GKS zrewanżował się Cuprum Lubin

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2020-12-20 07:56

W mecz nieco lepiej weszli katowiczanie. Ich prowadzenie nie utrzymało się długo, bo po kilku dobrych akcjach lubinian i bloku Przemysława Smolińskiego, było już 11:10. Po szybkim ataku Dawida Guni zawodnicy Cuprum zremisowali 13:13, a as serwisowy Smolińskiego dał im pierwsze prowadzenie w meczu. Od tego momentu drużyna Cuprum coraz bardziej się rozkręcała i przejęła inicjatywę w secie (21:16). W końcówce goście wrócili jednak do swojej dobrej gry i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Katowiczanie utrzymali również po przerwie i ponownie zbudowali przewagę. W połowie seta Miedziowi zaczęli odrabiać straty. Na boisku pojawił się Kamil Maruszczyk, a także Bartłomiej Zawalski. Prowadzenie katowiczan stopniało do dwóch oczek (14:16). Obrona gospodarzy zaczęła nieco lepiej działać, m.in. za sprawą Bartosza Makosia. Poprawił się również atak. To pozwoliło doprowadzić do remisu 20:20 i gra zaczęła się od początku. As serwisowy Maruszczyka zakończył seta na korzyść Cuprum 27:25.

Trzeci set rozpoczął się podobnie co dwa poprzednie, czyli lepszą dyspozycją przejezdnych. Tym razem jednak lubińska ekipa nie pozwoliła rywalom oddalić się na odległość większą niż 2 punkty. W ataku dobrze spisywali się Jimenez oraz Zawalski. Drużyny punktowały na zmianę i przez większość partii 2-punktowa różnica się utrzymywała. Przy stanie 18:20 trener Fronckowiak zdecydował się wpuścić na parkiet Adama Lorenca i Mariusza Magnuszewskiego, przez co po stronie Miedziowych występował bardzo młody skład. To dodało ich ekipie świeżości, która była w tamtym momencie bardzo potrzebna. Trzecia partia padła łupem gospodarzy.

Walka w czwartym secie od samego początku była bardzo zacięta. Im bliżej końcówki, tym skuteczniejsi byli katowiczanie, zwłaszcza Kamil Kwasowski. Udało im się doprowadzić do piątej odsłony, która także była wyrównana. W samej końcówce jednak więcej szczęścia mieli siatkarze GKS-u Katowice. Najwięcej punktów u Miedziowych zdobył Ronald Jimenez – 24 oczka. U przeciwnika najlepiej punktujący był MVP – Kamil Kwasowski (21 pkt.).

Cuprum Lubin - GKS Katowice 2:3 (24:26, 27:25, 25:23, 18:25, 13:15)

Cuprum: Gunia (3), Ferens (16), Smoliński (3), Jimenez (24), Tavares (1), Penchev (9), Szymura (L) oraz Maruszczyk (5), Zawalski (8), Jakubiszak (6), Lorenc (1), Magnuszewski, Makoś (L).

GKS: Zniszczoł (8), Jarosz (15), Buchowski (9), Kohut (8), Firlej (2), Kwasowski (21), Watten (L) oraz Szymański (8), Nowosielski (1), Nowakowski (3), Ogórek (L).

MVP: Kamil Kwasowski