PŚ w kolarstwie torowym - Łucja Pietrzak blisko podium

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-11-02 08:15 | Zmodyfikowano: 2019-11-02 08:15

Aktualna mistrzyni Polski na szosie i zawodniczka wrocławskiej grupy MAT ATOM Deweloper spisała się bardzo dobrze i zajęła piątą lokatę w scratchu. Konkurencję wygrała utytułowana Holenderka Kirsten Wild. 37-latka stanęła na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając Włoszkę Martinę Fidanzę i Amerykankę Jennifer Valente.

Piątą pozycję w Mińsku zajęła także nasza męska ekipa w sprincie drużynowym. Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel otarli się o rekord kraju, do którego zabrakło im 47 tysięcznych sekundy. W sprincie drużynowym pań Urszula Łoś i Marlena Karwacka pobiły własny rekord Polski, co wystarczyło jednak tylko do siódmego miejsca. Zwyciężyli Holendrzy oraz Rosjanki.

Słabiej wypadły polskie drużyny w wyścigu na 4 km na dochodzenie. Kobiety zajęły ósmą lokatę z wynikiem o ponad trzy sekundy gorszym od uzyskanego dwa tygodnie temu w mistrzostwach Europy w Apeldoorn. Mężczyźni zostali sklasyfikowani na 12. miejscu. W naszych zespołach wystąpiła dwójka reprezentantów dolnośląskich klubów - Justyna Kaczkowska (MAT ATOM Deweloper Wrocław) oraz Szymon Sajnok (CCC). Triumfowali mistrzowie Europy Duńczycy oraz Amerykanki.

Mińsk jest pierwszym przystankiem torowego Pucharu Świata. Gospodarzami kolejnych będą: Glasgow, Hongkong, nowozelandzkie Cambridge, australijskie Brisbane i Milton w Kanadzie.