Rywalizacja na kortach wrocławskiego KKT rozpoczęta

Piotr Pietraszek, mat.prasowe | Utworzono: 2020-06-29 07:25 | Zmodyfikowano: 2020-06-29 07:25
A|A|A

fot. materiały prasowe

Dolny Śląsk reprezentowali Oliwer Manczak-Mancewicz, Michał Osomański, Franciszek Krotowski, Jędrzej Prorok (wszyscy KKT Wrocław) oraz Nikodem Nowik (UKT Wałbrzych Szczawienko). Wśród dziewcząt miała wystąpić Wiktoria Kuśmierz (KKT Wrocław), ale bez gry awansowała do turnieju głównego z powodu wycofania jednej z zawodniczek.

Po swoich pierwszych pojedynkach odpadli Prorok i Krotowski, z kolei Nowik uległ, w drugim tego dnia meczu, Wadymowi Konowczukowi z Żywca. Wcześniejszy pogromca Franciszka Krotowskiego, Mateusz Kułakowski z Koszalina, w meczu o awans do głównej drabinki, nie dał szans Michałowi Osomańskiemu.

Honor gospodarzy obronił 17-letni Olivier Manczak-Mancewicz, który pewnie pokonał kolejno Filipa Taterę i Mateusza Gadzałę.

Wszystkie wyniki i drabinki turnieju eliminacyjnego znajdują się TUTAJ

Dziś odbędzie się losowanie turnieju głównego. Obok Manczaka-Mancewicza i Kuśmierz wystąpi w nim czworo innych reprezentantów KKT Wrocław - Jonasz Dziopak, Błażej Sopoliński, Amelia Kopel i Ewa Podulka. Najwyżej rozstawieni będą Maks Kaśnikowski i Aleksandra Wierzbowska.

Turniej główny Mistrzostw Polski Juniorów w tenisie startuje we wtorek o godz. 9.00.

Wstęp na korty Krzyckiego Klubu Tenisowego przy ul. Pułtuskiej jest bezpłatny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama