Koronawirus. 17 nowych zakażonych. To medycy i pacjenci szpitala

Elżbieta Osowicz, GN, km | Utworzono: 2020-03-24 22:15 | Zmodyfikowano: 2020-03-25 07:42
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Rzecznik marszałka Michał Nowakowski potwierdza, że łącznie w tym szpitalu zakażone są 22 osoby (z czego 16 to personel medyczny, a pozostali to pacjenci oddziału pulmonologicznego).

Kilkunastu pacjentów Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zostało przetransportowanych do izolatorium w Obornikach Śląskich. Tam wrocławska placówka ma swój oddział leczenia chorób płuc. Taką decyzję podjęto w związku potwierdzeniem koronawirusa u pracowników i pacjentów oddziału pulmonologii. O kolejnych potwierdzonych przypadkach zachorowania informował nas wieczorem rzecznik marszałka Michał Nowakowski.

Te dane mogą się jeszcze zmienić, bo wieczorem nie było wszystkich wyników testów pobranych od osób skierowanych na kwarantannę. W związku z tą sytuacja oddział pulmonologii został wyłączony z pracy, w pozostałej części szpital pracuje normalnie. 

W ostatniego raportu wojewody dolnośląskiego wynika, że gwałtowanie wzrosła liczba osób hospitalizowanych. Według wieczornych danych w szpitalach w regionie w było 226 osób, to o ponad sto więcej niż dzień wcześniej. Kwarantannę lub nadzór epidemiologiczny ma ponad 7 tysięcy osób w regionie. W sumie potwierdzone przypadki zakażenia to 134 osoby.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama