Samorząd województwa dolnośląskiego przejmuje od PKP 100 km linii kolejowych

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2019-11-28 15:08 | Zmodyfikowano: 2019-11-28 15:09
A|A|A

fot. archiwum RW

Radny sejmiku województwa Patryk Wild nie ukrywa, że przywrócenie ruchu kolejowego wpłynie na dalszy rozwój zarówno gospodarczy, jak i turystyczny na Dolnym Śląsku:

Marszałek Województwa Cezary Przybylski podkreśla, że współpraca z PKP jest niezwykle ważna, bo nowe linie kolejowe pomogą mieszkańcom regionu:

Z kolei poseł Marcin Gwóźdź gratulował samorządowi zaangażowania i zadeklarował wsparcie dla kolejnych działań:

W 2018 roku samorząd przejął od kolei linię Bielawa – Dzierżoniów.  Połączenie zostanie udostępnione pasażerom już w grudniu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Małgorzata pilchowice
2020-04-22 08:34:05
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 6
Bardzo by Nam się przydała asfaltowa ścieżka rowerowa Szklarska Poręba - lwówek.
~KODLKPM
2020-04-10 16:28:04
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 12
UWAGA!!! JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH AKTUALIZACJI CZARNEJ LISTY DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI!!! Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie. Paweł Kukurowski alias "Leuthen" Bezrobotny historyk z Wrocławia, naczelny troll stale hejtujący Lwówek na wszystkich portalach, który nienawidzi za to, że są tam historycy, którzy publikują więcej książek od niego i których uważa za konkurencję. Wcześniej oczerniał tych historyków w internecie. Posuwa się nawet do podszywania pod różne znane osoby, np. byłego sołtysa Marczowa. Także nagminnie zniesławia regionalnego historyka Szymona Wrzesińskiego. Troll wreszcie został zidentyfikowany z imienia i nazwiska na stronie Polskiego Radia Wrocław: radiowroclaw(kropka)pl/articles/view/91891/Samorzad-wojewodztwa-dolnoslaskiego-przejmuje-od-PKP-100-km-linii-kolejowych Piotr Rachwalski Mikol z Wągrowca, który publikuje na Facebooku wpisy ośmieszające kolej do Lwówka Śląskiego i miasto. Wcześniej jako prezes Kolei Dolnośląskich zlikwidował wszystkie pociągi do Lwówka i wygasił frekwencję na tej linii. Obecnie zatrudniony w Parku Wodnym Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, gdzie zamiast pracować dzień w dzień spamuje internet głupimi wpisami o tematyce kolejowej. Kamil Styrna Krzysztof Czarnecki Maciej Miłosz Wiktor Lis Michał Dadеłło Pięć trolli ze Świdnicy obrażających mieszkańców Lwówka Śląskiego na dolnośląskich portalach i hejtujących pociągi do Lwówka. Pierwszy z wymienionych użytkowników znany jest również z portalu "Rynek Kolejowy", gdzie zakłada dziesiątki fakekont. Radosław Miśta Grzegorz Jóźwicki Adolf Warski Rafał Skrzatek Marek Świtalski Jakub Adamczyk Dariusz Wojciechowski Tomasz Warszawski Adam Mikołaj Maćkowiak Bartosz Jewsiewicki Damian Chrustowski Maciej Gorzechowski Robert Mitura Jacek Kaźmierczak Jacek Wielgus Emil Sawicki Tomek Janiszewski Jarosław Lizak Kamil Oroń Andrzej Sosna Kamil Cywicki Michał Dadеłło Marek Robert Hejduk Mikole głównie z Wrocławia i okolic, zidentyfikowane z imienia i nazwiska na podstawie komentarzy na Facebooku oraz kolejowych forach, piszące anonimowo też na innych portalach. Wywołują kłótnie i obrażają mieszkańców z okolic Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Grzegorz Oleś "Światowid" Troll z Przesieki, przewodniczący Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK), który zamiast ratować lokalne linie kolejowe wywołuje albo podsyca w internecie kłótnie mające na celu torpedowanie remontów tych tras. Jakub Madrjas Michał Szymajda Kamila Bielawska Redaktorzy i moderatorka "Rynku Kolejowego", którzy z fikcyjnych kont na "Rynku Kolejowym" rozpowszechniają nieprawdę, sabotują wysiłki o ratowanie niektórych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, obrażają różne osoby, publikują zniesławienia osób zaangażowanych w działalność na rzecz ratowania lokalnych linii kolejowych oraz wykorzystując swoje uprawnienia moderatorskie preparują dyskusje usuwając z portalu komentarze niezgodne z ich poglądami lub odpowiedzi do swoich wpisów, aby nadać dyskusjom określony wydźwięk. Podobna aktywność też na Facebooku i prawdopodobnie też innych portalach. Marcin Medyk Adwokat z Kluczborka (zam. Kluczbork, ul. Krakowska 22), który zamiast dbać o przestrzeganie prawa obraża na różnych portalach osoby, z którymi nie zgadza się w poglądach, nęka te osoby oraz spamuje portale hejtem i wyzwiskami. Michał Nadolski Agnieszka Szymkiewicz Pseudodziennikarze świdnickiego szmatławca Swidnica24. pl, którzy odpowiadają za obelżywe wyzwiska pod adresem mieszkańców Lwówka Śląskiego pojawiające się na tym portalu przy artykułach o tematyce kolejowej. Powyższa lista ma charakter informacyjny i ma na celu ostrzeżenie czytelników, miłośników kolei i osoby z branży kolejowej przed trollami, spamerami i hejterami notorycznie wywołującymi kłótnie i publikującymi kłamliwe komentarze, w związku z nasileniem się w ostatnim czasie takich działań w internecie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku. Lista będzie na bieżąco aktualizowana i publikowana. Rozpowszechnianie dozwolone, a nawet wskazane. Kоmitet Obrоny Dolnоśląskich Linii Kоlejowych Przed Mikоlami (KODLKPM)
~Krzysztof Czarnecki
2020-04-10 16:27:49
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 11
Wrocławianie to narod pieniaczy i nieudacznikow juz dawno nie bylo wojny swiatowej,zawsze to jakas selekcja i spokoj na kilka lat!!!!
~Paweł Kukurowski
2020-04-10 16:27:35
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 12
Przepraszam za swoje głupoty wypisywane na Lwówek na łamach Gazety Wrocławskiej oraz obrażanie i zniesławianie Szymona Wrzesińskiego na różnych portalach. Nie wziąłem po prostu leków, a wtedy ujawnia się moja druga tożsamość debila.
~Kamil Styrna
2020-04-10 16:27:22
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 13
Nie jestem ani z Wrocławia ani ze Świdnicy. Ale na zmianę mieszkam w obu miastach. Krótka piłka; Wrocław to główny śmietnik dolnośląskiej ziemi. Brud, smród, prostactwo. Nie wielu zostało rodowitych wrocławiaków. Miłych, kulturalnych i przede wszystkim inteligentych. Większość to hołota z zabużańskich wsi. Pato-kołchoz. Wstyd mieć taką stolicę województwa.
~czytelnik RK z Lubina
2020-04-10 16:27:07
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 10
Już dawno powinni aresztować tego dekla z Wrocławia to co w każdym ogłoszeniu z koleją wypisuje treści obraźliwe i bzdury o jakiejś linii do Lwówka, czy mowa nienawiści bo ktoś jest miasta X czy Y.
~wasabiWKS
2020-04-10 16:26:34
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 11
Kupię każdą ilość kupy. Jestem mieszkańcem Wrocławia. My na kupie robimy kokosy. Sprzedajemy ją w knyszach. Mamay tysiące zamówień, ludzie we Wrocławiu uwielbiają jeść knyszę i kupę, bo mają dużo witamin a mało pieniędzy. Miliony świń nie mogą się mylić! Proszę o tony kupy!!!
~wrocławianin zza Buga
2020-04-10 16:26:22
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dobry człowieku - choć obronimy Wrocław i Sobótkę przed koleją żelazną. To są przepiękne tereny i niech te qrły z warszawki nie zrobią nam kolei. To są tereny piękne dla mieszkańców Wrocławia i Świdnicy, a nie żeby nam tu słoiki z warsiawki przyjeżdzały. Razem zakrzyknijmy - niech żyje przyroda w Sobótce. Nie chcemy kolei ani tam, ani we Wrocławiu.
~sołtys Sołtysowic
2020-04-10 16:26:01
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 13
Jak to możliwe, że w XXI wieku ktoś jeszcze korzysta w codziennych dojazdach z wozu konnego? Przecież taki koń może ponarabiać wszędzie i kto to później posprząta? W dodatku słyszałam, że z wozu spadają pijani w sztok pasażerowie, którzy również potrafią załatwić się w miejscu publicznym lub obrzucać pustymi butelkami przechodniów. Nie wyobrażam sobie, żeby takie coś kursowało z Wsiocławia do Wsiobudki. Panie marszałku! Proszę natychmiast przerwać reaktywację linii do Sobótki i nie robić pośmiewiska z naszego Knyszogrodu! Już i tak cała Polska śmieje się z niego jak z drugiego Wąchocka, teraz będzie się śmiał cały świat!
~czytelnik RK z Lubina
2020-04-10 16:25:42
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 11
Cholera jasna! Już nie mogę patrzeć na te ścierwojady z Wrocławia które publikują komentarze niemające nic wspólnego z artykułem. Gdzie jest moderator?
~Wiktoria Piracka
2020-04-10 16:25:14
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 13
Na szczęście u nas ten koszmar z koleją nie istnieje. Wiem, co mówię, bo jestem z Sobótki. My tu tyle lat, tyle lat musieliśmy znosić te katusze. Tego nawet nie da się opisać prostymi słowami. Dosłownie udręka. Nikomu nie życzę takiego cierpienia, nawet swoim wrogom. Od kiedy tylko wzięli sobie te przeklęte pociągi, aż zachciało się żyć. Nasza miejscowość stała się oazą ciszy i spokoju. Nasze dzieci zaczęły się prawidłowo rozwijać, znikła troska o ich bezpieczeństwo. Nie chowają się już po szafach czy gołębnikach na przeraźliwy gwizd nadciągającego potwora na torach. Trzoda nabrała apetytu, w lesie grzyby obrodziły, rzeki się zarybiły, łąka porosła koniczyną, w stawach znów kumkają żaby. I kazania można w skupieniu wysłuchać, i nowennę odmówić, i na zebraniu wiejskim się wypowiedzieć. Bez kropli na uspokojenie i na bezsenność. Bez ciągłego lęku o zderzenie, wykolejenie, czy potrącenie na przejeździe. Nawet bociany przyleciały, spłoszone wybuchem lokomotywy w 1987 r. Po tym zdarzeniu ludzie do dzisiaj żyją w traumie. Oby to okropieństwo już nigdy do nas nie wróciło. Niech inni się mordują z tymi przeklętymi pociągami. My teraz walczymy o asfaltową ścieżkę rowerową, żeby połączyła Wrocław ze Ślężą. Tanio, ekologicznie i bezpiecznie, bez hałasu, płoszenia zwierzyny, czy najeżdżania na ludzi. Wolimy asfaltową, bo się nie pyli i jest gładka. Biedni turyści z Wrocławia, którzy do nas przyjeżdżają, bardzo sobie chwalą, bo na pociąg i tak ich nie stać.
~Kamil Cywicki
2020-04-10 16:24:49
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 12
Ja mam takie pytanie do policji. Czy zajmuje się dziwnym procederem, który wystepuje na forach Dolnego Śląska pod artykułami o kolei? W patologicznym procesie występują 2 miasta Lwówek i Wrocław. Normalny człowiek nie wie o co chodzi. Czy występuje spięcie między dwoma grupami czy bardziej jeden osobnik o zachwianej psychice z Wrocławia cos bredzi, ale ja, jako zwykły człowiek oczekiwałbym zainteresowania ze strony organów.
~“Trolling wrocławski”
2020-04-10 16:24:23
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 14
“Trolling wrocławski” Z niepokojem obserwuję w internecie, w komentarzach związanych z kolejnictwem, działania mające na celu obrażenie i zdyskredytowanie linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra - Lwówek Śląski oraz osób zaangażowanych w działania mające na celu przywrócenie pociągów na tej linii. Słusznie i zgodnie z prawdą zarzuca się przede wszystkim Urzędowi Marszałkowskiemu i Kolejom Dolnośląskim: zniszczenie przewozów pasażerskich na trasie Jelenia Góra - Lwówek Śląski. Przewozy te zawieszono z racji rzekomo katastrofalnego stanu linii 283 za którą odpowiada przecież Urząd Marszałkowski. Samorząd wojewódzki wprawdzie nie jest jej właścicielem, ale ma pełne prawo a wręcz obowiązek dokonać remontu infrastruktury, jednak udaje że nie ma interesu by o linię dbać i ją remontować. Kolejnym tematem jest podparte wieloma danymi faworyzowanie Wrocławia przez UMWD i KD jako kierunku przewozów kolejowych kosztem innych miast. Wrocław jako główny ośrodek miejski, przemysłowy, naukowy i turystyczny województwa nie jest jedynym generatorem ruchu kolejowego, a mimo to nieproporcjonalnie więcej pociągów go obsługuje. Wynika to z dyskryminacji mniejszych ośrodków i celowym zmniejszaniu ich potencjału pasażerskiego i potoków jakie generują. Trolling polega przede wszystkim na powtarzaniu nieprawdy, przekłamań i pomówień na powyższe tematy. Na ogólnodostępnych portalach komentowany jest i powielany po kilka, kilkadziesiąt razy. Praktyką jest podszywanie się pod użytkowników forów czy osoby działające dla dobra kolei w regionie, lokalnych samorządowców itd. w celu ich zdyskredytowania. Komentarze osoby (osób) które się tego dopuszczają są zgłaszane i minusowane, a mimo to wpisy te są ponownie zamieszczane. Gros komentarzy pochodzi z tzw. “spamerskich” adresów IP co wskazuje na celowe i złośliwe działanie.
~Koń
2020-03-17 13:47:59
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -17
Szukam pracy. Na Lwóweckiej Kolei Konnej dobrze płacą? Jaki dress code obowiązuje? Business czy formal attire? Woźnicy spokojni czy narwani? Badania od weterynarza ze stycznia przejdą czy trzeba robić nowe? Czy można sobie wybrać obieg? Interesowałaby mnie obsługa pociągów 69647 i 69646. Czy to ostateczny rozkład jazdy? https://link.do/NrXYn A, i ta jednostka to jaką ma masę brutto? Dobrze się to ciągnie? https://i.ibb.co/PQcKRH4/lwowek.jpg Proszę o pilną odpowiedź.
~Miejscowy
2020-02-17 22:30:26
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: -16
To prawda. W Lwówku nikt nie potrzebuje kolei. Skoro busomnie opłaca się tam jeździć to po co wydawać choć złotówkę na odbudowę kolei. Lepiej odbudować linię kejową ze Strzegomia do Marciszowa przez Bolków
~XxX
2020-02-17 22:25:36
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: -18
Odbudowa jakiejkolwiek lini do Lwówka jest bez sensu. Miejscowa patologia wszystko rozkradnie. Wystarczy wpisać "rozkradają Kolej Doliny Bobru". Trzeba apelować do wszystkich radnych wojewódzkich aby nie marnowali naszych pieniędzy na tą ostoję patologii
~konrad konrad
2019-12-01 16:22:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -5
konrad konrad konrad
~Kukur
2019-11-30 19:28:36
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.
