Samorząd województwa dolnośląskiego przejmuje od PKP 100 km linii kolejowych

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2019-11-28 15:08 | Zmodyfikowano: 2019-11-28 15:09
A|A|A

fot. archiwum RW

Radny sejmiku województwa Patryk Wild nie ukrywa, że przywrócenie ruchu kolejowego wpłynie na dalszy rozwój zarówno gospodarczy, jak i turystyczny na Dolnym Śląsku:

Marszałek Województwa Cezary Przybylski podkreśla, że współpraca z PKP jest niezwykle ważna, bo nowe linie kolejowe pomogą mieszkańcom regionu:

Z kolei poseł Marcin Gwóźdź gratulował samorządowi zaangażowania i zadeklarował wsparcie dla kolejnych działań:

W 2018 roku samorząd przejął od kolei linię Bielawa – Dzierżoniów.  Połączenie zostanie udostępnione pasażerom już w grudniu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Koń
2020-03-17 13:47:59
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 5
Szukam pracy. Na Lwóweckiej Kolei Konnej dobrze płacą? Jaki dress code obowiązuje? Business czy formal attire? Woźnicy spokojni czy narwani? Badania od weterynarza ze stycznia przejdą czy trzeba robić nowe? Czy można sobie wybrać obieg? Interesowałaby mnie obsługa pociągów 69647 i 69646. Czy to ostateczny rozkład jazdy? https://link.do/NrXYn A, i ta jednostka to jaką ma masę brutto? Dobrze się to ciągnie? https://i.ibb.co/PQcKRH4/lwowek.jpg Proszę o pilną odpowiedź.
~Miejscowy
2020-02-17 22:30:26
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 2
To prawda. W Lwówku nikt nie potrzebuje kolei. Skoro busomnie opłaca się tam jeździć to po co wydawać choć złotówkę na odbudowę kolei. Lepiej odbudować linię kejową ze Strzegomia do Marciszowa przez Bolków
~XxX
2020-02-17 22:25:36
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 2
Odbudowa jakiejkolwiek lini do Lwówka jest bez sensu. Miejscowa patologia wszystko rozkradnie. Wystarczy wpisać "rozkradają Kolej Doliny Bobru". Trzeba apelować do wszystkich radnych wojewódzkich aby nie marnowali naszych pieniędzy na tą ostoję patologii
~konrad konrad
2019-12-01 16:22:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -6
konrad konrad konrad
~Kukur
2019-11-30 19:28:36
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.
~Historyk z Wsiocławia
2019-11-30 19:28:07
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wsiocław Wsiebodzki - Wsiobudka - Wsidnica. Znacie gdzieś kolej "aglomeracyjną", która łączyłaby trzy wioski? To nadaje się jedynie do Księgi Rekordów Guinessa :DDDD
~Paweł
2019-11-30 19:27:38
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 12
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~Leuthen
2019-11-30 19:27:24
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 9
Proszę popatrzeć skąd ten pociąg jechał. Z Wrocławia! Pasażerowie z tego miasta bez przerwy albo by srali, albo szczali. Najgorsze śmierdzіele w pociągach. Pociągi wyjeżdżające z Wrocławia już na starcie mają zawalone kible gównem, cuchną knyszą i innymi zabużańskimi "zapachami". Mimo że po powrocie np. z Jeleniej Góry były czyste. Wiem jak jest, bo pracuję w KD jako konduktorka. Niestety, ale jak pasażerowie zachowują się jak bydło, to i traktuje się ich jak bydło. Proszę nie mieć pretensji do obsługi pociągu.
~Paweł Kukurowski
2019-11-30 19:24:43
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
Właśnie wróciłem od lekarza- mam raka odbytu! Podobno przez prezerwatywy, które moi klienci zostawiali mi w tyłku zamiast wyrzucić. Moja wina bo naćpany nie zwracałem na to uwagi. O kile i ropiejących wrzodach na gębie nie wspominam, da się z tym żyć na dworcu. Jestem zerem i penerem, tanim pojemnikiem na spermę!
~Iga
2019-11-30 18:19:47
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -13
To prawda. Nie warto inwestować w szyny do Lwówka bo i tak je rozkradną tak jak poprzednio. Lepiej wybudować tam ścieżkę rowerową. Asfaltu nie skupują na złomie.
~XxX
2019-11-30 18:15:05
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -14
Odbudowa jakiejkolwiek lini do Lwówka jest bez sensu. Miejscowa patologia wszystko rozkradnie. Wystarczy wpisać "rozkradają Kolej Doliny Bobru". Trzeba apelować do wszystkich radnych wojewódzkich aby nie marnowali naszych pieniędzy na tą ostoję patologii
~A kuku!
2019-11-30 15:13:26
