Areszt dla 43-latka, który zabił kobietę w hotelu w Karpaczu

BT, PAP | Utworzono: 2019-11-19 15:07
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Rzecznik dolnośląskiej policji podinsp. Krzysztof Zaporowski poinformował, że Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowana na 3 miesiące wobec 43-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego podejrzanego o zabójstwo przyjaciółki.

Jeleniogórscy policjanci, w sobotę około godziny 22.30 na balkonie w jednym z hoteli w Karpaczu, znaleźli ciało 43-letniej kobiety. Prowadzone przez prokuratora i policjantów na miejscu zdarzenia czynności, zarówno procesowe, jak i operacyjne wykazały, że kobieta padła ofiarą zabójstwa. Potwierdziła to przeprowadzona sekcja zwłok. Kobieta została uduszona.

- W trakcie czynności ustalono, że osobą podejrzewaną o ten czyn jest 43-letni znajomy kobiety, który zaraz po przestępstwie odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna ten został zatrzymany przez policjantów następnego dnia w niedzielę na terenie województwa zachodniopomorskiego, a następnie został on przewieziony do policyjnego aresztu - powiedział Zaporowski.

Rzecznik jeleniogórskiej prokuratury prok. Tomasz Czułowski w poniedziałek poinformował, że podejrzany przyznał się do stawianego zarzutu zabójstwa i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Zeznał, że motywem zbrodni były sprawy uczuciowe.

Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama