Jastrzębski Węgiel lepszy od Cuprum

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2020-11-16 07:46 | Zmodyfikowano: 2020-11-16 07:46

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia jastrzębian 3:0, ale ekipa Marcelo Fronckowiaka szybko wzięła sprawy w swoje ręce i na tablicy wyników zrobiło się 4:4. Od tego momentu inicjatywę przejęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Lubinianie mieli kilka zrywów, by gonić wynik, lecz ostatecznie set padł łupem gospodarzy.

Druga odsłona z początku układała się po myśli przyjezdnych. W ich drużynie pojawiały się asy i punktowe bloki, dzięki czemu ich przewaga wzrosła do czterech punktów (11:7). Utrzymywała się do czasu, gdy w polu serwisowym zameldował się atakujący jastrzębian Mohamed Al Hachdadi. Przy jego zagrywce gospodarze zbudowali sobie dużą przewagę i dowieźli ją do końca.

Po przerwie na boisku toczyła się wyrównana walka punkt za punkt. Przy stanie 10:10 w pole serwisowe rywala ponownie wszedł Marokańczyk i wynik zaczął Miedziowym odjeżdżać. Ci jednak zachowali zimną krew i systematycznie zmniejszali stratę, aż na tablicy wyników pojawił się remis 19:19. Zaczęło się robić gorąco i zapowiadała się ciekawa końcówka. Gra toczyła się na przewagi z korzyścią raz dla jednego a raz dla drugiego zespołu, ale ostatecznie 28:26 wygrał Jastrzębski Węgiel.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:15, 28:26)

Jastrzębski: Louati (3), Al Hachdadi (17), Gladyr (10), Tervaportti (2), Szalacha (8), R. Szymura (11), Popiwczak (L) oraz Bucki (1), Kampa, Gierżot.

Cuprum: Gunia (7), Lorenc (3), Oliveira (1), Smoliński (5), Tavares (1), Penchev (6), Makoś (L), K. Szymura (L) oraz Maruszczyk, Jimenez (8), Jakubiszak (3).

MVP: Jurij Gladyr