Szczypiorniści Chrobrego przegrali po karnych

BT na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 2021-02-28 07:03 | Zmodyfikowano: 2021-02-28 07:03

Dolnośląski zespół mimo, że nie był faworytem to od pierwszych minut rozdawał karty. Dobrze grał Stachera, pomagała obrona, a atak z minuty na minutę budował przewagę.

Gospodarze mieli albo problemy ze sforsowaniem defensywy Chrobrego, albo też nie potrafili trafić w światło bramki. Głogowianie grając w przewadze podwyższali wynik i po pierwszej części prowadzili 15:11.

Goście trzymali się na prowadzeniu do 50 minuty. Wtedy Gwardia doprowadziła do remisu. Do końcowej syreny bramki padały na zmianę. Chrobry mógł wygrać ale w ostatniej akcji meczu Malcher obronił rzut karny Grabowskiego. Skończyło się remisem 28:28.

W karnych znów bohaterem był bramkarz gospodarzy, który zatrzymał rzuty Przysieki i Babicza.

Gwardia Opole – KS SPR Chrobry Głogów 28:28 k. 4:2 (11:15)

Gwardia: Malcher, Balcerek – Zarzycki 7, Kawka 5, Klimków 4, Milewski 4, Zadura 4, Mauer 2, Sosna 1, Jankowski 1, Fabianowicz, Morawski, Lemaniak, Działakiewicz, Kowalski

Chrobry: Stachera, Kapela, Dereviankin – Krzywicki, Grabowski 1, Zdobylak 6, Klinger 1, Babicz 1, Przysiek 1, Tylutki, Marszałek, Tilte 5, Jamioł 5, Krzysztofik 5, Bekisz 3