Legia pokonana!

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2019-12-20 05:52

Po stronie WKS-u na parkiet wybiegła taka sama piątka, jak w ostatnich meczach: Kamil Łączyński, Devoe Joseph, Maciej Wojciechowski, Michał Gabiński i Michael Humphrey. Bez dwóch zdań to goście lepiej zaczęli mecz – wykazywali więcej determinacji i energii, co przełożyło się na aktywną obronę i szybkie kontry. Legia męczyła się w ataku i popełniała mnóstwo strat, co dla Śląska było wodą na młyn i pozwoliło Wojskowym odskoczyć aż na 18 punktów już w pierwszej kwarcie (27:9). Zza łuku gospodarzy bombardowali Devoe Joseph, Jakub Musiał i nawet Michael Humphrey. Warszawiacy zdołali jeszcze zniwelować nieco przewagę, przede wszystkim dzięki niesamowitej energii Michała Michalaka, który na tamten moment wyglądał jak jedyny dobrze dysponowany w stołecznej drużynie zawodnik. Po 10. minutach WKS prowadził 27:18.

Kolejne minuty należały jednak do Keanu Pindera i nowego nabytku Legii – Kahlila Dukesa. Podkoszowy zaliczył lepszy fragment kończąc kilka akcji z rzędu, obwodowy kilkukrotnie postraszył z kolei swoim rzutem i niestety wrocławianie stracili całą wypracowaną przewagę. WKS miał problem z powrotem do obrony i szybkimi atakami legionistów – wynik oscylował w granicach remisu. Na szczęście podopieczni Olivera Vidina wytrzymali trudniejszy moment i pod koniec kwarty ponownie przycisnęli rywala. Powrót Michała Gabińskiego i dobra zmiana Danny’ego Gibsona pozwoliły odskoczyć przed przerwą na 8 oczek (49:41). Na plus zdecydowanie należało zaliczyć drużynową grę, gdyż każdy z Trójkolorowych, którzy pojawili się na boisku, punktował. Tego samego nie można było powiedzieć o Legii, którą w grze utrzymywał w zasadzie sam Michalak.

Drużyna Olivera Vidina miała ewidentną przewagę pod względem umiejętności, zgrania czy determinacji, ale w pierwszej połowie nie była w stanie zdominować rywala na miarę swoich możliwości. Pierwsze tego przebłyski zaczęliśmy obserwować w trzeciej kwarcie. Choć Legia na początku zbliżyła się na 3 oczka, wrocławianie szybko wrócili do około 10-punktowej przewagi i utrzymywali ją przez kolejne minuty. Trójkolorowi zachowywali odpowiedni balans w ataku, a ze swoich zadań dobrze wywiązywali się niemal wszyscy. Większych problemów z kończeniem akcji pod koszem nie mieli Aleksander Dziewa i Michael Humphrey, z kolei Devoe Joseph i Kamil Łączyński rozdawali kolejne asysty lub sami trafiali ważne trójki. Po pół godziny gry Śląsk prowadził 73:64 i choć wizualnie wyglądał znacznie lepiej, wciąż brakowało potwierdzenia, jak znacznie lepszą drużyną jest.

To potwierdzenie nadeszło nareszcie w czwartej kwarcie. Ekipa Tane Spaseva miała jeszcze nadzieje na dogonienie rywala, ale ostatnią część gry zaczęła od stracenia 12. punktów z rzędu! Świetny mecz grał Danny Gibson, który trafił w tym ważnym momencie 2 trójki. WKS zagrał piekielnie mocno w obronie, co tylko napędziło jego atak. Zbudowanie około 20-punktowej przewagi pozwoliło w zupełności kontrolować spotkanie do jego końca. Kompletnie rozbita Legia nie była w stanie zaprezentować jakiejkolwiek odpowiedzi na koncertowo grający w ostatnich minutach Śląsk. Wrocławianie wymuszali kolejne straty i trudne rzuty rywali, a sami raz za razem efektownie kończyli akcje pod drugim koszem. Końcowy wynik to miażdżące zwycięstwo drużyny Olivera Vidina 98:71.