Ile milionów traci Wrocław za brak mandatów za złe parkowanie?

Joanna Jaros, BT | Utworzono: 2020-07-29 06:58 | Zmodyfikowano: 2020-07-29 07:02
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

- To są pieniądze, które leżą na ulicy. Taka kwota w skali roku wyszła nam po zaledwie jednym dniu naszej pracy - mówi Jakub Nowatorski ze stowarzyszenia Akcja Miasto:

- Od czasu kiedy ten licznik uruchomiliśmy czyli od czwartku rano dostaliśmy kilkaset zgłoszeń od mieszkańców. Te miejsca teraz weryfikujemy i jesteśmy przekonani, że nasz licznik dobije do co najmniej 20-30 milionów złotych - dodaje Nowatorski:

Na te zarzuty odpowiada rzecznik straży miejskiej, Waldemar Forysiak - Według mojej oceny niestety Akcja Miasto po raz kolejny posługuje się populistycznymi i nieuprawnionymi stwierdzeniami, żeby w tym przypadku zbić kapitał polityczny:

- Straż miejska nie jest drogówką. Parkowanie pojazdów jest to jedno z naszych zadań, które realizujemy. W tym okresie także w kilkunastu urzędach mierzymy temperatury:

Licznik Akcji Miasto znajdziemy tutaj.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mieszkaniec.
2020-07-30 14:47:59
z adresu IP: (95.49.xxx.xxx)
Ocena: 11
Coraz duszniej, coraz bardziej ciasno, coraz bezczelniej. Nie da się normalnie przejść w pojedynkę bez wygibasów w wielu miejscach bo chodniki pozastawiane autami. Przy przejściach dla pieszych, albo nawet na (!) przejściach. Jadąc samochodem nie widzę dziecka zza tych aut. Na skrzyżowaniach to samo. Jeszcze się kłucą chamy jak im zwrócić uwagę. A co dopiero z kims obok po chodniku? Kogoś mijając, z wózkiem lub na wózku. Z dzieckiem. Straż do zaorania i zbudowania zupełnie od nowa. Forysiak za nasze pieniądze jeszcze pluje nam w twarz.
~Tomana
2020-07-29 22:30:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -90
Straż miejska to bsnda nierobów!
~antySyfek
2020-07-29 19:38:35
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -1
Gdzie te czasy kiedy właścicielami miast byli posesjonaci ziemscy? Książęta, królowie, starostowie, magnaci? Od kiedy miasta rządzą sie same od wtedy sam syf rozmanaża się w niepojęcie wysokim temie. Syf w ujęciu metaforycznym oczywiście.
~wrocławianin
2020-07-29 19:32:05
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 179
Po czym poznać aktywistę miejskiego? Po tym, że strażnik miejski, który wlepia mandat kierowcy jest ok. i po tym, że jak straznik miejski, który wlepia mandat za wyprowadzanie psa bez smyczy i kagańca jest anty zwierzęcy i tym samym antyludzki. Wniosek. Aktywista miejski jest ja głupek miejski.
~burek
2020-07-29 19:27:15
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 10
To jest komedyjne pytanie. A ile traci Wrocław za to, że wrocławska policja i straz miejska nie wlepiaja mandatów za brak smyczy i kagańca u psów? Moim zdaniem dużo więcej.
~janek
2020-07-29 17:28:13
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -71
Akcja Miasto to rak toczący nasze miasto. Pytanie jest źle zadane - ile pieniędzy zaoszczędzili by mieszkańcy gdyby zlikwidowano BusPASSy
~Wrocławer
2020-07-29 13:39:13
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -93
A ile kosztuje utrzymanie straży miejskiej? Może taniej ją zlikwidować?
~Jaś Fasola
2020-07-29 09:45:07
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 12
Większej bzdury nie słyszałem, Wrocław jest zwyczajnie źle zarządzany, a ciemny lud we Wrocławiu tego nie widzi.
~Realista
2020-07-29 08:43:18
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 419
Co za brednie. Niech aktywiści się samo zatrudnią do straży która ma ze 100 wakatów i sami mandatami łatają dziury budżetowe miasta spowodowane kiepskim zarządzaniem. Straż miejska to nie jest maszynka do łupienia ludzi z pieniędzy i zarabiania. W pierwszej kolejności powinna pouczać i zwracać uwagę, być widoczna i oddziaływać prewencyjnie. Mandat to jest ostateczność, gdy łagodniejsze środki nie będą skuteczne.
~loper
2020-07-29 08:34:34
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
