Dominik Hładun zostaje w Zagłębiu

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-01-09 07:00

Zdecydowaną większość swojej kariery „Hładi” spędził w Lubinie, z wyjątkiem rundy jesiennej sezonu 2015/2016. Wówczas przebywał na wypożyczeniu w I-ligowej Chojniczance Chojnice, gdzie rozegrał 14 spotkań.

Po raz pierwszy w bramce KGHM Zagłębia Lubin pojawił się 17 lutego 2018, w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock. Debiut w pierwszej drużynie był pokłosiem solidnie przepracowanego obozu przygotowawczego w Belek. Dominik prezentował się w Turcji na tyle dobrze, że ówczesny trener pierwszego zespołu Mariusz Lewandowski zdecydował się postawić na niego w bramce.

W pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej wychowanek Zagłębia Lubin wystąpił piętnaście razy, siedmiokrotnie zachowując czyste konto.

W kolejnych latach stał się podstawowym bramkarzem „Miedziowych”, pauzując tylko w przypadku poważniejszych urazów.

- Prace nad nową umową Dominika trwały już od dłuższego czasu, jednakże chcieliśmy spokojnie dograć rundę wiosenną i dopiero wówczas parafować wszystkie dokumenty. Nowy kontrakt dla naszego wychowanka był dla Nas niezwykle ważny i traktowaliśmy całą sprawę priorytetowo. Dlatego bardzo się cieszymy, że doszliśmy do szybkiego porozumienia, dzięki czemu zawodnik będzie mógł skupić się na dobrych występach w naszym klubie. Bardzo liczymy na Dominika w rundzie wiosennej, ponieważ jest jednym z filarów naszego zespołu – powiedział Artur Janowski, prezes zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Do tej pory Hładun rozegrał w pierwszej drużynie KGHM Zagłębia Lubin 72 spotkania.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.