Debiut Zimy w reprezentacji piłkarek ręcznych

WK, PAP | Utworzono: 2019-11-23 07:30

Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie to przebiegało pod dyktando Polek, które po kwadransie prowadziły już 12:3, a serią trzech kolejnych trafień popisała się Kinga Achruk. Szczególnie mogła się podobać dwunasta bramka polskiego zespołu, którą po efektownej wrzutce, Achruk zdobyła z podania Kingi Grzyb.

Mając taką przewagę trener Arne Senstad wprowadzał liczne zmiany, by mogła się zaprezentować zdecydowana większość zawodniczek uczestniczących w zgrupowaniu przed turniejem. Litwinki, mimo iż kilka z nich gra w Bundeslidze, były dość bezradne.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Polki nie zwalniały tempa i przeprowadzały urozmaicone akcje najczęściej kończone celnymi rzutami. Odnotować należy udane debiuty w seniorskiej reprezentacji dziewiętnastolatek - bramkarki KPR Gminy Kobierzyce Barbary Zimy i rozgrywającej Korony Handball Kielce Magdy Więckowskiej. Ostatecznie Biało-Czerwone wygrały 37:19.

W polskiej drużynie nie zabrakło dolnośląskich akcentów. Oprócz wspomnianego już debiutu Zimy do bramki rywalek trafiały zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin. Adrianna Górna zdobyła dwie bramki, a Kinga Grzyb 4. Na parkiecie pojawiła się również Daria Zawistowska.

Kolejne spotkanie już dziś. Polki zmierza się z Ukrainą.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.