznej, a teraz Sutryk kontynuuje to co zaczal jego poprzednik. Otoz w miescie nie ma zachowanego przewiewu czyli inaczej KORYTARZY POWIETRZNYCH (nie chodzi o samoloty!) Dzieki temu wichura rozwala podmiejskie domy. Gdyby byly zachowane korytarze wiatr by po prostu przelecial przez miasto i polecial sobie dalej. A tak pedzi i nagle odbija sie od gestej zabudowy, nabiera sily i wraca ze zdwojona sila bo gdzies musi poleciec. A tam trafia na niska zabudowe i wszystko fruwa. Nie ma przewiewu - jest smrod, cieple powietrze i smog. Nie otwierajcie okna w pokoju to po calym dniu befziesie sie dusic. Tak to wyglada. Czy ktos zastanawial sie dlaczego we Wroclawiu od lat nie ma mrozu, sniegu, zimy? A wiecie ile ciepla wytwarzaja biurowce, ile wytwarza klimatyzacja (tak tak, cieple powietrze z klimy wyprowadzane jest na zewnatrz) No i niech tak buduja dalej. A Dutkiewicz poki co nie mieszka we Wroclawiu. Mieszka w Berlinie bo dostal tam na rok fuche. Potem pewnie muvprzedluza.... A my biedaki gniecmy sie w smierdzacym Wroclawiu. W rozwalajacej sie komunikacji miejskiej....
~Anna
2019-08-24 19:59:17
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Patrzac na to co robi pani Dulkiewicz w Gdansku a we Wroclawiu Dutkiewicz i Sutryk (jej oddani przyjaciele) to trudno nie odniesc wrazenia ze to usilne zniemczanie obu miast.
~Nikt
2019-08-24 19:06:12
z adresu IP: (93.142.xxx.xxx)
Ocena: 5
Komunikacja miejska jest w odwrocie. Ościenne gminy Kobierzyce i Siechnice zerwały współpracę z MPK. Założyły swoje spółki komunikacyjne. Ato bardzo zła wiadomość z punktu widzenia unifikacji transportu publicznego. Pan Sutryk jak i jego suzeren Dutkiewicz spatkobierca pana Zdrojewskiego nie ma pojęcia o budowie aglomeracji miejskich i zasadach ich funkcjonowania.
~Samochodowy hater
2019-08-24 18:55:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Brawo Panie prezydencie! W zimie na skrzyżowaniach nie da się oddychać. W lecie też jak nie ma wiatru. Jebać samochody spalinowe! Tylko rowery i pełna elektryfikacja.
~11 na 99
2019-08-24 15:47:30
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
11 komentarzy zostało usuniętych na 99 opublikowanych. To jest wyższy procent niż zdziesiątkowanie. Usunięto komentarze napisane nie po polsku, wulgarne, rasistowskie, naruszające dobre obyczaje, netykietę, polskie prawo? Nie, bo takich nie było. Redaktor usunął komentarze nieprzychylne prezydentowi miasta Wrocławia wybranego w demokratycznych wyborach.
~filozof
2019-08-24 15:38:25
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Prezentowane powyżej to _myślenie o nas wszystkich i o przyszłości Wrocławia_ nie podoba mi się. Według mnie do klasy nazwanej _nas wszystkich_ nie zaliczają się zwykli mieszkańcy Wrocławia, którzy tu mieszkają i płacą podatki.
~Brak pomysłu.
2019-08-24 12:16:38
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 4
Obserwując prezydenta - działa jak dyktator, który o wszystkim mówi „ja”. Uruchomiłem dwie linie tramwajowe, wprowadziłem kolejne zmiany (...). Jeden, który myśli za całe miasto, kompletnie przy tym z nim nie rozmawiając, a już w ogóle słuchając. Niestety taki był koszt wrocławian, aby wygrać z kandydatem przeciwnej partii. Szkoda, bo startowali w wyborach jeszcze inni interesujący kandydaci. Brak strategii, pycha na portalach społecznościowych - to wszystko co otrzymaliśmy. A od października miasto będzie już kompletnie sparaliżowane komunikacyjnie. Kończąc jacy ludzie - taka władza.
