Lubin: Prawdopodobnie pierwsze w Polsce kino samochodowe rozpoczyna dzisiaj działalność

Andrzej Andrzejewski, km | Utworzono: 2020-05-18 07:41 | Zmodyfikowano: 2020-05-18 07:41
Lubin: Prawdopodobnie pierwsze w Polsce kino samochodowe rozpoczyna dzisiaj działalność - Fot. Creative Commons 0
Fot. Creative Commons 0

O 18.00 na parkingu w centrum Lubina przed Regionalnym Centrum Sportu rozpocznie się projekcja filmu familijnego "Wakacji Mikołajka". Wjazd do kina nic nie kosztuje.

- Zadbaliśmy o pełne bezpieczeństwo związane z koronawirusem - podkreśla Marcelina Falkiewicz, rzeczniczka prezydenta Lubina.

- Dysponujemy największą na Dolnym Śląsku halą widowiskowo-sportową, z dużym ekranem zewnętrznym, z parkingiem na ponad 300 miejsc. Zadbaliśmy na formalności dotyczące chociażby korzystania z częstotliwości radiowej i wybudowaliśmy dodatkowy telebim. Czekaliśmy jedynie na zielone światło ze strony rządu, by móc ogłosić, że ruszamy - dodaje Falkiewicz.

Na dziś zaplanowane są dwie projekcje. Drugi film - Uprowadzona" - skierowany do starszych widzów rozpocznie się o 21.00.

- Przygotowywaliśmy się do tego od wielu tygodni - podkreśla Marcelina Falkiewicz. - Udział w seansach jest bezpłatny, ale liczba miejsc będzie ograniczona. W związku z tym: kto pierwszy, ten lepszy. Na seans familijny zaplanowany na 18. będzie można wjeżdżać godzinę wcześniej. Natomiast na pokaz nocny - zaplanowany na 21. - samochody będą wpuszczane od godziny 20.

Kino samochodowe w Lubinie nie jest wydarzeniem jednostkowym. W każdy piątek i sobotę organizatorzy chcą wyświetlać różne filmy fabularne - tak długo dopóki widzowie będą zainteresowani projekcjami.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.