Rozmowa Dnia: Prof. Adam Januszko z AWL: Żadnego buntu nie było

Dariusz Wieczorkowski, d | Utworzono: 2019-10-15 08:54 | Zmodyfikowano: 2019-10-15 08:55
A|A|A

Czarne chmury nad wrocławską Akademią Wojsk Lądowych? Po ostatnich zmianach kadrowych w Akademii miał spaść poziom nauczania - miał też zapanować organizacyjny bałagan. Patenty oficerskie dla absolwentów utknęły w kancelarii premiera do ostatniej chwili przed promocją. Media donosiły o próbach cenzurowania badań naukowych, pisały też o buncie podchorążych, którzy w noc przed promocją zapalili ogniska i rzucali petardami.

Prorektor ds. nauki profesor Adam Januszko mówi, że żadnego buntu nie było.

Promocja absolwentów AWL ostatecznie odbyła się zgodnie z planem - 12 lipca.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~slaczny1949
2019-10-19 21:05:25
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
A może reanimujemy Szkoły Oficerów Rezerwy - da to chyba lepszy efekt. Wielu absolwentów cywilnych uczelni (np. politechnik) "pisałoby" się na to . . .
~Daro
2019-10-16 16:48:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Totalne brednie.!!!mam syna na AWL.
~Wymogi
2019-10-16 10:25:26
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Czyli wymogiem formalnym jest pobieranie opłat od ludzi którzy doznali uszczerbku na zdrowiu w skutek prawdopodobnie niewłaściwie prowadzonego szkolenia (FALI!!!!) czyli jeżeli ktoś złamie nogę na kursie wspinaczki i nie może już się wspinać do końca życia ze względu na zaniedbania wynikające z niedoświadczenia prowadzącego to ma mu jeszcze zapłacić za PRZYWILEJ złamania własnej nogi?
~Zmiana
2019-10-16 10:24:43
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 16
Usuwamy stare zdjęcia starych rektorów i usuwamy kadrę, wspaniała zmiana.
~Praca
2019-10-16 10:23:27
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
Czyli staraliście się udowodnić Pani Agnieszce nierzetelność jej pracy naukowej, cóż, najwyraźniej bez powodzenia, gdyby była nierzetelna, raczej nikogo nie interesowałyby wyniki, a są one niepodważalne, do tego stopnia, iż zainteresowała się tym inna uczelnia.
~Stanowisko
2019-10-16 10:18:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Panie profesorze, gratuluje AWANSU z Funkcji na Stanowisko !!!!!
~Buahahaha
2019-10-16 10:17:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 14
Studenci przechodzą, Szkolenie wojskowe przed rozpoczęciem szkoły? Wstępne Szkolenie, nazywajmy rzeczy po imieniu, łapią FALĘ !!
~Rekrutacja
2019-10-16 10:16:37
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dobrzy studenci są przyjmowani do 3 uczelni na raz, ale do 1-go października mają stawić się już tylko na wybranej przez siebie uczelni, do połowy września lub nieco później przed 1 października, mają donieść komplet dokumentów do wybranej przez siebie uczelni, nie są zaś przyjęci na raz na 3 uczelniach, to wszystko jest ujęte w ustawie o szkolnictwie WYŻSZYM, proponuje raz jeszcze wrócić do jej przeczytania.
~Badania
2019-10-16 10:01:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Realizujemy Badania, które... sprawa Agnieszki Taurogińskiej-stich i fałszowanie wyników.
~Akademia
2019-10-16 10:00:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 17
2 lata temu uczelnia została akademią, szkoda że to oznacza zapewne wieloosobowe baraki min. 12 osób w pokoju.
~Statystyki
2019-10-16 09:59:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 12
Czyli odejścia w czasie wstępnego szkolenia wojskowego oraz przed nie są wliczane do statystyk tak?
~INFORMACJE
2019-10-16 09:55:00
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
To nie tak że uczelnia źle funkcjonuje, ale to artykuły o niej są źle napisane bo mówią prawdę.
~Przepisy
2019-10-16 09:23:48
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Przepisy wojskowe mówią o procesie kształcenia itp. a przepisy zawarte w K.K. (Kodeksie Karnym) mówią o tym co grozi za spowodowanie trwałego uszczerbku na zdrowiu Art. 156 KK (nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności).
~Rezygnacja
2019-10-16 09:23:28
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czyli spowodowanie trwałego uszczerbku na czyimś zdrowiu i roszczenie od niego sporych kwot, oraz zmuszenie go do opuszczenia szkoły i pozostawienie go bez środków do życia nazywamy rezygnacją, wspaniała szkoła.
~Odejścia
2019-10-16 09:19:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jeżeli studenci odchodzą z uczelni to mają konkretny powód, często jest nim rozminięcie się materiałów promocyjnych z faktycznymi zajęciami.
~Doktorat?
2019-10-16 09:17:54
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nigdzie nie ma zdjęć z doktoryzacji nowych osób z AWLu, przez AWL dlaczego? To musiała być wspaniała uroczystość, czemu takich zdjęć nie ma.
~Katastrofa
2019-10-16 09:16:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Przedstawił Pan publikacje wyników jako konieczną, czyli chciał Pan doprowadzić do Katastrofy na uczelni? Bo właśnie to Pan powiedział cytując "Jeżeli Pani to opublikuje to będzie Katastrofa".
~Mars
2019-10-16 07:29:57
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Sorry Elon but the internet or television is not a good place to conduct a scientific discussion, run to the seminar room with this mission project to mars. Go Ahead!
~Luźna interpretacja
2019-10-16 07:22:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 12
"Elitarna Kuźnia Generałów" Artykuł Onetu, straszenie kontrwywiadem wojskowym, no nawet jest twardo, ale to nie jest straszenie kontrwywiadem wojskowym wg. Pana Profesora, to taka luźna interpretacja. Tak samo jest z mandatem karnym, to nie ma odstraszać to tylko luźna interpretacja Pana Policjanta tak? A wyrok karny to luźna interpretacja sądu.
~Koniec?
2019-10-16 07:15:21
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 11
Panie profesorze, czy ten nagły kontakt z mediami oznacza, iż skreślono Pana z listy pracowników uczelni? Przecież poszedł wyraźny odgórny przykaz od władz ww. uczelni by nie kontaktować się z mediami.
~Rezerwa
2019-10-16 07:09:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 11
Czyli zamieszki które są nie do opanowania i trwające dość długi okres czasu (nie jedną noc, tzw. zieloną noc) możemy nazwać incydentem zielonej nocy, cóż, czekam zatem z niecierpliwością na zielony tydzień, a w nadchodzących latach nawet zielony miesiąc, albo nawet na ZIELONY ROK. Wspaniałe ćwiczenia z radzeniem sobie w czasie zamieszek. Tylko że trwają miesiąc lub rok, ale chyba są już takie ćwiczenia.
~Mis
2019-10-15 17:59:10
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dramat kłamie jak Pinokio szkoda człowieka.
~wiarus
2019-10-15 13:59:01
z adresu IP: (148.81.xxx.xxx)
Ocena: 14
większych bredni nie słyszałem
~Pułkownik
2019-10-15 11:01:04
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 13
Dobra zmiana niszczy AWL wprowadzając psychopatów na stanowiska .
~Paweł
2019-10-15 10:39:26
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 11
Proszę wpisać sobie w google "Elitarna Kuźnia Generałów" i obejrzeć 15-minutowy filmik z Onetu. Daje do myślenia zdecydowanie bardziej, niż nieudolna próba obrony AWL przez pana Januszkę (który w w/w filmie również się pojawia).
~Marek Kramarz
2019-10-15 09:22:54
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ten typ bredzi - ta dobra zmiana w AWL to ogólny bałagan i cenzurowanie prac naukowych.