~janek
2019-08-24 09:27:29
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: -1
240 tyś aut - a kto wydał zgodę na budowę biurowców galerii w środku miasta?. Parkingi Park-Ride powinny być 40km od Wroclawia a nie w centrum miasta. Po co mi Parking park-ride. Zgadzam się z wpisem Wrocław – miasto na kursie kolizyjnym z mieszkańcami | wDolnymŚląsku
~Komentarz został usunięty
2019-08-24 05:21:12
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
Komentarz został usunięty
~Sutryk na kota
2019-08-24 01:54:24
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 11
Głupiec, który wie że jest głupi, przynajmniej w tym jest rozumny. Głupiec, który siebie uważa za mędrca – ten to dopiero jest głupi. Autor: Budda Siakjamuni Źródło: Dhammapada
~Komentarz został usunięty
2019-08-24 01:28:41
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 14
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-08-23 22:19:32
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -13
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-08-23 20:28:35
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 15
Komentarz został usunięty
~MoistVonLipwig
2019-08-23 20:19:36
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pan Prezydęt zapomina, że inwestycje powinny być prowadzone w sposób uwzględniający proporcjonalnie sposoby komunikacji mieszkańców. Tymczasem infrastruktura rowerowa jest rozwijana nadmiernie, bez uwzględniania potrzeb pieszych i kierowców, a buspasy i ITS powodują jedynie nadmierne korki i zwiększenie produkcji spalin. Dodatkowo komunikacja zbiorowa leży, kwiczy i się wykoleja. Ale ważny jest PR i przypochlebianie się grupom nie najliczniejszym, ale najbardziej hałaśliwym.
~Yoy
2019-08-23 19:03:25
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 9
A moze zaczac od poprawy torowisk by co dziennie nie wypadaly z torow po kilka tranwaji tak samo jak przeladowane autobusy w godzinach szczytu ...
~Warszawiak
2019-08-23 18:46:45
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 13
Wrocław to jedno wielkie komunikacyjne dno. Ile lat Pan sobie daje by to zmienić?
~Rafal
2019-08-23 18:43:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pan jest tak jak wszyscy z platformy, klamczujchy????by żyła się nam lepiej... Hahha zenada
~B-),
2019-08-23 18:25:40
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 8
Bus pas na Grabiszyńskej przyspieszyła poruszanie się autobusu 126 ale na Inżynierskiej pośpieszy A zalicza żółwia. Ciekawe rozwiązanie.
~Kot
2019-08-23 18:25:34
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -3
Precz z tramwajami
~D.
2019-08-23 17:45:47
z adresu IP: (185.122.xxx.xxx)
Ocena: 7
Przecież te buspasy są robione w idiotyczny sposób! Np. Krakowska a za chwilę lewoskret na leroy który i tak blokuje autobus bo ZAWSZE tam ktoś stoi i skręca.
~Waldi
2019-08-23 17:39:19
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale dziś jednocześnie Sutryk chce ograniczyć ilość autobusów jeżdżących po Wrocławiu bo twierdzi że nie ma pieniędzy na nie. Robi z nas głupków ?
~sera
2019-08-23 17:19:54
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 14
a co z obwodnicą śródmiejską z Polanowic do Armii Krajowej, bo Plac Społeczny i Grunwaldzki maja teraz ograniczona przepustowość - fachowo zakorkowywany Wrocław Obiegająca Rynek w odległości od 3 do 5,5 km Obwodnica Śródmiejska ma dzisiaj około 17 km. Budowano ją etapami. Pierwszy odcinek na Tarnogaju oddano 34 lata temu, ale do końca brakuje jeszcze ponad 20 km. Wrocławianie od lat domagają się dokończenia budowy Obwodnicy Śródmiejskiej od władz miasta. Czy w tej kadencji jest na to szansa? Prezydent Jacek Sutryk odpowiada.....
~sera
2019-08-23 17:15:37
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 7
Od września dzięki buspasom Wrocław stanie w korkach... oj już szykują się pojazdy z okolicznych miejscowości z uczniami do szkół - w październiku chłonni wiedzy "ci od kopania studni" czyli studenci
~sera
2019-08-23 17:12:55
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -1
~Grzegorz49 min. temuz adresu IP: (188.146.xxx.xxx) Ocena: 2 Zwężanie pasów ruch wpływa na prędkość przejazdu. Ale nie w godzinach szczytu. Korków nie może powodować. Chyba jak podniesiesz ciśnienie w spłuczce do WC, to woda popłynie szybciej
~kar
2019-08-23 16:53:46
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 10
niestety Wroclaw ma pecha do prezydentow nieudacznikow którzy oprócz własnego pijaru nic dobrego nie dla miasta i mieszkańców nie zrobili.marnotrawstwo pieniędzy bezmyslnosc brak kompetencji.To co odzieczlismy po wojnie tj.szerokie ulice teraz są kretynsko niszczone.
~Tolek
2019-08-23 16:15:52
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 6
Buspasy to pikuś. Dla mnie fantasmagorią jest zawężanie szerokości pasów jezdni i budowa ścieżek rowerowych, którymi poruszają się okresowo rowery i hulajnogi : bo nie w zimie, i nie w deszczowej pogodzie. A to generuje korki przez cały rok !!!!
~Misiu
2019-08-23 15:55:36
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 5
Program wypierania Polaków z ich własnego miasta i własnego kraju trwa w najlepsze. Wszędzie tysiące słupków, kretyńskich wysepek zwężających szerokie i wygodne drogi, co rusz "hopki"zwalniające, coraz więcej "kopert", bezsensownych bus-pasów, itd.
~Komentarz został usunięty
2019-08-23 15:54:36
z adresu IP: (82.148.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Wrocławianin
2019-08-23 15:47:47
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brawo Panie Prezydencie, bo poco budować i poszerzać drogi. W nowoczesnych miastach już się tego nie robi. Nieważne co by Pan zrobił, czy nie zrobił Wrocławianie i tak Pana wybiorą lub osobę, którą Pan wskaże na następcę. Od lat to miasto jest Wasze. Bogdan=Rafał=Jacek. Brawo
~Mecenas
2019-08-23 15:45:04
z adresu IP: (50.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ten czlowiek to tragedia a dla miasta dramat. Wydaja pozwolenia na budowy wszystkiego i wszedzie a ile nowych drog wybudowano? Nawet w komunistycznych Chinach wpierw buduja szerokopasmowke a potem dopiero bloki. Wiele miejsc ma juz stracona szanse na poszerzenie jezdni poprzez brak planowania i chaotyczna zabudowe. Balagan i tyle.
~Komentarz został usunięty
2019-08-23 15:43:28
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-08-23 15:34:36
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~harley
2019-08-23 15:21:04
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -3
Panie $ niech Pan juz nie mysli.!! ! Wrocławianie mysla za PANA to wystarczy A co mysla to niech"namaszczony" POczyta.
~Komentarz został usunięty
2019-08-23 15:13:33
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Oszalały Kierowca
2019-08-23 14:38:45
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 6
Od września dzięki buspasom Wrocław stanie w korkach...
~Kierowca
2019-08-23 14:12:10
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 8
"Złota Malina" za pomysły komunikacyjne dla Pana Sutryka. Jeszcze trochę i Wrocław będzie najbardziej zakorkowanym miastem świata .
~jak
2019-08-23 13:51:22
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 5
Swięta przepustowość przede wszystkim. Czeka nas X lat edukacji zanim zrozumiemy, że autostrad w mieście się nie buduje. To zabija miasta.
~Ania
2019-08-23 13:42:32
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 15
Generalnie nie ma u nas kultury poruszania się na drogach, chodnikach: "Kierowcy przyzwyczaili się, że są najważniejsi na ulicach - nie szanują rowerzystów, pieszych. Rowerzystom wydaje się, że ich przepisy nie dotyczą. Piesi zachowują się jak święte krowy". Kiedy widzę kierowcę, który mija mnie jadącą na rowerze na przysłowiową kartkę papieru, albo rowerzystę, który przejeżdża na czerwonym świetle, pieszego, który nagle wchodzi na ścieżkę pod jadący szybko rower, to zastanawiam się co Ci ludzie maja w głowach. Ja poruszam się po mieście zarówno samochodem, rowerem, jak i autobusem. Każdy sposób ma plusy i minusy. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może się przesiąść na rower czy komunikacje miejską. Ale cześć może. Jeśli nic się nie zmieni, to się w mieście udusimy.
~mpl
2019-08-23 13:06:35
z adresu IP: (185.75.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wrocław już nie nadaje się do prowadzenia biznesu, po tych zmianach, w wakacje nie da się w ciągu dnia dojechać samochodem do firmy w sensownym czasie, co będzie z rozpoczęciem roku szkolnego - dramat. Mam moim kontrahentom powiedzieć, żeby przyjechali po towar tramwajem - absurd. Nie jestem hurtownikiem, ale raz na jakiś czas dojazd do firmy samochodem jest niezbędny. Nic tylko wyprowadzać biznes z Wrocławia. Nie mam nic przeciwko poprawie komunikacji miejskiej, ale nie można tego robić niszcząc inne sieci transportowe. Wrocław niedługo stanie się skansenem dla spacerowiczów, może będzie pięknie, tylko ciekawe kto utrzyma taki skansen.
~POLKA
2019-08-23 13:04:25
z adresu IP: (195.140.xxx.xxx)
Ocena: 1
drogi,przystanki robił DUDKIEWICZ , Sutryk to samo!!! na podwórka nie ma...
~mieszkanka
2019-08-23 13:03:40
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 6
Jak najbardziej buspasy to dobra decyzja trzeba ograniczyć ilość samochodów na ulicach takie ilości samochodów wjeżdża do Wrocławia że głowa boli my mieszkańcy mieszkamy i musimy wdychać spaliny niech kierowcy przesiądą się do komunikacji miejskiej. Jeżdżą po Wrocławiu powodują korki i trują mieszkańców a potem jadą do swoich miejsc zamieszkania gdzie mają świeże powietrze a my musimy wąchać spaliny czy chcieliby żeby im przed domami przejeżdżały takie ilości samochodów co we Wrocławiu nawet nie można okien otwierać. Ja do pracy jeżdżę tramwajem już 30 lat .
~Komentarz został usunięty
2019-08-23 13:02:06
z adresu IP: (195.140.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~BidaWrocław
2019-08-23 12:55:55
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -7
Wrocław podniósł się po 2 WŚ, po $utryku może się nie podnieść :( Żenujący człowiek.
~$utryk wygra plebiscyt
2019-08-23 12:54:56
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -2
na najbardziej nielubianego prezydenta Wrocławia.
~Bolo
2019-08-23 12:38:42
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 15
O take Polske żemy walczyly!
~kierowca
2019-08-23 12:38:01
z adresu IP: (80.52.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ciekawe czy Pana Sutryka wożą buspasem czy pasem?
~Hdhdbdbdb
2019-08-23 12:09:59
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: -2
Od kilkudziesięciu lat słucham tego samego bełkotu, raz częściej, raz rzadziej, w zależności jak bardzo medialny jest wódz...
~IRYD
2019-08-23 12:02:06
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dziś pierwszy raz po reorganizacji ruchu jechałem Grabiszyńską w stronę Bielan - rano... Dramat, a to przecież jeszcze wakacje...
~PAN
2019-08-23 11:25:51
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -3
My Wrocławianie chcemy ZIELENI i braku kłoPOtow z dojazdami i przejazdami. ! .! A PO nie mysli.Sami postapilismy ZLE na wyborach POdobnie jak Wa-wa ale to POPRAWIMY.Bedziemy lepsi od Warszawy.
~mis16181648
2019-08-23 11:25:43
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dobrze mówi. Podoba mi się
~wrocek
2019-08-23 11:25:15
z adresu IP: (83.12.xxx.xxx)
Ocena: -3
Wrocław nie ma szczęścia do prezydentów.To tylko namaszczani przez siebie kolesie z tzw.układu.A już p.Sutryk ,to wzór niekompetencji i ignorancji.Wydaje się ,że ktoś rządzi z tylnego siedzenia.We Wrocławiu jeszcze tylko potrzeba Deklaracji LGBT i wszystko będzie jasne.
~Mieszkaniec Jagodna
2019-08-23 11:18:26
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 5
Panie Prezydencie, a po co busbasy na Jagodnie? W dodatku źle oznakowane rondo. Tamtędy przejeżdża kilka autobusów w ciągu godziny. Po co im buspasy? Jak by ich nie było nie byłoby korków innych pojazdów i byłyby one niepotrzebne. A tak ogromna inwestycja za ogromne pieniądze i 3 lata utrudnień nie przyniosły praktycznie żadnego pozytywnego efektu. Przepustowość arterii pozostała na tym samym poziomie - po jednym pasie w każdym kierunku. Zysk - busy jeżdżą swoim własnym pasem po kilka sztuk na godzinę. To samo można było osiągnąć budując obok starej jezdni ścieżkę dla rowerów i chodnik dla pieszych za niewielki ułamek tych pieniędzy.
~MAGNETO
2019-08-23 11:11:26
z adresu IP: (193.28.xxx.xxx)
Ocena: 12
Zamiast inwestycji lepiej iść na skróty. Co z inwestycją w drogą krajową 94 (Księże). Na odcinku Krakowska - Opolska kazał Pan nanieść bus pasy, wcześniej przy dwóch pasach na wyjazd w kierunku Oławy korek zaczynał się przy Selgrosie teraz będzie pewnie od Niskich Łąk. Gratuluję pomysłu.
~wrocławianin
2019-08-23 11:05:27
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 29
Priorytetem jest transport publiczny ... ale tylko na papierze. W realu to priorytetem jest stadion. W realu to priorytetem są kopacze . W realu to priorytetem jest kupa bzdetów kompletnie nieprzydatna mieszkańcom Wrocławia. W bajki opowiadane przez $utryka nie wierzę..
~Robert
2019-08-23 10:54:36
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Egoizm i mądrość "nie pojęta" zalewa te forum
~Wrowidz
2019-08-23 10:53:10
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 10
Myli Pan inżynierię ruchu drogowego maziajami wykonanymi z użyciem białej farby. Ma być bus pass - bach z dwóch pasów robi się trzy na tej samej szerokości (o ile nie wycina się jednego z pasów tak jak na Grabiszyńskiej), Ma być ścieżka rowerowa, żeby się plany zgadzały - bach kreska na ulicy. To co, że potem przy wysepkach na Braniborskiej nie wiadomo jak rowerzysta ma się zachować (teleportacja jeszcze nie jest legalna) to co nas to.... Ma być przejście dla pieszych - po co bezkolizyjne : kładka albo przejście podziemne - bach walniemy zebrę i będzie git. A Bus pas z Kołłątaja w Podwale - mistrzostwo świata (no na symulacji klockami tetris wyszło, że się autobus zmieści na swoim buss pasie a w realu jakoś nie chce - tym gorzej dla realu). Wyburzenie estakad to też taki pomysł racjonalizatorski ? Od początku rządów poprzednika i aktualnego jego godnego kontynuatora ciągi komunikacyjne w mieście się zacieśnia i zatyka - nie buduje nowych i nie upłynnia ruchu . Rozumiem, że myśli Pan o Was wszystkich (już w jakich kategoriach nie chcę się nawet domyślać)- a gdzie tu troska o Nas - np. mieszkańców Wrocławia ? Wróć Pan lepiej do szkoły. Co ?
~Wrocławiak
2019-08-23 10:46:55
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
A PO co ten człowiek robi wszystko na ZŁOSC Mieszkancom naszego miasta. Utrudnia wszystko ale w tym jest jakis ZŁY cel ! ! ! I Oni chca rzadzic POLSKA ? NEVER
~Piotr
2019-08-23 10:43:29
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 25
Panie Prezydencie można sobie mówić i uzasadniać w różny sposób politykę jaką Pan prowadzi. Daleki jestem od tego żeby posądzać Pana o brak pomysłu lub wprowadzanie rozwiązań na siłę bez konsultacji społecznych. Jednak jeżeli chodzi np buspasy na Traugutta fakty są niezaprzeczalne i druzgocące. Wielu mieszkańców przy wyborach postawiło na Pana i na obcję liberalną ale jak tak dalej będzie że mieszkańcy będą coraz bardziej osaczani to Wrocławiem zacznie rządzić inna opcja. Nie będzie wyboru
~Komentarz został usunięty
2019-08-23 10:38:47
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 31
Komentarz został usunięty
~żenada
2019-08-23 10:37:27
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 15
Ten człowiek jest niewiarygodny i powinnismy wybrac KOGOS ZNACZNIE LEPSZEGO I RZETELNEGO aby Nam Wrocławianom zyło sie lepiej a ten Pan tylko betonuje.
