Inwazja jadowitych pająków na wrocławskim osiedlu

Beata Makowska, mh | Utworzono: 2020-06-30 06:51 | Zmodyfikowano: 2020-06-30 06:52
A|A|A

fot. Facebook

Kiedy okazało się, że to jadowita odmiana, mieszkańcy zaalarmowali zarządcę budynków. Sprawę relacjonuje pani Katarzyna i pan Erwin:

Skontaktowali się z firmą zarządzającą tymi blokami. Jej przedstawiciele potwierdzili pajęczy problem. W ciągu kilku ostatnich dni piwnice, garaże i klatki schodowe były dezynfekowane.

Mieszkańcy muszą dezynfekować mieszkania na własny koszt.

- W najbliższym czasie pracownicy raz jeszcze sprawdzą teren i to powinno zakończyć problem – mówi Przemysław Wieleba z Integrum Managment:

Wieleba uspokaja, że pajęczy problem jest już w odwrocie, a same kolczaki mogły trafić do miasta przez przypadek:

- Boimy się, że pająki uciekły z hodowli i całe to zamieszanie może się powtórzyć - opowiadają mieszkańcy:

Kolczaki zbrojne są jadowite, ich jad nie jest śmiertelny, jednak ugryzienie może spowodować zatrucie organizmu i silne bóle głowy. Pająki te występują w polskich lasach. Jednak nie w miastach. Specjaliści podejrzewają, że te z wrocławskiego Gaju, uciekły z hodowli lub ktoś je specjalnie wypuścił.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Zuzu
2020-07-02 08:01:50
z adresu IP: (185.249.xxx.xxx)
Ocena: 13
Nikt tego nie choduje!!!! To nasze pajączki które szybko się rozmnażają zajęliśmy im ich teren to wyemigrowały do miasta ugryzienie jak od osy i silna migrena wymioty dwa lata temu ugryzł mnie taki pająk
~Gość
2020-07-02 07:31:34
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kolczaki to nasze rodzime pająki . Występowały zwsze w okolicy Masywu Ślęży a że teraz masa turystów przewala sie co roku przez te okolice to pająki się rozjechały. W mojej okolicy też pojawiły się kilka lat temu Nie panikować. W Polsce żyje więcej jadowitych gatunków pająka. Poczytajcie więcej o tych owadach to się nie będziecie bać. Na terenie Wrocławia spotkać już można żmiję zygzakowatą . Strzyżenie trawników niema tu nic do żeczy.
~Malwinadodo
2020-07-01 11:46:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy te pająki mogą rozmnażać się i wkraczać na inne tereny czy to tylko chwilowa stuacja ?
~Ninjagoo
2020-07-01 09:46:09
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Błogosławiony dom w którym pająki sa???? Swoją drogą człowiek przez całe swoje życie podczas snu zjada około 5-7 pająków????????????????????????????
~działkowicz
2020-07-01 05:52:29
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 9
:Pająki są bo zamiast przystrzyganych trawników $utryk dopuścił do niekontrolowanego rozwoju fauny i flory. Aby mieć pieniądze na stadion, kopaczy, swoje fanaberie oszczędza na koszeniu trawników, przystrzyganiu żywopłotów, utrzymaniu we Wrocławiu porządku, ładu i czystości. Za to w środku lata robi na placu POwstańców Śląskich nowe nasadzenia, kosztowne w utrzymaniu bo będą wymagać długotrwałego podlewania nim się głęboko ukorzenią.
~Nikt ich nie wypuścił...
2020-06-30 20:35:53
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 20
Nikt też ich nie hodował. Nie słyszałem by kolczak zbrojny był gatunkiem atrakcyjnym dla hodowli. Bloki były nowo wybudowane, więc pewnie wybudowano je na terenie zasiedlonym od dawna przez kolczaki zbrojne. One są gatunkiem rodzimym i powszechnym w Polsce, więc nie rozumiem zdziwienia. To człowiek jest gatunkiem inwazyjnym a nie te pająki.
~Kenzo
2020-06-30 19:29:29
z adresu IP: (92.40.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jaka jazda ????????????????
~Sobieskiego osiedle
2020-06-30 17:35:04
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
