Zmienne szczęście dolnośląskich tenisistów w azjatyckich turniejach

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-10-01 17:50 | Zmodyfikowano: 2019-10-01 17:51

Broniący tytułu Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału debla tenisowego turnieju ATP w Pekinie. W pierwszej rundzie wygrali z Brytyjczykami Kyle'em Edmundem i Danielem Evansem 6:4, 6:3. Spotkanie trwało 66 minut. W pierwszej partii Kubot i Melo przełamali rywali już w pierwszym gemie i choć potem Brytyjczycy doprowadzili do stanu 2:2, to kolejną piłkę przy serwisie Edmunda i Evansa wygrali Polak i Brazylijczyk i nie oddali już zwycięstwa. Drugi set miał mniej zwrotów akcji. Faworyci zdobywali punkty przy podaniach rywali w trzecim i decydującym dziewiątym gemie.

O awans do półfinału Kubot i Melo zagrają z chińskim duetem Maoxin Gong - Ze Zhang.

Z turnieju w Tokio odpadł natomiast Hubert Hurkacz. Wrocławianin wczoraj przegrał w pierwszej rundzie singla z wyżej notowanym Francuzem Lucasem Pouille 4:6, 3:6. Dziś w deblu grając z jego rodakiem Benoitem Paire przegrali w pierwszej rundzie z francuskim duetem Nicolas Mahut - Edouard Roger-Vasselin 4:6, 4:6. Spotkanie trwało 75 minut. W obu setach Hurkacz i Paire byli przełamywani dopiero w końcowych gemach.