odpowiada rzecznik straży miejskiej, Waldemar Forysiak : Straż miejska nie jest drogówką. Parkowanie pojazdów jest to jedno z naszych zadań, które realizujemy. wg BIP : Do zadań straży należy w szczególności: 1) ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, 2) czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego - w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, 2a) kontrola publicznego transportu zbiorowego - w zakresie określonym w art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. Nr 5, poz. 13), 3) współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń, 4) zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, do momentu przybycia właściwych służb, a także ustalenie, w miarę możliwości, świadków zdarzenia, 5) ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej, 6) współdziałanie z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych, 7) doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu i zdrowiu innych osób, 8) informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi, 9) konwojowanie dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb gminy.
~loper
2020-07-29 08:29:58
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -69
Budżet miasta można podreperować za brak respektowania przepisów Kodeksu Drogowego przez rowerzystów, pieszych, e-hulajnogowców, e-kółek, motocyklistów , kierowców. 98% rowerzystów jeździ po chodnikach powodując wypadki, potrącenia pieszych. Po Rynku mnóstwo rowerzystów "śmiga" między pieszymi. Czyli laska w szprychy, dla obrony? Straż Miejska tego nie widzi czy nie chce widzieć?
~xx2
2020-07-29 08:27:19
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: 11
Druga sprawa - dlaczego podwyzki dotykaja zawsze zwyklych obywateli? Miasto zwalnia firmy z oplat, doplaca wrecz do interesu a zwykly obywatel ma za to placic? ja myslalem ze zyjemy w kapitalizmie i jak firma nie jest w stanie dzialac to upada a na jej miejsce wskakuje nowa. Ale nie, zamiast tego mamy socjalizm na ktory skladaja sie zwykli obywatele. A przedsiebiorcy sie smieja w twarz z glupoty urzedasow.
~Antyplatforma
2020-07-29 08:27:01
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jak ścigali ludzi za przechodzenie na czerwonym to byli drogówka??? A takie mieli jakiś czas temu priorytety
~////
2020-07-29 08:26:04
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 17
Czy straż miejska zarabia sama na siebie? Wątpię. Na pomiarze temperatury w urzędzie ciężko zarobić. "W tym okresie także w kilkunastu urzędach mierzymy temperatury"
~xx2
2020-07-29 08:25:23
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: -78
Straz miejska nagminnie nawet przed swoim komisariatem na Wysokiej dopuszcza lamanie przepisow zwiazanie z parkowaniem - zajmowanie calych chodnikow, parkowanie pow.2,5 tony calym samochodem, stawanie na przejsciach dla pieszych (!) i nie reaguja do czasu az sie sprawy nie zglosi. W innym przypadku patrole przechodza obok i nie interweniuja. natomaist w zeszlym tygodniu bylem swiadkiem zenujacej akcji stazy miejskiej na rynku, gdzie mandat otrzymal gosc z mikrofonem, ktory chcial sobie pospiewac. Oczywiscie wyniknela z tego awantura, bo spacerowicze staneli w jego obronie. takie rzczy to ta formacja potrafi!
~pieszy
2020-07-29 08:03:50
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Codziennie przy Zaolziańska 3a zastawiane jest przejście dla pieszych przez parkujące samochody, co wielokrotnie zgłaszałem na tym forum.
~Dada
2020-07-29 07:47:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Proszę policzyć ile nie wystawiono mandatów osobom na hulajnogach jeżdżących nielegalnie po chodnikach lub drogach dla rowerów. Dlaczego dla jednych ma być przyzwolenie na łamanie prawa a dla innych nie? A mandaty za porozrzucane byle gdzie hulajnogi?
~ted
2020-07-29 07:38:45
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 13
Bardzo słusznie i naukowo....prawda ! Codziennie obserwuję nieprawidłowo zaparkowane auta...