22. Gala Urtica Dzieciom za nami!

Michał Hamburger, materiały prasowe | Utworzono: 2019-11-29 15:56 | Zmodyfikowano: 2019-11-29 16:01
A|A|A

fot. Utrica

Cały dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce.

Ceny prac rozpoczynały się już od kilkuset złotych, najdroższym okazał się obraz „Podziemne życie”, który znalazł swojego właściciela za imponującą kwotę 23 000 zł. Jego autorem jest 8-letni Piotr Lefek ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach. Za niewiele mniej, bo 20 000 zł sprzedano niezwykle energetyzującą pracę „Szalony kocur”, namalowany przez 14-latka, Piotra Turka, również z kieleckiego Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Na przestrzeni 22 lat udało się organizatorowi – wrocławskiej Fundacji Urtica Dzieciom – zebrać w ten sposób niespełna 3,5 miliona złotych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk oraz Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak.

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 22 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Więcej informacji dostępnych jest na: www.urticadzieciom.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama