Koszykarze Śląska przegrali mecz otwarcia II memoriału Adama Wójcika

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-09-20 22:04 | Zmodyfikowano: 2019-09-20 22:04

Śląsk walczył ambitnie. Pierwszą kwartę przegrał tylko punktem po tym jak równo z syreną z połowy boiska trafił Kamil Łączyński. Dla rozgrywającego, który wraz z reprezentacją Polski zajął ósme miejsce na zakończonych w ubiegłym tygodniu mistrzostwach świata był to pierwszy występ w barwach WKS. Do przerwy wrocławski zespół przegrywał 38:41, a marzenia o korzystnym wyniku przekreśliła trzecia kwarta przegrana 9 punktami. W ostatniej odsłonie belgijska drużyna w której przed laty grał Adam Wójcik nie pozwoliła już sobie odebrać prowadzenia.

Śląsk Wrocław - Filou Oostende 70:83 (20:21, 18:20, 15:24, 17:18)

Przed meczem odbyła się oficjalna prezentacja drużyny. Prezydent Wrocławia zaprezentował także specjalnego krasnala stworzonego na cześć Adama Wójcika. Kibice w hali odśpiewali także gromkie "Sto lat" Mieczysławowi Łopatce.

Jutro BC Filou Oostende zmierzy się z Asseco Arką Gdynia. Spotkanie rozpocznie się o 17:00, a wcześniej, bo w samo południe odbędzie się Młodzieżowy Mecz Gwiazd Dolnośląskiego Związku Koszykówki. W niedzielę z kolei Śląsk zmierzy się z Arką. Początek starcia o 17:00. W akcji będzie można zobaczyć także inne dolnośląskie zespoły, bo na 13:30 zaplanowano sparing w którym zagrają Zetkama Doral Nysa Kłodzko i Sudety Jelenia Góra.