~Mieszkaniec WielkiejWyspy
2019-08-23 10:36:42
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 15
Odsłuchałem całą rozmowę. Jako mieszkańca Wielkiej Wyspy szczególnie zainteresowała mnie poruszona w tym dialogu kwestia Alei Wielkiej Wyspy. No i się dowiedziałem, że takie inwestycje są realizowane w cyklu 10-letnim, że to nie wina miasta, bo takie są przepisy itd. Dodatkowo usłyszałem, że mieszkańcy są niecierpliwi, że chcieliby wszystkie inwestycje na już, a tak się nie da... Super, tylko że o AWW słyszę co najmniej od 10 lat i mam się cieszyć, jeśli oddadzą ją do użytku przed końcem następnej dekady? Tylko problem polega na tym, że ona jest potrzebna JUŻ. Mowa też było o inwestycjach w sferze oświaty, a prezydent Sutryk chwalił się, że realizowanych jest obecnie kilka inwestycji, m.in. przedszkola na ul. Jackowskiego i Okulickiego, szkoła na Jagodnie. Gdyby zapytał mieszkańców, skąd dokąd muszą wozić swoje małe pociechy do przedszkoli, to by wiedział, że tych placówek jest ciągle za mało i oddanie do użytku dwóch kolejnych nie poprawi znacząco sytuacji (przy okazji - Sutryk dyskretnie przemilczał sprawę przedszkola na Stadionie Miejskim i rocznego opóźnienia w jego działalności...), a szkoła na Jagodnie powinna powstać już co najmniej 5 lat temu, bo osiedle zaczęło się mocno rozbudowywać już na początku bieżącej dekady. Buspasy są wg Sutryka niezbędne dla "zrównoważonej mobilności" (uwielbiam ten slogan), ścieżki rowerowe mają usprawnić komunikację (co widać na Piłsudskiego, gdzie trwa budowa...), a kierowcy. Cóż, kierowcy muszą sobie radzić, bo nie są sami w mieście (tak by to można streścić). Super! Na wszelki wypadek nie poruszano kwestii wiecznych wykolejeń tramwajów w mieście (to ta "zrównoważona mobilność"?), dziurawych ulic, szczurów w liczbie 2 miliony (choć może i więcej?) i jeszcze paru innych niewygodnych kwestii. Sutryk podkreślił, że ekologia jest bardzo ważna i chce, by Wrocław był zielony (pewnie w tym celu wycina się drzewa i nie dba o te zasadzone, tak że połowa usycha oraz wydaje pozwolenia, by deweloperzy zabetonowywali kolejne partie miasta). Gratuluję wszystkim, którzy na niego głosowali jesienią, bo czeka nas jeszcze 3 ciężkie lata pod jego rządami...
~ktosław
2019-08-23 10:30:43
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
Brak poprawy inftastruktury oraz brak skm, co dziwi skoro wokoło miasta torów od groma. Wystarczy postawić przystanki. Jazda komunikacją to tragedia. Chciałem już przejść na hulajnogę ale państwo zaczęło z tym walkę. Więc postanowiłem, że przerzucam się na... samochód.
~niestety
2019-08-23 10:28:25
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 12
ten pan jest dla mnie niewiarygodny dopóki sam nie zacznie jeździć po Wrocławiu komunikacją miejską lub rowerem
~Grzegorz
2019-08-23 10:21:14
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 18
Matko i córko... a co ma piernik do wiatraka? Panie Sutryk, każdy proces trzeba przeprowadzać w sposób zorganizowany, wg sporządzonego planu. To co Pan robisz to zarządzanie choasem. I to bynajmniej kontrolowanym. Kładzenie nacisku na transport publiczny to w przypadku dużych miast jedyna słuszna droga. Po pierwsze jednak nie wiadomo po co dokładane premiowane są samochody elektryczne.. po drugie i najistotniejsze, kolejność jest odwrócona i robione to jest "po taniosci" i bez głowy.
~jasiu
2019-08-23 10:10:31
z adresu IP: (91.102.xxx.xxx)
Ocena: -1
zrobili na Solskiego dwie ściezki rowerowe płacimy podatki i nie mamy jak zaparkować pod własnym domem rowerzyści nic nie płacą a wydaje sie grube miliony na ściezki rowerowe rozumiem centrum miasta jest wyłaczone lub ograniczone z ruchu urbaniści nic nie myślą a wygląda to tak jakby dzieci w przedszkolu kresliły plany ścieżek i zabudowy
~Komentarz został usunięty
2019-08-23 10:04:10
z adresu IP: (79.190.xxx.xxx)
Ocena: 28
Komentarz został usunięty
~janek
2019-08-23 10:01:42
z adresu IP: (212.126.xxx.xxx)
Ocena: 10
Taaa. Warto poczytać Wrocław – miasto na kursie kolizyjnym z mieszkańcami | WYKOP Jak miasto robi konsultacje z i mieszkańcami. Jak im pasuje. Autobusów brak - na ulicę J.Gagarina nic nie dojeżdża a mieszkań coraz więcej.
~Łolaboga
2019-08-23 09:14:56
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 3
W Radzie Miejskiej rządzi Rada Miejska a nie Prezydent
~Sutryk ma kota
2019-08-23 09:14:18
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 16
Ten człowiek ma naprawdę kota i jest skrajnie niekompetentny.
~serta
2019-08-23 09:09:09
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 28
a co z obwodnicą śródmiejską z Polanowic do Armii Krajowej, bo Plac Społeczny i Grunwaldzki maja teraz ograniczona przepustowość - fachowo zakorkowywany Wrocław