Mieszkam na osiedlu Sobieskiego psie pole codziennie łapie po 2 pająki są to kątowniki pokojowe
~Atrax
2020-06-30 16:44:30
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wszystkie pająki są jadowite, a bardziej jadowity od tego jest pospolity nasosznik. Niedouki jedne pisaly ten artykuł ????
~Żolnierz
2020-06-30 16:30:30
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 15
Czy autorka artykułu rozumie różnicę pomiędzy dezynfekcją a dezynsekcją?
~Junky
2020-06-30 16:06:43
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kto karmi węże pająkami? Co to za głupota...
~Linka
2020-06-30 16:02:23
z adresu IP: (89.77.xxx.xxx)
Ocena: -2
To już chyba wszędzie. W żorach mam w nich całą działkę, a i klatką schodową nie gardzą
~Ekipa
2020-06-30 14:48:29
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
W zeszłym roku nalot tych pająków był w Leśnicy, nikt z zarządu mieszkaniowego nie chciał uwierzyć, że te pająki są w ogromnej ilości i się rozmnażają oraz, że jednak są groźne. Dopiero opinia sanepidu wymusiła reakcję taka, że przyszła ekipa i sypała jakimś proszkiem dookoła chodników, koło klatek itd. w mieszkaniach ludzie musieli sami posprawdzac różne kąty , w których się ukrywały pająki zwłaszcza balkony i okolice okien. Pająki robią wrażenie!
~...
2020-06-30 13:44:03
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 11
U mnie w domu jakiś rok temu był ten pająk. Żyją one nie tylko w lasach, ale również na łąkach w wysokich trawach. Ja razem z moją mamą wywiozłam go za Wrocław bo ta pajęczyca była w okresie składania jaj i nie chciałyśmy jej zabijać.
~Amba
2020-06-30 13:42:18
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
To nie są żadne łąki tylko dorabianie ideologii do dziadowskich oszczędności. Tych zapuszczonych chwastami skwerów nie da się nawet nazwać trawnikami. Jak ktoś z dnia na dzień przestaje się myć to staje się uciążliwy dla otoczenia. Nikt nie nazwie go „ekologiem” lecz brudasem. Może następnym pomysłem magistratu będzie zostawianie śmieci i odchodów, przecież to nawóz... Te zachwaszczone skwery to siedlisko robactwa i zagrożenie dla uczestników ruchu. Ktoś, kto twierdzi że to łąka w życiu łąki nie widział...
~nickis
2020-06-30 13:39:17
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
"włażą" i "panoszą się". Ktooo to pisze? Normalnie sensacja w stylu pudla...
~blimp
2020-06-30 13:38:25
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 11
"Samce osiągają od 7,5 do 12 mm, a samice od 10 do 15 mm długości ciała." EWAKUOWAĆ WROCŁAW!!!
~Andżela z ENDE
2020-06-30 13:04:34
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -10
Dalej zapuszczajcie osiedla łąkami i drzewami, to nas w końcu zjedzą. Pobudować bloki i ulice. Jestem zdruzgotana tym! Co to, wiocha jakaś?!
~Judy
2020-06-30 12:06:46
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
I w zasadzie wszystkie pająki są jadowite
~Judy
2020-06-30 12:05:19
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
Kolczak nie jest pająki leśnym tylko łąkowym, więc takich zapuszczonych trawnikach mają doskonale warunki
~BRAWO HODOWCY WĘŻY
2020-06-30 11:20:45
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
Brawo hodowcy węży, pająków i krokodyli. Nikt z ustawodawców nie przewidział, że taka hodowla będzie uciążliwa i będą zdarzać się takie rzeczy? W jakich latach sejm dopuścił takie prawo? Chcemy znać nazwiska tych posłów.
~////
2020-06-30 09:40:44
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 13
głupiś człeku . nie wpadłeś na to że one sobie tam żyły dużo wcześniej zanim postawiono tam osiedle ??
~Wacuaf
2020-06-30 07:48:29
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Podziękujcie za miejskie łąki panu płezydentowi....