W maju Long Story Short Film Festival - pierwszy na Dolnym Śląsku festiwal online

BT, PAP | Utworzono: 2020-04-19 11:41
W maju Long Story Short Film Festival - pierwszy na Dolnym Śląsku festiwal online - fot. DCF mat. prasowe
fot. DCF mat. prasowe

Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego Jarosław Perduta przypomniał, że właśnie w maju miała odbyć się 17. edycja festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, która ze względu na pandemią koronawirusa została przeniesiona na wrzesień.

- Powstałą lukę postanowiliśmy wypełnić propozycją festiwalu online. Emocje związane z odbiorem sztuki filmowej z zamkniętych dzisiaj sal kinowych próbujemy przenieść do internetu – powiedział.

Perduta zapowiedział, że w ramach festiwalu pokazanych zostanie kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych polskich twórców. W programie, który ogłoszony zostanie 10 maja, znajdą się filmy fabularne, dokumentalne i animowane, a wśród nich zarówno nagradzane już wcześniej produkcje, jak i nowe dzieła, które zostaną zgłoszone do festiwalowego konkursu.

Filmy konkursowe oceniane będą w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane od 17 kwietnia do 5 maja.

Festiwal tworzyć będą dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą filmy wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń. Z kolei w ramach sekcji „Panorama” zaprezentowane zostaną filmy krótkometrażowe znanych i cenionych twórców, m.in. Agnieszki Smoczyńskiej czy Jana Komasy.

- Konkurs jest najważniejszym elementem każdego festiwalu. Mam nadzieję, że mimo krótkiego czasu przyjmowania zgłoszeń, otrzymamy wiele wartościowych propozycji. Do dzielenia się swoimi dziełami będziemy zachęcać uznanych filmowców, studentów i absolwentów szkół filmowych i artystycznych, ale także amatorskich twórców z całej Polski – dodał Perduta.

Do konkursu można zgłaszać filmy nie dłuższe niż 45 minut i zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku. Na zwycięzców w trzech głównych kategoriach: fabuła, dokument i animacja czekają nagrody - statuetki Salamandry i czeki na 3 tys. zł.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.