Polska kadra siatkarek zagra w Wałbrzychu

WK, PAP | Utworzono: 2020-06-11 07:50

Reprezentacja Czech będzie pierwszym w tym sezonie sparingpartnerem polskich siatkarek, które obecnie przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku. Dwa mecze rozegrane zostaną w Wałbrzychu 30 czerwca i 1 lipca.

W tym sezonie reprezentacyjnym nie zostanie rozegrana żadna impreza międzynarodowa, czy nawet turniej towarzyski. Dlatego jedyną szansą sprawdzenia formy i dyspozycji podopiecznych Jacka Nawrockiego są mecze towarzyskie. Spotkania na Dolnym Śląsku prawdopodobnie odbędą się bez udziału publiczności.

 - Bolejemy nad tym, że nasze siatkarki nie będą mogły się spotkać z naszymi fantastycznymi kibicami, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Obydwa spotkania będą transmitowane i mam przekonanie, że po ponad trzech miesiącach pauzy od siatkarskiej rywalizacji będą to emocjonujące widowiska. Najważniejsze, że wracamy do gry, bo kochamy siatkówkę - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, cytowany na oficjalnej stronie federacji.

16-osobowa kadra obecnie trenuje w Szczyrku. W związku z brakiem imprez, Nawrocki w tym roku dał odpocząć kilku kluczowym zawodniczkom - Joannie Wołosz, Marlenie Kowalewskiej, Malwinie Smarzek-Godek, Natalii Mędrzyk, Zuzannie Efimienko-Młotkowskiej, Klaudii Alagierskiej oraz Agnieszce Kąkolewskiej. Szansę gry w kadrze dostała m.in. była już zawodniczka #VolleyWrocław, Aleksandra Rasińska.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.