~Historyk z Wsiocławia
2019-11-30 19:28:07
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wsiocław Wsiebodzki - Wsiobudka - Wsidnica. Znacie gdzieś kolej "aglomeracyjną", która łączyłaby trzy wioski? To nadaje się jedynie do Księgi Rekordów Guinessa :DDDD
~Paweł
2019-11-30 19:27:38
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 11
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~Leuthen
2019-11-30 19:27:24
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 8
Proszę popatrzeć skąd ten pociąg jechał. Z Wrocławia! Pasażerowie z tego miasta bez przerwy albo by srali, albo szczali. Najgorsze śmierdzіele w pociągach. Pociągi wyjeżdżające z Wrocławia już na starcie mają zawalone kible gównem, cuchną knyszą i innymi zabużańskimi "zapachami". Mimo że po powrocie np. z Jeleniej Góry były czyste. Wiem jak jest, bo pracuję w KD jako konduktorka. Niestety, ale jak pasażerowie zachowują się jak bydło, to i traktuje się ich jak bydło. Proszę nie mieć pretensji do obsługi pociągu.
~Paweł Kukurowski
2019-11-30 19:24:43
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 6
Właśnie wróciłem od lekarza- mam raka odbytu! Podobno przez prezerwatywy, które moi klienci zostawiali mi w tyłku zamiast wyrzucić. Moja wina bo naćpany nie zwracałem na to uwagi. O kile i ropiejących wrzodach na gębie nie wspominam, da się z tym żyć na dworcu. Jestem zerem i penerem, tanim pojemnikiem na spermę!
~Iga
2019-11-30 18:19:47
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -12
To prawda. Nie warto inwestować w szyny do Lwówka bo i tak je rozkradną tak jak poprzednio. Lepiej wybudować tam ścieżkę rowerową. Asfaltu nie skupują na złomie.
~XxX
2019-11-30 18:15:05
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -13
Odbudowa jakiejkolwiek lini do Lwówka jest bez sensu. Miejscowa patologia wszystko rozkradnie. Wystarczy wpisać "rozkradają Kolej Doliny Bobru". Trzeba apelować do wszystkich radnych wojewódzkich aby nie marnowali naszych pieniędzy na tą ostoję patologii
~A kuku!
2019-11-30 15:13:26
z adresu IP: (94.140.xxx.xxx)
Ocena: 11
Dlaczego Paweł Kukurowski nie ma pracy? "Młodych, z pomysłami, którzy chcą młodzież zachęcić (a przynajmniej nie zniechęcić - to też ważne!) do nauki, usuwa się ze szkół w pierwszym szeregu - pisze Paweł Kukurowski." wroclaw{kropka}wyborcza{kropka}pl/wroclaw/1,35771,10031614,Nauczyciele_na_bezrobociu__mlodych_usuwa_sie_pierwszych{kropka}html "Młody z pomysłami", hehe. Te "pomysły" to rzyganie hejtem na Lwówek pod każdym artykułem o kolei na Dolnym Śląsku. Przynajmniej ma dużo czasu na wcielanie swoich "pomysłów" w życie. Oddajmy jeszcze raz głos Pawłowi Kukurowskiemu: "Ja sam chętnie bym pracował w szkole, ale nie ma etatów! Dwa lata po studiach szukałem pracy (szkoła, Muzeum Miejskie Wrocławia, księgarnie, nawet sklepy górskie - turystyka to moje hobby etc. - i nic!), w końcu zdesperowany zarejestrowałem się w maju zeszłego roku w PUP, trafiłem na 3-miesięczny staż biurowy w PZU i dosłownie cudem dostałem w listopadzie 2010 r. pracę we wrocławskiej Bibliotece Uniwersyteckiej." Z Bilioteki Uniwersyteckiej, z tego co piszą niżej, też szybko go wywalono. I jeszcze jeden cytat: "Pochodzę z nauczycielskiej rodziny: ojciec jest wykładowcą akademickim na wrocławskiej polonistyce, mama - już emerytowaną - nauczycielką z przedszkola. Moja siostra uczyła do niedawna języka niemieckiego w XIII LO we Wrocławiu. Piszę "uczyła", bo nie przedłużono z nią umowy, choć - znając ją - była jednym z najsolidniejszych pedagogów w swej placówce. Teraz bezskutecznie szuka pracy!" Jak widać, cała rodzina pełna popaprańców. Sami zdolniacy! A tak naprawdę - nieudacznicy z przerośnietym ego. Tatuś z polonistyki powinien się wstydzić za swojego bękarta!
