Nie było niespodzianki. CCC Polkowice pewnie wygrywa z GTK Gdynia

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-01-16 20:53

Jeszcze przed meczem CCC było wskazywane jako faworyt do wygranej. GTK w tym sezonie jeszcze nie wygrało, zresztą beniaminek ligi skupia się na wprowadzaniu młodych zawodniczek do dorosłej koszykówki.

Mecz już od pierwszej kwarty był pod kontrolą polkowiczanek. CCC z łatwością rozbijało ataki rywalek, podopieczne Karola Kowalewskiego równocześnie zachowywały skuteczność pod koszem gdynianek. 17 punktów przewagi pozwoliło w drugiej kwarcie zupełnie kontrolować wydarzenia na boisku. CCC zwolniło grę, ale i tak powiększyło przewagę do 27 punktów.

GTK starało się wejść w rytm spotkania, ale defensywa CCC była zbyt mocna. dość powiedzieć, że gdynianki w żadnej kwarcie nie przekroczyły 10 zdobytych punktów. Polkowiczanki z kolei "grały swoje" i bez problemu wygrały 72:23.

W tabeli CCC zajmuje drugie miejsce z bilansem 12 zwycięstw i jednej porażki, prowadzi niepokonana Arka Gdynia. GTK zajmuje ostatnie miejsce, wciąż bez zwycięstwa.

CCC Polkowice – GTK Gdynia 72:23 (23:6, 14:4, 18:5, 17:8)

Punkty:

CCC Polkowice: Kamile Nacickaite 26, Keisha Hampton 17, Amanda Kantzy 9, Klaudia Gertchen 8, Weronika Telenga 6, Weronika Gajda 6, Alicja Grabska 0, Julia Jeziorna 0.

GTK Gdynia: Julia Niemojewska 6, Julia Bazan 6, Agata Szmyrka 4, Alicja Żytkowska 3, Marta Marcinkowska 2, Justyna Rudzka 1, Magdalena Szulc 1, Magdalena Szymkiewicz 0, Kamila Borkowska 0, Aleksandra Homza 0.