z adresu IP: (94.140.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dlaczego Paweł Kukurowski nie ma pracy? "Młodych, z pomysłami, którzy chcą młodzież zachęcić (a przynajmniej nie zniechęcić - to też ważne!) do nauki, usuwa się ze szkół w pierwszym szeregu - pisze Paweł Kukurowski." wroclaw{kropka}wyborcza{kropka}pl/wroclaw/1,35771,10031614,Nauczyciele_na_bezrobociu__mlodych_usuwa_sie_pierwszych{kropka}html "Młody z pomysłami", hehe. Te "pomysły" to rzyganie hejtem na Lwówek pod każdym artykułem o kolei na Dolnym Śląsku. Przynajmniej ma dużo czasu na wcielanie swoich "pomysłów" w życie. Oddajmy jeszcze raz głos Pawłowi Kukurowskiemu: "Ja sam chętnie bym pracował w szkole, ale nie ma etatów! Dwa lata po studiach szukałem pracy (szkoła, Muzeum Miejskie Wrocławia, księgarnie, nawet sklepy górskie - turystyka to moje hobby etc. - i nic!), w końcu zdesperowany zarejestrowałem się w maju zeszłego roku w PUP, trafiłem na 3-miesięczny staż biurowy w PZU i dosłownie cudem dostałem w listopadzie 2010 r. pracę we wrocławskiej Bibliotece Uniwersyteckiej." Z Bilioteki Uniwersyteckiej, z tego co piszą niżej, też szybko go wywalono. I jeszcze jeden cytat: "Pochodzę z nauczycielskiej rodziny: ojciec jest wykładowcą akademickim na wrocławskiej polonistyce, mama - już emerytowaną - nauczycielką z przedszkola. Moja siostra uczyła do niedawna języka niemieckiego w XIII LO we Wrocławiu. Piszę "uczyła", bo nie przedłużono z nią umowy, choć - znając ją - była jednym z najsolidniejszych pedagogów w swej placówce. Teraz bezskutecznie szuka pracy!" Jak widać, cała rodzina pełna popaprańców. Sami zdolniacy! A tak naprawdę - nieudacznicy z przerośnietym ego. Tatuś z polonistyki powinien się wstydzić za swojego bękarta!
~konrad
2019-11-30 15:12:33
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -6
konrad konrad
~ech...
2019-11-29 15:38:53
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 9
Troll Kukurowski w akcji. Nagle przy komentarzach, które jeszcze niedawno miały po kilkanaście plusów, zrobiło się po kilkanaście a nawet kilkadziesięt minusów. Dziwnie się to zbiegło z dodaniem komentarza podpisanego "Paweł"...
~Mieszkanka
2019-11-29 13:21:50
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 8
Czekamy na remont linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski. W Jeleniej Górze powstają nowe przystanki kolejowe. Też chcemy mieć możliwość dojazdu do pracy i młodzież do szkół jak wiele lat temu na tej linii.
~No tak
2019-11-29 13:02:06
z adresu IP: (209.95.xxx.xxx)
Ocena: 11
Nasz niepełniony historyk musi mieć bardzo dużo wolnego czasu. Zapewne nie ma pracy. Kiedyś na łamach "Gazety Wyborczej" skarżył się w pełnym rozpaczy liście, że nie może znaleźć pracy w szkole jako nauczyciel historii, bo wszystkie etaty zajęte. Widać nic się nie zmieniło od tego czasu. Dzięki temu może dużo czasu spędzać na portalach internetowych (szczególnie tych pozwalających pisać anonimowo). Jego ulubione miejsce to "Gazeta Wrocławska" (gdzie od miesięcy robi syf pod artykułami o tematyce kolejowej), ale również na stronie Polskiego Radia Wrocław i wielu innych portali nie zapomina zostawić śladów swojego pobytu. Ale każdy troll kiedyś wpada. Teraz może policja zagospodaruje przynajmniej w części nadmiar jego wolnego czasu. Polecam ku uwadze szczególnie byłego sołtysa Marczowa (pod którego ten zjeb wielokrotnie sie podszywał), ale także wielu innych osób zniesławianych przez niego i obrażanych. Wszyscy bardzo się ucieszymy jeśli znowu będzie można normalnie czytać i komentować dyskusje o kolei.
~znajomy
2019-11-29 12:23:49
z adresu IP: (183.76.xxx.xxx)
Ocena: 15
No i pięknie wpadł wrocławski hejter zasyfiający wszystkie portale tym samym hejtem Lwówka. :DD Kukurowski - rozumiemy twój ból d... z powodu, że lwóweccy historycy mają więcej książek niż ty i są one dużo chętniej czytane niż twoje nędzne pseudohistoryczne wypociny, ale zdajesz sobie sprawę że oczernianie znanych osób w internecie, podszywanie się pod różne osoby czy nawet obrażanie wulgarnymi wyzwiskami jak ty to ciągle robisz, podpada pod konkretne paragrafy? Teraz gdy twoje imię i nazwisko są znane, adresy IP, konkretne dowody w postaci komentarzy, nawet swoją facjatę wielokrotnie ujawniłeś na różnych portalach, myślisz że nie znajdzie się ktoś kto powiadomi policję o twoich internetowych wyczynach? Możesz spodziewać się wizyty smutnych panów któregoś dnia. Ja ci nie grożę, ja cię informuję co cię wkrótce czeka. Zabiorą ci komputer i wszystkie nośniki informacji, przetrzepią mieszkanie, sprawdzą kompa na wypadek nielegalnego oprogramowania, będą wzywać na przesłuchania... Oj, marnie rysuje się twoja przyszłość. Mogłeś być znanym historykiem, zostałeś tylko sfrustrowaną gnidą.
~Paweł
2019-11-29 06:39:07
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -16
Dzięki za zainteresowanie moją osobą. Do podziękowań dołącza koncern Google - za intensywne używanie jego wyszukiwarki internetowej :-) Parafrazując Piłsudskiego: Lwówek to wspaniałe miasto, tylko niektórzy jego mieszkańcy... Życzę dużo cierpliwości w oczekiwaniu na wjazd na lwówecki dworzec pierwszego pociągu od strony Złotoryi. Miną kolejne lata, zanim ktokolwiek pomyśli o remoncie linii na Jelenią Górę. PS Życzę więcej inwencji - stale czytam te same określenia i schematy komentarzy.
~Zdzich
2019-11-29 00:21:15
z adresu IP: (5.2.xxx.xxx)
Ocena: 12
Abstrahuјąc od wiecznych kłótni trolli (czy też jednego wielonickowego trolla) pozwolę sobie zauważyć, że dla mieszkańców Lwówka dużo ważniejsze jest połączenie z Jelenią Górą niż Wrocławiem. Popatrzmy: Z Lwówka do Jeleniej Góry jest 30 km, do Wrocławia – ponad 100. Ale zdaniem obecnych władz województwa ludzie z Lwówka do pracy i szkół będą jeździć do Wrocławia, a nie do Jeleniej Góry. No ale urzędnicy pociągami nie jeżdżą, stąd takie odrealnione pomysły. Czego lepszego wymagać od prezesa KD, który, jak sam przyznał, od 20 lat nie jechał pociągiem? Widać tu też kolejną wątpliwą “zasługę” obecnych wrocławiocentrycznych władz województwa, które nie widzą potrzeby istnienia żadnej linii kolejowej nie prowadzącej do Wrocławia. Te władze województwa rzeczywiście potrafią głównie niszczyć, najpierw zlikwidowały linię do Jeleniej Góry a teraz próbują całkowicie zniszczyć transport w regionie wywalając pieniądze na jakieś absurdalne linie do Rokitek czy Bielawy, którymi nikt nie będzie jeździł. Pamiętajmy o tym w najbliższych wyborach.
~Lech
2019-11-28 22:38:18
z adresu IP: (134.255.xxx.xxx)
Ocena: 15
I znowu Paweł Kukurowski alias "Leuthen", niedorobiony historyk z Wrocławia robi szambo z dyskusji obrażając inne osoby pod różnymi nickami. Czy Radio Wrocław nie może zablokować tego gówniarza? Czy wszystkie dyskusje pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku, muszą tak wyglądać? Jak nie kłóci się jak szczeniak z innymi na forach historycznych to robi rynsztok w dyskusjach o kolei...
~Paweł z Wrocławia
2019-11-28 22:30:13
z adresu IP: (113.161.xxx.xxx)
Ocena: 11
I co na to troll z Wsiocławia? Reaktywują linię kolejową do Lwówka! Zaraz się zesra z nerwów.
~Paweł Kukurowski
2019-11-28 22:27:36
z adresu IP: (126.23.xxx.xxx)
Ocena: 12
Gazeto, kiedy w końcu weźmiecie się za tego trolla (trolli?) z wrocławia który ciągle pod każdym artykułem o kolei spamuje tymi swoimi bzdurami na temat Lwówka? Tego się już nie da znieść, czy nie możecie go zablokować albo podać do sądu?
~Leuthen
2019-11-28 22:24:48
z adresu IP: (58.236.xxx.xxx)
Ocena: 13
Wrocławski trollu! Jesteś prostakiem, chorym psychicznie bezmózgiem, taką amebą na dwóch nogach. Po takich śmieciach jak ty mój pradziadek na konia wsiadał a prababka robiła przynętę na rekiny. Ty kozogrzmocie masz trofea myśliwskie? Chyba tylko rogacza- swego starego i maciorę- swoją starą. Masz wogóle swój pokój oprócz tego w Tworkach? Wątpię...
~Paweł
2019-11-28 21:45:34
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -16
Czy lwówecki troll się cieszy, bo wśród przejętych linii jest Złotoryja-Lwówek?
~emu
2019-11-28 19:21:20
z adresu IP: (91.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
To które jeszcze linie będą przejętę? Bo Lwówek - Jerzmanice (Złotoryja) i Chojnów - Rokitki (! - a nie jak Pani Redachtór napisała "Rokitiki") to w sumie nieco ponad 30 km. Gdzie jeszcze 70 km?
~Waldik
2019-11-28 17:03:07
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -7
Brawo Bezpartyjni Brawo PiS. Za platformy niczego nie było.
~konrad
2019-11-28 16:22:15
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -6
konrad
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.