NIe Było Grane: M E T A L: Black Sabbath, V Into the Abyss, Mystic Festival

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-02-08 07:00 | Zmodyfikowano: 2020-02-08 07:00

Premierowe dla każdego miesiąca spotkanie w Nie Było Grane oznacza dwie godziny z jednym tematem przewodnim: m e t a l e m. Przez dwie godziny z pozoru jest więc monotematycznie, ale każdorazowo łamiemy tę niepisaną zasadę, udowadniając że ten rodzaj muzyki jest bardzo pojemny i ma dużo do zaproponowania.

Nie inaczej będzie tym razem, a program praktycznie w całości poświęcimy na omówienie i osłuchanie się z line-upami krakowskiego Mystic Festivalu (program czerwcowej imprezy jest już praktycznie zamknięty) oraz jubileuszowej V edycji wrocławskiego Into the Abyss.


I tak kiedy przeglądamy zestaw artystów, jacy pojawią się na najważniejszych metalowych imprezach w Europie w tym roku (Wacken, Roadburn), krakowski festiwal prezentuje się zdecydowanie bardziej niż tylko interesująco. Fani klasyki spod znaku Mercyful Fate czy Judas Priest jak i nowszych, choć niezmiernie już docenionych Baroness, Gojiry czy Mastodon pomiędzy 11 a 12 czerwca znajdą coś dla siebie, a my postaramy się dziś wyłuskać tych najciekawszych wykonawców (a tym samym najciekawiej zapowiadające się koncerty).
Wśród nich znajdą się z pewnością nazwy dublujące się z obsadą wrocławskiego Into the Abyss. Skład festiwalu powoli jest domykany, ale już wiadomo, że black / death / doom wzbogacony zostanie o klimaty eksperymentalne, które dziś wespół z klasycznymi pozycjami po raz pierwszy zapowiemy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.