~konrad
2019-11-30 15:12:33
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -5
konrad konrad
~ech...
2019-11-29 15:38:53
z adresu IP: (178.128.xxx.xxx)
Ocena: 8
Troll Kukurowski w akcji. Nagle przy komentarzach, które jeszcze niedawno miały po kilkanaście plusów, zrobiło się po kilkanaście a nawet kilkadziesięt minusów. Dziwnie się to zbiegło z dodaniem komentarza podpisanego "Paweł"...
~Mieszkanka
2019-11-29 13:21:50
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 7
Czekamy na remont linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski. W Jeleniej Górze powstają nowe przystanki kolejowe. Też chcemy mieć możliwość dojazdu do pracy i młodzież do szkół jak wiele lat temu na tej linii.
~No tak
2019-11-29 13:02:06
z adresu IP: (209.95.xxx.xxx)
Ocena: 10
Nasz niepełniony historyk musi mieć bardzo dużo wolnego czasu. Zapewne nie ma pracy. Kiedyś na łamach "Gazety Wyborczej" skarżył się w pełnym rozpaczy liście, że nie może znaleźć pracy w szkole jako nauczyciel historii, bo wszystkie etaty zajęte. Widać nic się nie zmieniło od tego czasu. Dzięki temu może dużo czasu spędzać na portalach internetowych (szczególnie tych pozwalających pisać anonimowo). Jego ulubione miejsce to "Gazeta Wrocławska" (gdzie od miesięcy robi syf pod artykułami o tematyce kolejowej), ale również na stronie Polskiego Radia Wrocław i wielu innych portali nie zapomina zostawić śladów swojego pobytu. Ale każdy troll kiedyś wpada. Teraz może policja zagospodaruje przynajmniej w części nadmiar jego wolnego czasu. Polecam ku uwadze szczególnie byłego sołtysa Marczowa (pod którego ten zjeb wielokrotnie sie podszywał), ale także wielu innych osób zniesławianych przez niego i obrażanych. Wszyscy bardzo się ucieszymy jeśli znowu będzie można normalnie czytać i komentować dyskusje o kolei.
~znajomy
2019-11-29 12:23:49
z adresu IP: (183.76.xxx.xxx)
Ocena: 14
No i pięknie wpadł wrocławski hejter zasyfiający wszystkie portale tym samym hejtem Lwówka. :DD Kukurowski - rozumiemy twój ból d... z powodu, że lwóweccy historycy mają więcej książek niż ty i są one dużo chętniej czytane niż twoje nędzne pseudohistoryczne wypociny, ale zdajesz sobie sprawę że oczernianie znanych osób w internecie, podszywanie się pod różne osoby czy nawet obrażanie wulgarnymi wyzwiskami jak ty to ciągle robisz, podpada pod konkretne paragrafy? Teraz gdy twoje imię i nazwisko są znane, adresy IP, konkretne dowody w postaci komentarzy, nawet swoją facjatę wielokrotnie ujawniłeś na różnych portalach, myślisz że nie znajdzie się ktoś kto powiadomi policję o twoich internetowych wyczynach? Możesz spodziewać się wizyty smutnych panów któregoś dnia. Ja ci nie grożę, ja cię informuję co cię wkrótce czeka. Zabiorą ci komputer i wszystkie nośniki informacji, przetrzepią mieszkanie, sprawdzą kompa na wypadek nielegalnego oprogramowania, będą wzywać na przesłuchania... Oj, marnie rysuje się twoja przyszłość. Mogłeś być znanym historykiem, zostałeś tylko sfrustrowaną gnidą.
~Paweł
2019-11-29 06:39:07
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -16
Dzięki za zainteresowanie moją osobą. Do podziękowań dołącza koncern Google - za intensywne używanie jego wyszukiwarki internetowej :-) Parafrazując Piłsudskiego: Lwówek to wspaniałe miasto, tylko niektórzy jego mieszkańcy... Życzę dużo cierpliwości w oczekiwaniu na wjazd na lwówecki dworzec pierwszego pociągu od strony Złotoryi. Miną kolejne lata, zanim ktokolwiek pomyśli o remoncie linii na Jelenią Górę. PS Życzę więcej inwencji - stale czytam te same określenia i schematy komentarzy.
