Wygrana z mistrzem i rekord frekwencji w Lubinie

Piotr Pietraszek, zaglebie.lubin.pl | Utworzono: 2020-01-23 21:45 | Zmodyfikowano: 2020-01-23 21:45

Od początku w grze Miedziowych widać było duża determinację. Miejscowe łatwo dochodziły do dogodnych sytuacji rzutowych, jednak brakowało im szczęścia, gdyż obijały poprzeczkę lubelskiej bramki. Impas strzelecki przerwała Kinga Grzyb. Kapitan Zagłębia dała też sygnał do ataku i po kwadransie gry miejscowe prowadziły 7:4. Zawodniczki Perły zmniejszyły straty i utrzymywały dystans, ale w pewnym momencie przypomniała o sobie Patricia Matieli i lubinianki znów odskoczyły na trzy trafienia. Taka przewaga utrzymała się do przerwy.

Początek drugiej połowy to piorunujące uderzenie ze strony Miedziowych. Lubinianki zdobyły trzy bramki z rzędu i zrobiło się 15:9. W tym czasie bramkę Metraco Zagłębia „zamurowała” Monika Maliczkiewicz, a zawodniczki z pola skutecznie kończyły akcje w ofensywie. Przewaga, wypracowana w końcówce pierwszej i na początku drugiej połowy, pozwoliła miejscowym kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej grały swoje, a ich najgroźniejszą bronią była znakomita gra w obronie. Dwanaście minut przed końcem spotkania o czas, przy wyniku 13:18, poprosił Robert Lis. Wskazówki szkoleniowca lubelskiej ekipy nie zmieniły obrazu gry, lubinianki wciąż grały koncertowo, a prym wiodły skrzydłowe – Adrianna Górna i Kinga Grzyb. Niesione żywiołowym dopingiem swoich kibiców Miedziowe nie pozwalały rywalkom na wiele i pewnie zmierzały po kolejne ligowe zwycięstwo.

Ostatecznie Metraco Zagłębie Lubin, po znakomitym meczu, pokonało odwiecznego rywala 24:20 i zmniejszyło w tabeli stratę do Perły do sześciu punktów.

Dla ekipy z Lubelszczyzny była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Metraco Zagłębie Lubin – Perła Lublin 24:20 (12:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 7, Mączka 2, Hartman, Trawczyńska, Buklarewicz, Górna 8, Ważna, Galińska, Zawistowska, Matieli 2, Noga, Belmas, Pielesz 2, Milojević 3.

Perła: Gawlik, Besen – Olek, Szarawaga 3, Więckowska 4, Matuszczyk 1, Królikowska 2, Nocuń 1, Nosek 5, Kochaniak 4, Gadzina.

Widzów: 2411.