Radomiak znów lepszy od Miedzi. Tym razem w Pucharze Polski

Piotr Pietraszek, miedzlegnica.eu | Utworzono: 2020-08-22 17:35 | Zmodyfikowano: 2020-08-22 17:35

Początek spotkania był typowym badaniem się przez oba zespoły. W 12 minucie Dominik Sokół uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka przeleciała wyraźnie nad bramką. Cztery minuty później Leandro groźnie zacentrował z prawej strony, ale Paweł Zieliński uprzedził rywala. Chwilę później Damian Jakubik szarżował w polu karnym, ale piłkę wybił mu Adrian Purzycki. Futbolówka trafiła do Leandro, a ten trafił w poprzeczkę. Niestety za moment po wideoweryfikacji arbiter wskazał na „wapno”. Grający z opaską kapitana Purzycki interweniował nieprzepisowo. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Brazylijczyk.

Osiem minut później Dominik Sokół wyszedł sam na sam z Mateuszem Heweltem. Golkiper Miedzi interweniował nieprzepisowo, co skończyło się żółtą kartką i kolejnym rzutem karnym. Znów najmniejszych szans bramkarzowi Miedzi nie dał Leandro. W 40 minucie Krzysztof Drzazga trafił głową do siatki rywali, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Sześć minut po wznowieniu gry Meik Karwot zagrał z lewej strony do środka, a Dominik Sokół strzałem z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie „Zielonych”. Z kolei w 54 minucie Bożo Musa wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Chwilę później z lewej strony pola karnego obok bramki strzelał Mateusz Lewandowski. W 65 minucie Miłosz Kozak w polu karnym zakręcił naszymi obrońcami, ale uderzył niecelnie. Chwilę później Leandro strzałem z okolic szesnastki skompletował hat-tricka. Niespełna dziesięć minut później Joan Roman z rzutu wolnego trafił w słupek. W 75 minucie strzał z dystansu obronił Mateusz Hewelt, który uratował nasz zespół przed stratą bramki także w samej końcówce spotkania.

Radomiak Radom – Miedź Legnica 4:0 (2:0)

Bramki: Leandro (20’-k., 28’-k.), 66', Dominik Sokół (51’)

Radomiak: Mateusz Kochalski – Maciej Świdzikowski, Miłosz Kozak, Mateusz Lewandowski (72’ Marcel Szymański), Leandro (68' Alain Ebwelle), Michał Kaput, Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Artur Bogusz, Meik Karwot, Dominik Sokół (78’ Karol Podliński)

Miedź: Mateusz Hewelt - Krzysztof Danielewicz (71’ David Panka), Krzysztof Drzazga (80’ Rafał Adamski), Jakub Łukowski (46’ Joan Roman), Adrian Purzycki, Paweł Tupaj, Damian Tront (46’ Kamil Zapolnik), Paweł Zieliński, Nemanja Mijusković, Bożo Musa, Maciej Śliwa (60’ Adrian Petk)

Żółte kartki: Michał Kaput, Maciej Świdzikowski - Krzysztof Drzazga, Mateusz Hewelt.

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).