Wygrana szczypiornistek Zagłębia Lubin

WK, mat.prasowe | Utworzono: 2020-03-02 07:05

Lubinianki rozpoczęły od mocnego uderzenia i po upływie dwunastu minut prowadziły już 7:3. Później podopiecznym Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej przydarzył się przestój, co szybko wykorzystały Niebieskie. Pięć bramek z rzędu dało chorzowiankom pierwsze prowadzenie w meczu. Miedziowe na więcej rywalkom nie pozwoliły i do przerwy wypracowały czterobramkową przewagę – 18:14.

W drugiej połowie Metraco Zagłębie utrzymywało przewagę, wypracowaną w pierwszej części spotkania. Przez większość czasu lubinianki wygrywały różnicą 4-5 bramek. Osiem minut przed końcem spotkania było już 28:21 dla Miedziowych i było jasne, że trzy punkty wrócą do Lubina.