~Zdzich
2019-11-29 00:21:15
z adresu IP: (5.2.xxx.xxx)
Ocena: 12
Abstrahuјąc od wiecznych kłótni trolli (czy też jednego wielonickowego trolla) pozwolę sobie zauważyć, że dla mieszkańców Lwówka dużo ważniejsze jest połączenie z Jelenią Górą niż Wrocławiem. Popatrzmy: Z Lwówka do Jeleniej Góry jest 30 km, do Wrocławia – ponad 100. Ale zdaniem obecnych władz województwa ludzie z Lwówka do pracy i szkół będą jeździć do Wrocławia, a nie do Jeleniej Góry. No ale urzędnicy pociągami nie jeżdżą, stąd takie odrealnione pomysły. Czego lepszego wymagać od prezesa KD, który, jak sam przyznał, od 20 lat nie jechał pociągiem? Widać tu też kolejną wątpliwą “zasługę” obecnych wrocławiocentrycznych władz województwa, które nie widzą potrzeby istnienia żadnej linii kolejowej nie prowadzącej do Wrocławia. Te władze województwa rzeczywiście potrafią głównie niszczyć, najpierw zlikwidowały linię do Jeleniej Góry a teraz próbują całkowicie zniszczyć transport w regionie wywalając pieniądze na jakieś absurdalne linie do Rokitek czy Bielawy, którymi nikt nie będzie jeździł. Pamiętajmy o tym w najbliższych wyborach.
~Lech
2019-11-28 22:38:18
z adresu IP: (134.255.xxx.xxx)
Ocena: 15
I znowu Paweł Kukurowski alias "Leuthen", niedorobiony historyk z Wrocławia robi szambo z dyskusji obrażając inne osoby pod różnymi nickami. Czy Radio Wrocław nie może zablokować tego gówniarza? Czy wszystkie dyskusje pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku, muszą tak wyglądać? Jak nie kłóci się jak szczeniak z innymi na forach historycznych to robi rynsztok w dyskusjach o kolei...
~Paweł z Wrocławia
2019-11-28 22:30:13
z adresu IP: (113.161.xxx.xxx)
Ocena: 11
I co na to troll z Wsiocławia? Reaktywują linię kolejową do Lwówka! Zaraz się zesra z nerwów.
~Paweł Kukurowski
2019-11-28 22:27:36
z adresu IP: (126.23.xxx.xxx)
Ocena: 12
Gazeto, kiedy w końcu weźmiecie się za tego trolla (trolli?) z wrocławia który ciągle pod każdym artykułem o kolei spamuje tymi swoimi bzdurami na temat Lwówka? Tego się już nie da znieść, czy nie możecie go zablokować albo podać do sądu?
~Leuthen
2019-11-28 22:24:48
z adresu IP: (58.236.xxx.xxx)
Ocena: 13
Wrocławski trollu! Jesteś prostakiem, chorym psychicznie bezmózgiem, taką amebą na dwóch nogach. Po takich śmieciach jak ty mój pradziadek na konia wsiadał a prababka robiła przynętę na rekiny. Ty kozogrzmocie masz trofea myśliwskie? Chyba tylko rogacza- swego starego i maciorę- swoją starą. Masz wogóle swój pokój oprócz tego w Tworkach? Wątpię...
~Paweł
2019-11-28 21:45:34
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -16
Czy lwówecki troll się cieszy, bo wśród przejętych linii jest Złotoryja-Lwówek?
~emu
2019-11-28 19:21:20
z adresu IP: (91.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
To które jeszcze linie będą przejętę? Bo Lwówek - Jerzmanice (Złotoryja) i Chojnów - Rokitki (! - a nie jak Pani Redachtór napisała "Rokitiki") to w sumie nieco ponad 30 km. Gdzie jeszcze 70 km?
~Waldik
2019-11-28 17:03:07
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -7
Brawo Bezpartyjni Brawo PiS. Za platformy niczego nie było.
~konrad
2019-11-28 16:22:15
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -5
konrad